Kuidas PowerShell erineb Windowsi käsuviibast

Windows 7 lisas PowerShelli, mis on käsurealt võimsam käsurea kest ja skriptikeel. Alates Windows 7-st on PowerShell muutunud silmatorkavamaks, muutudes sellest isegi Windows 10 vaikevalikuks.

PowerShell on keerulisem kui traditsiooniline käsuviip, kuid on ka palju võimsam. Käsuviip jääb dramaatiliselt alla Linuxi ja teiste Unixi-laadsete süsteemide jaoks saadaval olevatele kestadele, kuid PowerShell konkureerib soodsalt. Lisaks on enamik käsuviiba käske PowerShellis kasutatavad kas loomupäraselt või varjunimede kaudu.

Kuidas PowerShell käsuviibalt erineb

SEOTUD:5 Cmdlet-faili PowerShelli kasutamise alustamiseks

PowerShell erineb tegelikult käsuviibast. See kasutab erinevaid käske, mida PowerShellis nimetatakse cmdlet-ks. Paljud süsteemihalduse ülesanded - alates registri haldamisest kuni WMI-ni (Windowsi haldamise instrumendid) - on avatud PowerShelli cmdlet-käskude kaudu, kuid käsuviibalt pole neile juurdepääs.

SEOTUD:Geeki kool: objektide kasutamise õppimine PowerShellis

PowerShell kasutab torusid - täpselt nagu Linux -, mis võimaldavad teil ühe cmdleti väljundi edastada teise cmdleti sisendile. Seega saate samade andmetega manipuleerimiseks kasutada järjestikku mitu cmdlet-käsku. Erinevalt Unixi-laadsetest süsteemidest - mis suudavad edastada ainult tähemärkide vooge (tekst) -, torgib PowerShell objekte cmdletide vahele. Ja peaaegu kõik PowerShelli failid on objekt, sealhulgas iga vastus, mille cmdlet-käsu kaudu saate. See võimaldab PowerShellil jagada cmdlet-koodide vahel keerukamaid andmeid, töötades pigem nagu programmeerimiskeel.

PowerShell pole lihtsalt kest. See on võimas skriptikeskkond, mida saate kasutada Windowsi süsteemide haldamiseks keerukate skriptide loomiseks palju lihtsamalt kui käsuviibaga.

Käsuviip on sisuliselt lihtsalt Windowsi poolt kantud pärandkeskkond - keskkond, mis kopeerib kõik erinevad DOS-i käsud, mille leiate DOS-süsteemist. See on valusalt piiratud, ei pääse juurde paljudele Windowsi süsteemihalduse funktsioonidele, keerukamate skriptide koostamine on keerulisem jne. PowerShell on Windowsi süsteemiadministraatorite jaoks uus keskkond, mis võimaldab neil Windowsi haldamiseks kasutada moodsamat käsurea keskkonda.

Kui soovite kasutada PowerShelli

Niisiis, millal soovib keskmine Windowsi kasutaja PowerShelli kasutada?

SEOTUD:Interneti-ühenduse probleemide tõrkeotsing

Kui käivitate käsurea vaid harva, et aeg-ajalt käivitadaping võiipconfig käsku, pole teil tõesti vaja PowerShelli puudutada. Kui teil on mugavam käsureaga kinni pidada, ei lähe see kuhugi. See tähendab, et enamik neist käskudest töötab ka PowerShellis suurepäraselt, kui soovite seda proovida.

SEOTUD:Kuidas Windowsis mitut faili pakkide kaupa ümber nimetada

Kuid PowerShell võib olla palju võimsam käsurea keskkond kui käsuviip. Näiteks oleme näidanud, kuidas Windowsi sisseehitatud PowerShelli keskkonda kasutada otsingu ja asendamise toimingu tegemiseks, et mitu kausta mitu faili ümber nimetada - see nõuab tavaliselt kolmanda osapoole programmi installimist. See on selline asi, mida Linuxi kasutajad on alati oma käsurea keskkonnaga suutnud teha, samas kui Windowsi kasutajad jäid kõrvale.

PowerShell pole aga nagu Linuxi terminal. See on natuke keerulisem ja keskmine Windowsi kasutaja ei pruugi sellega mängimisega palju eeliseid näha.

Süsteemiadministraatorid soovivad õppida PowerShelli, et nad saaksid oma süsteeme tõhusamalt hallata. Ja kui teil on kunagi vaja skripti kirjutada erinevate süsteemihalduse ülesannete automatiseerimiseks, peaksite seda tegema PowerShelliga.

Ühiste käskude PowerShelli ekvivalendid

Paljud levinud käsuviiba käsud - alatesipconfig kunicd —Töö PowerShelli keskkonnas. Seda seetõttu, et PowerShell sisaldab "varjunimesid", mis suunavad need vanad käsud vastavatele uutele cmdlet-käskudele, käivitades uued cmdlet-käsud vanade käskude sisestamisel.

Vaatame PowerShellis niikuinii üle mõned levinumad käsuviipade käsud ja nende vasted - lihtsalt selleks, et anda aimu, kuidas PowerShelli süntaks erineb.

Kataloogi muutmine

  • DOS:  cd
  • PowerShell:  Määra asukoht

Loetlege kataloogis olevad failid

  • DOS:  rež
  • PowerShell:  Get-ChildItem

Nimeta fail ümber

  • DOS:  ümber nimetada
  • PowerShell:  Nimeta üksus ümber

Selleks, et näha, kas DOS-i käsul on varjunimi, saate kasutadaGet-Alias cmdlet. Näiteks tippimineGet-Alias ​​CD näitab seda sullecd tegelikult töötab  Määra asukoht cmdlet.

Lisateave

SEOTUD:Geeki kool: saate teada, kuidas Windowsi PowerShelli abil automatiseerida

Kas soovite lisateavet PowerShelli kohta? Lugege meie Geeki kooli artiklite sarja, mis tutvustab teile PowerShelli ja aitab teil hoogu tõsta. Kui olete Windowsi süsteemiadministraator, peaksite neid asju teadma.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found