3 parimat viisi Windowsi alati peal oleva akna tegemiseks

Windows ei paku kasutajatele sisseehitatud viisi, kuidas aken alati üleval olla. Selleks on palju kolmanda osapoole tööriistu, kuid need on sageli punnis ja kohmakad. Vaatame siis, mis hästi töötab.

Kuigi akna alati üleval hoidmiseks on palju tööriistu, on paljud neist olnud pikka aega ja ei tööta hästi Windowsi tänapäevaste versioonidega ega 64-bitiste versioonidega. Testisime erinevaid tööriistu, et saaksime soovitada parimaid ja usaldusväärsemaid tööriistu. Ükskõik, kas soovite kasutada klaviatuuri otseteed või graafilist menüüd, on need ideaalsed viisid, kuidas aken alati üleval olla. Need tööriistad töötavad peaaegu kõigi Windowsi versioonidega.

Veel üks kiire asi, mida tasub tähele panna: seal on mõned suurepärased rakendused, mis muudavad akna lisaks teistele asjadele tegemise ka alati üleval. Jätkame kergekaaluliste tasuta tööriistade kasutamisega, mis täidavad just seda funktsiooni, mida soovime, kuid mõned neist teistest rakendustest märgime hiljem artiklis, juhul kui teid huvitab - või juba kasutate.

Klaviatuuri otsetee abil: AutoHotkey

SEOTUD:Algaja juhend skripti AutoHotkey kasutamiseks

Kasutades suurepärast ja kasulikku programmi AutoHotkey, saate teha ühe rea skripti, mis määrab teie aktiivse akna alati üleval, kui vajutate teatud klahvikombinatsiooni. Saadud skript on kerge ja ei kasuta palju ressursse ega lisa teie süsteemile tarbetut segadust. Võite isegi kasutada AutoHotkey'i skripti kompileerimiseks oma käivitatavasse faili, kui te ei soovi kogu AutoHotkey programmi töös hoida - või kui soovite hõlpsat viisi skripti kaasaskandmiseks teistesse arvutitesse.

Esiteks peate alla laadima ja installima AutoHotkey.

Kui see on tehtud, peate looma uue skripti (kui kasutate juba AutoHotkey'i, lisage see julgelt praegusele skriptile või looge uus). Uue skripti loomiseks paremklõpsake oma töölaual või File Exploreri aknas suvalisel kohal, osutage menüüle „Uus” ja valige seejärel suvand „AutoHotkey Script”. Pange uuele skriptifailile soovitud nimi.

Järgmisena paremklõpsake oma uut AutoHotkey skripti ja valige seejärel suvand „Redigeeri skripti“. See avab skripti redigeerimiseks Notepadis või mis tahes teie kasutatavas redigeerimisprogrammis.

Aknas Märkmik kleepige allpool järgmine koodirida. Seejärel saate skripti salvestada ja sulgeda.

^ RUUM :: Winset, Alwaysontop,, A

Järgmisena topeltklõpsake selle käivitamiseks skripti. Teate, et see töötab, kuna teie süsteemsesse salve ilmub roheline H-logo, mis annab teile teada, et see töötab taustaprotsessina.

Nüüd saate vajutada klahvikombinatsiooni Ctrl + Tühik, et seadistada mis tahes praegu aktiivne aken alati üleval. Vajutage uuesti klahvikombinatsiooni Ctrl + tühik, et aken ei oleks enam alati üleval.

Ja kui teile kombinatsioon Ctrl + Space ei meeldi, saate seda muuta^ KOSMOS skripti osa uue kiirklahvi määramiseks. Abi saamiseks vaadake AutoHotkey'i veebisaidi kiirklahvide dokumentatsiooni.

Hiire kasutamine: DeskPins

Kui eelistate kasutada hiireklahvi klaviatuuri otseteede kohal, pakub DeskPins ülilihtsat viisi, kuidas muuta aknad alati üleval, lihtsalt neid kinnitades.

Esiteks peate alla laadima ja installima DeskPins. Pärast installimist jätkake ja käivitage DeskPins. Näete, et see lisab teie süsteemsele salvele tihvtiikooni.

Kui teil on aken, mille soovite alati üleval olla, klõpsake sellel süsteemisalve ikoonil. Teie kursor muutub nööpnõelaks ja seejärel võite selle kinnitamiseks klõpsata mis tahes aknal, nii et see oleks alati üleval. Kinnitatud akendel on tiitliribale lisatud tegelikult punane nööpnõel, nii et saate hõlpsalt öelda, millised aknad on kinnitatud ja millised mitte.

Nööpnõela eemaldamiseks aknast liigutage hiirt tihvti kohal. Teie kursoril on sellel väike täht X, mis annab teile teada, et kavatsete nööpnõela eemaldada. Ja kui soovite eemaldada tihvtid kõigist kinnitatud akendest korraga, paremklõpsake süsteemse salve ikooni ja valige seejärel suvand „Eemalda kõik tihvtid”.

Menüü System Tray kasutamine: TurboTop

Kui teile meeldib hiire kasutamine, kuid te ei soovi tegelikult akende kinnitamise kallal jamada - või on tõsi, et Windowsi 95-ndate väljanägemisega nööpnupud lisatakse teie akna tiitliribadele - kleebib TurboTop oma süsteemses salves ikoonile menüüsüsteemi, nii saab aknad alati üleval.

Pärast TurboTopi allalaadimist ja installimist klõpsake kõigi avatud akende loendi kuvamiseks selle süsteemses salves ikooni üks kord. Klõpsake akna nimel, et see oleks alati üleval. Juba alati üleval olevatel akendel on märk - klõpsake neil uuesti, et need ei oleks enam alati üleval.

Kuna see tööriist on nii elementaarne ja minimaalne, töötab see hästi ka siis, kui teised, väljamõeldud rakendused näevad vaeva. On muljetavaldav, kuidas väike utiliit, mida pole uuendatud alates 2004. aastast, võib kolmteist aastat hiljem veel nii hästi töötada - see annab tunnistust sellest, kui puhtalt see programm oma tööd teeb.

Midagi ekstra installimata: sisseehitatud rakenduse valikud

Paljudel rakendustel on sisseehitatud suvandid, nii et saate seadistada nende aknad muutuma alati tipuks. Neid valikuid leiate sageli meediumipleieritest, süsteemi utiliitidest ja muudest tööriistadest, mida võiksite kogu aeg näha. Pistikprogramme aktsepteerivatel programmidel võib olla ka alati peal olev pistikprogramm, mille saate installida.

Näiteks saate mõnedes populaarsetes programmides sisseehitatud alati peal oleva valiku lubada järgmiselt.

  • VLC: Klõpsake üleval valikut Video> Alati.
  • iTunes: Klõpsake iTunes'i akna vasakus ülanurgas olevat menüünuppu ja valige Eelistused. Klõpsake vahekaarti Täpsemalt ja lubage valik „Hoidke MiniPlayer kõigi teiste akende peal” või „Hoidke filmi aken kõigi teiste akende peal”. Klõpsake menüünupul klõpsates menüünuppu ja valige Lülita MiniPlayerile.
  • Windows Media Player: Klõpsake nuppu Korrasta> Valikud. Valige vahekaart Player ja lubage märkeruut „Jätka mängimist teiste akende peal”.
  • Firefox: Installige lisandmoodul Alati peal. Kui olete seda teinud, vajutage Alt ja klõpsake nuppu Vaade> Alati peal. Võite ka lihtsalt vajutada klahvikombinatsiooni Ctrl + Alt + T, et muuta praegune Firefoxi aken alati üleval.
  • Pidgin: Klõpsake aknas Sõprade loend valikut Tööriistad> Pluginad. Lubage kaasasolev Windowsi Pidgin Options pistikprogramm, klõpsake nuppu Configure Plugin ja määrake eelistus „Hoidke sõprade loendi aken peal”.
  • Protsessiuurija: Klõpsake valikuid Valikud> Alati peal.

Lisaks nendele rakendustele pakuvad mõned suuremad ja täiuslikumate akende ja töölaua utiliidid ka võimaluse muuta aknad alati üleval. Näiteks DisplayFusion pakub seda funktsiooni (isegi selle tasuta versioonis), kuid pakub ka tööriistu mitme monitori haldamiseks, töölaua ja akende juhtimiseks kõikvõimalikel viisidel ning isegi muude Windowsi sätete muutmiseks. Tegelik aknahaldur pakub ka seda funktsiooni ja lisab ka üle 50 muu töölaua haldamise tööriista. Kui kasutate mõnda neist funktsioonidest - või olete huvitatud muudest funktsioonidest - proovige neid kindlasti.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found