Kas peaksite ruumi säästmiseks kasutama Windowsi kogu draivi tihendamist?

Avage draivi atribuutide aken ja näete Windowsi suvandit "tihendada see ketas kettaruumi säästmiseks". Kuid kui palju kettaruumi säästate ja milline on see saak?

See valik kasutab NTFS-tihendust

SEOTUD:Kuidas kasutada NTFS-tihendust ja kui soovite

Windows kasutab NTFS-failisüsteemi ja NTFS-is on sisseehitatud tihendusfunktsioon, mis võimaldab teil üksikuid faile ja kaustu tihendada.

Draivi atribuutide akna suvand - avage File Explorer või Windows Explorer, paremklõpsake draivil ja valige selle leidmiseks käsk „Properties” - võimaldab teil NTFS-i tihendust rakendada kõik draivil olevad failid ja kõik failid, mille te sellele tulevikus lisate.

Kas see aeglustab minu arvutit?

NTFS-tihendus töötab sarnaselt muud tüüpi pakkimisega, näiteks faili pakkimine. Kuid see on täiesti läbipaistev. Teisisõnu, pärast selle valiku pööramist pääsete endiselt tavapäraselt juurde kõikidele draivi failidele. Windows tegeleb tihendamisega taustal.

Kas see aeglustab failidele juurdepääsu aegu? Noh, see sõltub. Tihendatud faili laadimisel peab protsessor selle dekompresseerimisega rohkem tööd tegema. Kuid see tihendatud fail on kettal väiksem, nii et teie arvuti saab tihendatud andmed kettalt kiiremini laadida. Kiire protsessori, kuid aeglase kõvakettaga arvutis võib tihendatud faili lugemine olla kiirem.

Kuid kindlasti aeglustab see kirjutamistoiminguid. Isegi kui kopeerite faili lihtsalt teise kausta, peab arvuti enne draivi kirjutamist laadima tihendatud faili lahti, pakkima lahti, teisaldama teise kausta ja uuesti kokku pakkima.

Kui palju ma tegelikult ruumi kokku hoian?

Nii et kas see on seda väärt? See on hea küsimus ja raudset vastust pole. See sõltub pakkitavate failide tüüpidest.

Kui draiv sisaldab faile, mis on juba tihendatud või lihtsalt tihendamata, ei hoia te palju ruumi kokku. Näiteks kui tihendate draivi .zip-faile täis, on need .zip-failid juba tihendatud failid ja täiendav tihendamine ei tee palju.

Teiselt poolt, kui tihendate draivi täis tekstifaile (.txt-faile), näete tõenäoliselt tohutut ruumi kokkuhoidu. (Näete samasugust tohutut ruumi kokkuhoidu, pakkides loomulikult ka need .txt-failid .zip-failideks.)

Kuid NTFS-i tihendusalgoritm on optimeeritud nii, et see oleks kiirem ja kergem, nii et see tihendab vähem kui sarnaseid faili tihendusalgoritme. 2011. aastal tegi Tom's Hardware võrdlusuuringu ja leidis, et NTFS-i tihendamise lubamine Windowsi süsteemidraivile vähendas draivi algsest suurusest 70,9 GB tihendatud suuruseks 58,4 GB, mis tähendab ruumi kokkuhoidu 17,6%. Täpne ruumi kokkuhoid sõltub teie kettast ja sellel olevatest failidest.

Kas peaksin seda funktsiooni kasutama?

Kui teil on aeglasema protsessoriga arvuti, peaksite seda võimalust tõenäoliselt vältima. See kehtib eriti aeglaste sülearvutite ja tahvelarvutite kohta. See on kahetsusväärne, sest odaval Windowsi sülearvutil või tahvelarvutil on sageli vähe ruumi, mis muudab selle valiku ahvatlevaks. Kuid see aeglasem protsessor tähendab, et tihendamise lubamine maksustab teie süsteemi ja aeglustab asju.

Kui teil on kiirema protsessoriga arvuti, saate selle valiku tõenäoliselt üsna turvaliselt lubada. Teie protsessor suudab tihendamisega sammu pidada. Kuid kui ostate või ehitate kiiret arvutit, on teil ilmselt parem osta suurem draiv - või teisene draiv, nii et saate salvestada rohkem faile ilma neid tihendamata. Suurem draiv annab teile palju rohkem ruumi, kui tihendamise võimaldamine seda teeks, ja tavaliselt üsna odavalt.

Veelgi enam, isegi kui teil on kiire protsessoriga arvuti, võib teie arvuti protsessor olla hõivatud, kui saabub aeg failide lugemiseks või kirjutamiseks. See võib mõnel juhul aeglustada failidele juurdepääsu aega.

Selle valiku saab lubada USB-välkmäluseadmetel ja muudel välistel kõvaketastel, et ruumi veidi säästa, kuid suurema draivi hankimine on ilmselt parem lahendus.

SEOTUD:Kuidas testida kõvakettaid arvutis või serveris

Te ei tea tegelikult, kui palju ruumi säästate ja kuidas toimivus on erinev, kui te ei võimalda seda võimalust ega võrdle seda oma failides ega riistvaras. Isegi pärast selliste võrdlusuuringute tegemist ja kunstlikus olukorras heade tulemuste nägemist võite näha aeglustumisi, kui teie protsessor on hõivatud ja peate faile lugema või kirjutama.

Oleme siin NTFS-i tihendamise suhtes veidi skeptilised, kuigi oleme kuulnud teateid, et see töötab teatud olukordades väga hästi. Kui teil on faile, mis tihendatakse väga hästi, võib see säästa palju ruumi ja võib olla väga kasulik. Kuid võib-olla soovite kogu draivi asemel tihendada ainult neid faile.