Jagatud võrguprinteri seadistamine operatsioonisüsteemis Windows 7, 8 või 10

Aastate jooksul on Windows võrguprinteritega ümber käimise osas palju paremaks muutunud. Kuid kui soovite printerit võrgu kaudu jagada, peate võib-olla ikkagi tegema natuke jalgade tööd, et see kõik töökorda saada. Kuidas see kõik töötab?

Printeri seadistamine võrku hõlmab kahte sammu. Esimene samm on printeri võrku ühendamine ja seda saab teha kolmel viisil:

  • Ühendage printer otse võrku. See on lihtsaim viis võrguprinteri seadistamiseks. See ei nõua printimiseks teise arvuti sisselülitamist (nagu allpool toodud meetodid seda teevad) ja te ei pea jagamise seadistamisega vaeva nägema. Ja kuna enamikul viimase paari aasta jooksul valmistatud printeritest on sisseehitatud võrguühendus, on suur tõenäosus, et teie printer toetab seda valikut.
  • Ühendage printer ühe oma arvutiga ja jagage seda võrguga kodurühma kaudu. Kui printeri otse võrku ühendamine pole valikuvõimalus, saate selle ühendada võrgus oleva arvutiga ja jagada seda Windowsi kodurühmaga. Seda on lihtne seadistada ja see on optimaalne võrkude jaoks, mis koosnevad enamasti Windowsi arvutitest. See meetod nõuab printeri kasutamiseks siiski, et ühendatud arvuti oleks töökorras.
  • Ühendage printer ühe oma arvutiga ja jagage seda ilma kodurühmata. See on ideaalne juhul, kui teie võrgus on teisi arvuteid, millel on erinevad opsüsteemid, kui soovite rohkem kontrolli failide ja printerite jagamise üle või kui kodurühm lihtsalt ei tööta eriti hästi. Nagu kodurühma meetod, nõuab see ka printeri kasutamiseks, et ühendatud arvuti oleks töökorras.

Teine samm, kui olete oma printeri külge ühendanud, ühendab teised arvutid võrguprinteriga ... mis sõltub palju sellest, kuidas te selle ühendasite. Segaduses veel? Ärge muretsege. Me hakkame seda kõike üle vaatama.

Uuenda: Microsoft eemaldas HomeGroupi funktsiooni Windows 10-st 2018. aasta aprilli värskenduses. Kodugruppe saate endiselt kasutada, kui kasutate Windows 7 või 8, kuid neile ei pääse juurde Windows 10-ga töötavad arvutid (vähemalt uusimate värskendustega), kui te pole seadistanud ka traditsioonilist failide jagamist.

Esimene samm: ühendage printer võrku

Kõigepealt räägime selle printeri võrku ühendamisest. Nagu me eespool mainisime, on teil siin kolm võimalust. Saate selle ühendada otse võrku, võite ühendada selle arvutiga ja jagada seda kodurühma kaudu või ühendada arvutiga ja jagada seda ilma kodurühma kasutamata.

Ühendage printer otse võrku

Tänapäeval on enamikul printeritest võrgud sisse ehitatud. Mõni on varustatud WiFi-ga, mõni Ethernetiga ja paljudel on mõlemad võimalused saadaval. Kahjuks ei saa me teile täpseid juhiseid selle tegemiseks anda, kuna see, kuidas te seda teete, sõltub teie printeritüübist. Kui teie printeril on LCD-ekraan, on tõenäoline, et leiate võrguseaded kuskilt menüüst Seaded või Tööriistad. Kui teie printeril pole ekraani, peate tõenäoliselt tuginema mõnele füüsilisele nupuvajutusele, et öelda, kas see peaks kasutama oma Wi-Fi või Etherneti võrguadapterit. Mõnel printeril on isegi spetsiaalne lihtsa ühendamise nupp, mis võimaldab teie jaoks WiFi seadistada.

Kui teil on probleeme võrguga otse ühendatava printeri seadistamisega, peaks tootjal olema juhised selle elluviimiseks. Lisateavet printeri ühendamise kohta leiate printeri kasutusjuhendist või tootja veebisaidilt.

Jagage arvutiga ühendatud printerit kodurühma abil

Kodugrupiga printeri jagamine on ülilihtne. Kõigepealt peate muidugi veenduma, et printer on ühendatud ühe võrgus oleva arvutiga ja õigesti seadistatud. Kui see arvuti saab printeriga printida, on teil hea minna.

Alustage kodurühma juhtpaneeli rakenduse käivitamisest. Klõpsake nuppu Start, tippige “homegroup” ja klõpsake valikut või vajutage sisestusklahvi.

See, mida teete edasi, sõltub sellest, mida näete kodurühma aknas. Kui arvuti, millega printer on ühendatud, on juba osa kodurühmast, näete umbes järgmist ekraani. Kui see näitab, et juba jagate printereid, siis olete valmis. Võite minna üle teisele etapile, kus ühendate võrgus muud arvutid. Kui te ei jaga juba printereid, klõpsake linki „Muuda kodurühmaga jagatavat”.

Valige rippmenüüst „Printerid ja seadmed” valik „Jagatud”. Klõpsake nuppu Edasi ja seejärel saate sulgeda kodurühma suvandid ja liikuda teise sammu juurde.

Kui võrgus on teiste arvutite jaoks juba loodud kodurühm, kuid arvuti, millega printer on ühendatud, ei ole selle liige, näeb kodurühma juhtpaneeli rakenduse käivitamisel põhiekraan välja selline, nagu allpool. Klõpsake nupul „Liitu kohe” ja seejärel klõpsake järgmisel ekraanil nuppu „Järgmine”, mis räägib teile natuke kodurühmadest.

Määrake jagamisvalikud, veendudes, et valiku „Printerid ja seadmed” olekuks oleks valitud „Jagatud”, ja seejärel klõpsake nuppu „Järgmine”.

Sisestage kodurühma parool ja seejärel klõpsake nuppu „Järgmine“. Kui te parooli ei tea, minge mõne teise võrgus oleva arvuti juurde, mis on juba kodurühma liige, käivitage kodurühma juhtpaneeli rakendus ja saate selle sealt üles otsida.

Kui loote ühenduse mõnest muust arvutist, kuhu olete sisse loginud, kasutades sama Microsofti kontot kui kodurühma liige PC, ei küsi Windows 8 ja 10 teie parooli. Selle asemel volitab Windows teid automaatselt.

Klõpsake viimasel ekraanil nuppu „Lõpeta“ ja saate seejärel liikuda teise sammu juurde ja ühendada oma teised arvutid võrku printeriga.

Ja lõpuks, kui teie võrgus pole üldse kodurühma, näete kodurühma juhtpaneeli akna avamisel midagi sellist nagu järgmine. Uue kodurühma loomiseks klõpsake nuppu „Loo kodurühm”.

Järgmisel ekraanil räägitakse teile lihtsalt natuke kodurühmadest. Jätkake ja klõpsake nuppu „Järgmine“.

Valige arvutist, millist teeki ja kaustu soovite võrguga jagada. Veenduge, et valisite jaotises „Printerid ja seadmed” suvandi „Jagatud”. Kui olete oma valikud teinud, klõpsake nuppu „Järgmine“.

Viimasel ekraanil kuvatakse parool, mida vajate teiste võrgus olevate arvutite jaoks kodurühmaga ühenduse loomiseks. Kirjutage see üles ja klõpsake nuppu „Lõpeta“.

Nüüd, kui olete oma kodurühma seadistanud ja arvuti jagab sellega oma printereid, võite minna edasi teisest sammust ja ühendada need muud võrgus olevad arvutid printeriga ühendatud.

Jagage arvutiga ühendatud printerit ilma kodurühma kasutamata

Kui teie võrgus on arvuteid või mobiilseadmeid, mis käitavad muud operatsioonisüsteemi kui Windows 7, 8 või 10 - või kui te ei soovi mingil põhjusel lihtsalt kodurühma kasutada, võite alati kasutada jagamistööriistu, mis on alati olnud Windowsi osa, et printerit võrguga jagada. Teie esimene samm on jällegi veenduda, et printer oleks arvutiga ühendatud ja saaksite sellele printida.

Klõpsake nuppu Start, tippige „seadmed ja printerid” ja vajutage sisestusklahvi või klõpsake tulemust.

Paremklõpsake printerit, mida soovite võrguga jagada, ja seejärel valige „Printeri atribuudid“.

Aknas „Printeri atribuudid“ kuvatakse kõikvõimalikud asjad, mida saate printeri jaoks konfigureerida. Praegu klõpsake vahekaarti „Jagamine”.

SEOTUD:Võrgu jagamise seadete kohandamine

Teile teatatakse, et printer ei ole saadaval, kui teie arvuti magab või see on välja lülitatud. Kui kasutate parooliga kaitstud jagamist, teavitatakse teid sellest, et sinna saavad printida ainult teie võrgu kasutajad, kellel on selle arvuti kasutajanimi ja parool. Volikirjad on ühekordne asi, mille peate sisestama, kui esimest korda teise arvuti jagatud printeriga ühendate; te ei pea seda iga printimise ajal tegema. Soovi korral saate jagada jagamise külalistele kättesaadavaks, nii et paroole pole vaja, kuid see seade kehtib ka kõigi teie jagatud failide kohta. Enne selle otsuse tegemist soovitame teil lugeda võrgu jagamise seadete kohandamise kohta.

Jätkamiseks lubage valik „Jaga seda printerit” ja kui soovite, andke printerile sõbralikum nimi, et teised võrgus olevad inimesed saaksid printeri hõlpsamini tuvastada.

Teine võimalus, mille saate siin seada, on see, kas soovite printimistöid klientarvutites renderdada. Kui see säte on lubatud, renderdatakse kõik prinditavad dokumendid arvutites, kus inimesed printivad. Kui see seade on keelatud, renderdatakse dokumendid arvutis, millele printer on ühendatud. Kui see on arvuti, mida keegi aktiivselt kasutab, soovitame selle sätte lubada, et süsteemi jõudlust iga kord ei trükitaks.

Kui olete asjad valmis seadnud, jätkake ja klõpsake nuppu „OK”.

Nüüd, kui olete printerit jaganud, peaksid teised teie võrgus olevad arvutid saama sellega ühenduse luua. Nii et olete valmis liikuma teise sammu juurde.

Teine etapp: ühendage oma printeriga võrgu mis tahes arvutist

Nüüd, kui olete oma printeri võrguga ühendatud ühe ülaltoodud meetodi abil, on aeg pöörata tähelepanu protsessi teisele osale: teiste võrgus olevate arvutite ühendamine selle printeriga. Kuidas seda teha, sõltub tegelikult ainult sellest, kas kasutate kodurühma või mitte.

Kodurühma abil saate ühenduse luua arvuti ühiskasutatava printeriga

See on ilmselt kogu selles õpetuses kõige lihtsam samm. Kui printer on ühendatud arvutiga ja arvuti jagab printerit kodurühma osana, peate vaid veenduma, et ka teised võrgus olevad arvutid on kodugrupiga ühendatud. Nende liitumiseks saate kasutada sama protsessi, millest käisime üle esimeses etapis. Kui arvutid on osa samast kodurühmast, loob Windows ühenduse automaatselt kõigi teistest arvutitest jagatud printeritega. Neid kuvatakse lihtsalt aknas Seadmed ja printerid ning kõik kodurühma arvutid saavad neile printida. Ülilihtne.

Ühendage printeriga ilma kodurühma kasutamata

Kui teie printer on ühendatud otse võrku või seda jagatakse arvutist ilma kodurühma kasutamata, peate teiste võrgus olevate arvutitega sellega ühenduse loomiseks veidi rohkem tööd tegema. See on siiski üsna sirgjooneline. Klõpsake nuppu Start, tippige „seadmed ja printerid” ja vajutage sisestusklahvi või klõpsake tulemust.

Aknas Seadmed ja printerid kuvatakse teie arvutis olevate seadmete kogu. Võrguprinteri lisamise alustamiseks klõpsake linki „Lisa printer”.

Windows kontrollib teie võrku kiiresti tuvastatavate seadmete suhtes, mis pole veel arvutisse installitud, ja kuvab need aknas „Lisa seade”. On suur tõenäosus, et näete oma printerit loendis, olgu see siis otse võrguga ühendatud või teisest arvutist jagatud. Kui näete otsitavat printerit, läks teie töö lihtsalt ülilihtsaks. Klõpsake printerit, mille soovite installida. Windows tegeleb installimisega, vajadusel laadib alla draiverid ja palub teil printerile nime anda. See on kõik, mida peate tegema.

Kui te ei näe printerit, mida soovite installida - ja olete kindel, et see on võrguga õigesti ühendatud, klõpsake linki „Soovitavat printerit pole loendis”. Järgmine aken pakub teile mitmeid võimalusi selle leidmiseks:

  • Minu printer on veidi vanem. Kui valite selle suvandi, kontrollib Windows printerit teie võrku põhjalikumalt. Meie kogemuste põhjal leiab see siiski harva midagi sellist, mida ta juba oma esialgse skannimise ajal ei leidnud. See on piisavalt lihtne võimalus proovida, kuid see võib võtta paar minutit.
  • Valige nime järgi jagatud printer. Kui võrgukompuutrit jagatakse teisest arvutist, on see selle leidmiseks parim valik. Kui teate arvuti ja printeri täpset võrgunime, saate selle siia tippida. Või võite klõpsata nupul „Sirvi”, et vaadata oma võrgus olevaid arvuteid, kus jagamine on lubatud, ja vaadata, kas leiate printeri selliselt.
  • Lisage printer, kasutades TCP / IP-aadressi või hostinime. Kui teie printer on otse võrku ühendatud ja teate selle IP-aadressi, on see tõenäoliselt kõige lihtsam ja kindlam valik. Enamikul võrguprinteritel on funktsioon, mis võimaldab teil määrata nende IP-aadressi. Kui teie printeril on LCD-ekraan, võite IP-aadressi leida, sirvides printeri sätteid. Ilma ekraanita printerite puhul saate tavaliselt teha mõne nupuvajutusjärjestuse, mis printib teie jaoks sätted. Kui kõik muu ebaõnnestub, saate oma võrgus seadmete leidmiseks alati kasutada IP-skannimisrakendust, näiteks Wireless Network Watcher. Lisateavet selle kohta saate selle juhendi viimasest jaotisest.
  • Lisage Bluetoothi, traadita ühenduse või võrgu kaudu leitav printer. Kui valite selle suvandi, otsib Windows seda tüüpi seadmeid. Jällegi oleme harva näinud, et see võtab seadme üles, mida ta esialgse skannimise ajal ei leidnud. Kuid see võib siiski proovimist väärt olla.
  • Lisage kohalik printer või käsitsi sätetega võrguprinter. See valik võib aidata teil printeri lisada, kui miski muu ei toimi. See on mõeldud peamiselt kohaliku printeri konfigureerimiseks, täpsustades täpse porditeabe, kuid eriti on üks seade, mis aitab võrguprintereid, kui teate mudelit. Kui teil palutakse määrata port, saate valida Windowsi eneseavastamise suvandi, mis on saadaolevate portide allservas loetletud kui "WSD", millele järgneb numbrite ja tähtede string. Selle valimisel palub Windows teil määrata draiverite installimiseks mudeli. Kui olete valmis, jälgib Windows seejärel selle printeri võrku. See on kauge pilt, kuid tasub proovida, kui kõik muu ebaõnnestub.

Leiate, et kõik need valikud on üsna lihtsad ja neil on protsessi läbiviimiseks lühikesed viisardid. Kuna TCP / IP on kindlaim viis printeri lisamiseks, jätkame selle näitena. Valige „Printeri lisamine TCP / IP-aadressi või hostinime abil“ ja seejärel klõpsake „Next“

Tippige väljale „Hostinimi või IP-aadress” printeri IP-aadress. Veenduge, et oleks märgitud ruut „Päring printerist ja valige kasutatav draiver automaatselt” ning klõpsake siis nuppu „Järgmine”.

Kui vaikenimi teile ei sobi, tippige printerile uus nimi ja seejärel klõpsake nuppu „Järgmine“.

Valige, kas soovite uue printeri vaikeseadeks seada, printige testleht, kui soovite veenduda, et kõik töötab, ja klõpsake siis, kui olete lõpetanud.

Loodetavasti ei pea te enamuse selle kraamiga kunagi vaeva nägema. Kui teie võrguprinter on võrguga õigesti ühendatud, on suur tõenäosus, et Windows võtab selle kätte ja installib selle teile kohe. Ja kui teie võrk on enamasti Windowsi masinad ja kasutate failide ja printerite jagamiseks kodurühma, peaksid asjad toimuma ka enamasti automaatselt. Kui seda pole - või kui teil on keerulisem seadistamine - teate vähemalt, et teil on mõned võimalused.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found