Parimad Windowsi tasuta ekraanipildirakendused

Windowsi ekraanipiltide tegemiseks on palju võimalusi. Windows 10-l endal on üsna palju sisseehitatud ekraanipildi tööriistu ja kui soovite rohkem funktsioone, on seal mõned suurepärased tasuta võimalused. Siin on kõik parimad ekraanipildi utiliidid.

Siin on tõde: enamik neist ekraanipiltide programmidest on üsna võimekad. Millist eelistate, selgub funktsioonidest, mida soovite ja milline liides teile kõige rohkem meeldib.

Toimetaja märkus: Tänase loendi puhul jääme kindlaks tööriistade juurde, millel on tasuta tarbijaversioonid põhikasutuseks. Kui otsite midagi äriliseks kasutamiseks või ekraaniga salvestamine tööriistad ja raha pole objekt, SnagIt on üks populaarsemaid ja võimsamaid tööriistu tööstuses. Kuid kui soovite lihtsalt oma koduarvutis mõne lihtsa ekraanipildi teha, pole teil seda tõenäoliselt vaja.

Parim tööriist, mis teil juba on: Windows ise

Kuigi see artikkel räägib suuresti kolmandate osapoolte ekraanipiltide tööriistadest, peaksime tõesti mainima kõiki Windowsi enda sisse ehitatud ekraanipildi tööriistu. Operatsioonisüsteemides Windows 10 ja Windows 8 saate lihtsalt vajutada klaviatuuril klahvikombinatsiooni Windows + PrtScn, et salvestada PNG-vormingus täisekraani ekraanipilt kohe kausta Pildid.

Samuti saate ekraani koopia (või ainult aktiivse akna jaoks Alt + PrtScn) lõikelauale salvestamiseks vajutada klahvi PrtScn. Seejärel saate selle kleepida mis tahes rakendusse. Ja Windows 10-s saate ekraani piirkonna hõivamiseks ja lõikelauale kopeerimiseks vajutada isegi klahvikombinatsiooni Windows + Shift + S.

SEOTUD:Kuidas teha ekraanipilte Windows 10-s

Kui soovite midagi veidi võimsamat, võite käivitada Windows 7, 8 ja 10 komplekti kuuluva Snippingu tööriista. Sellega saate teha ekraanipilte täisekraanilt, ühest aknast või ekraanipiirkonnast. Kui vajate pärast nupul klõpsamist aega ekraanipildi seadistamiseks, saate määrata viie sekundi pikkuse viivituse.

Muud ekraanipildi utiliidid pakuvad rohkem funktsioone, kuid Windows sisaldab üllatavalt võimekaid tööriistu, mida saate kasutada mis tahes arvutis, ilma midagi täiendavat installimata.

Samuti väärib märkimist, et paljudel veebimälu tööriistadel on oma ekraanipiltide kombinatsioonid. Näiteks kui funktsioon on OneDrive'is sisse lülitatud (OneDrive'i seaded> Automaatne salvestamine> Ekraanipildid), siis klahvi PrtScn vajutamine hõivab täisekraani (aktiivse akna korral Alt + PrtScn) ja salvestab selle PNG-failina kausta Pildid rakenduses OneDrive. Sama kehtib ka Dropboxi kohta (Dropboxi eelistused> Import> Ekraanipildid).

Parim põhiekraanipiltide jaoks: Greenshot

Greenshot on üks Windowsi kõige populaarsemaid ekraanipildi utiliite. See on lihtne tööriist, mis töötab teie süsteemses salves. Võite vajutada ühte selle kasutaja poolt konfigureeritavatest kiirklahvidest või paremklõpsata süsteemse salve ikooni ja valida ekraanipildi tegemise alustamiseks suvandi.

See tööriist võib teha ekraanipilte kogu töölauast, aknast, piirkonnast või viimasest piirkonnast, kust olete ekraanipildi teinud. Aken Eelistused sisaldab mitmesuguseid võimalusi, sealhulgas ekraanipildi viivitust, kui teil on pärast nende käivitamist vaja ekraanipiltide seadistamiseks aega. See on oluline, kui soovite näiteks näidata avatud menüü kaadrit, mille klahvi Alt või Ctrl vajutamine võib sulgeda.

Pärast ekraanipildi tegemist saab Greenshot selle kas teie lõikelauale kopeerida, salvestada teie valitud asukohta, avada selle Microsoft Office'i rakenduses, avada pildiredaktoris või laadida otse Imguri pildimajutusse sait hõlpsaks jagamiseks. Kaasasolev välise käsu pistikprogramm võimaldab teil sellesse loendisse programme lisada. Greenshotil pole ühtegi sisseehitatud märkimisvalikut, kuid see on võimas utiliit, mis töötab teie süsteemses salves ja töötab väga hästi.

Greenshot on täiesti tasuta ja on avatud lähtekoodiga rakendus.

Parim kommentaaride ja redigeerimise jaoks: PicPick

PicPicki liides on Greenshoti vastand. Kui Greenshot peidab teie süsteemses salves ja pakub minimaalset liidest, pakub PicPick kaasaegset Windowsi liidest koos lindiribaga. Kui teete mitu ekraanipilti, näitab PicPick neid kõiki redaktoris, kasutades selleks vahelehti.

Kuigi PicPickil on libe liides, eristab teda Greenshotist tegelikult selle redigeerimisliides. Võite kasutada PicPicki ekraanipiltide suuruse muutmiseks ja kärpimiseks, efektide rakendamiseks, teksti sisestamiseks ning ekraanipiltide märkimiseks enne nende jagamist templite, näiteks numbrite ja noolte lisamiseks. Seejärel saate otse PicPicki vahekaardilt otse teenustesse nagu Facebook, Twitter või FTP-server üles laadida.

Kas see teile meeldib, sõltub tegelikult sellest, mida ekraanipildiprogrammist otsite. Kui soovite, et ekraanipildi tööriist läheks lihtsalt endast välja ja laseks teil ekraanipilte jagada või nendega eelistatud pildiredaktoris töötada, on Greenshot parem. Kui soovite, et ekraanipildiprogramm annaks teile lihtsad redigeerimis- ja märkustööriistad, on PicPick parim.

PicPick on kodukasutuseks täiesti tasuta, kuid ärikasutuseks maksab see 25 dollarit. Kui otsite sarnase pilditöötlusega ekraanipildi tööriista, mis on tasuta nii isiklikuks kui ka äriliseks kasutamiseks, võite proovida ka Screenpressot. Eelistame siiski PicPicki lihtsamat liidest.

Skitch oli veel üks ekraanipildi utiliit, millel olid inimestele põhilised märkimisfunktsioonid, kuid Evernote on Windowsi Skitchi katkestanud. PicPick on Skitchile üsna hea alternatiiv.

Parim energiatarbijatele: ShareX

ShareX pole mõeldud inimestele, kes otsivad lihtsat ekraanipildi tööriista. See rakendus saab automaatselt üles laadida ekraanipilte, mille teete, üle 80 sihtpunkti, alates Dropboxist kuni FTP-serveriteni ja Amazon S3-ni. Sellel on ka ekraanipildi tööriistad, mida te paljudest teistest rakendustest ei leia, näiteks võime teha arvutis mis tahes rakenduse „keriva jäädvustamise” (midagi, mida PickPick ka sisaldab), mis võimaldab teil teha ekraanil ühe pika dokumendi mis tahes rakendus ja võimalus teha mis tahes veebiaadressi „Veebilehe hõivamine“.

Saate konfigureerida ShareX-i nii, et see täidaks automaatselt ka erinevaid ekraanipilte iga kord, kui teete ekraanipildi. Näiteks võite iga kord, kui teete ekraanipildi, ShareX-i selle automaatselt oma kõvakettale salvestada, lisada vesimärgi ja üles laadida teie valitud serverisse. Pärast üleslaadimist saab ShareX kopeerida üleslaaditud pildi URL-i automaatselt lõikelauale ja jagada seda Twitteris. ShareX-il on ka muid võimsaid funktsioone, nagu võimalus automaatselt konfigureeritava aja möödudes ekraanipilte jäädvustada - ja loomulikult võib see need soovi korral automaatselt serverisse laadida.

See rakendus on väga võimas ja inimesed, kes soovivad lihtsalt lihtsaid ekraanipilte teha, peaksid tõenäoliselt jääma millegi lihtsama juurde. Kuid kui need energiakasutaja funktsioonid teile meeldivad, on ShareX parim valik.

ShareX on täiesti tasuta ja avatud lähtekoodiga.

Parimad tööriistad mängude kuvamiseks

Ülaltoodud tööriistad on mõeldud peamiselt teie Windowsi töölaua ja tavaliste töölauarakenduste ekraanipiltide hõivamiseks. Need ei tööta täisekraaniga mängude korral alati korralikult. Kui soovite videomängudest ekraanipilte teha, soovitame PC-mängude ekraanipiltide jäädvustamiseks spetsiaalseid tööriistu. Näiteks on Steamis sisseehitatud otseteed mis tahes mängude ekraanipiltide hõivamiseks ja paljudel mängudel on oma ekraanipildid.

SEOTUD:Kuidas teha arvutimängude ekraanipilte

See funktsioon on sisse ehitatud ka graafikajuhtide utiliitidesse, näiteks NVIDIA GeForce Experience ja AMD ReLive. NVIDIA tarkvara GeForce Experience võimaldab teil isegi mängimist külmutada ja mängusisest kaamerat ümber paigutada, et mõnes kaasaegses mängus hämmastavaid ekraanipilte teha. Ja Windows 10-l on sisseehitatud mänguriba, mida saate kasutada ekraanipiltide tegemiseks ka peaaegu igas mängus.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found