Kuidas kontrollida DSLR-i katiku arvu (ja miks peaksite hoolima)

Te ei ostaks kasutatud autot, kontrollimata, kui palju miile sellel oli, ja te ei tohiks osta kasutatud DSLR-i, teadmata, kui palju klappe on. Loe edasi, kui selgitame, miks on peegelkaamera säriaeg oluline ja kuidas seda kontrollida.

Märge: Selles artiklis kirjeldatud tehnikaid saab kasutada nii peeglita kaamerate, nagu kompaktne Nikon 1, kui ka DSLR-kaamerate katiku arvu kontrollimiseks.

Miks katiku krahv loeb

DSLR-kaameratel, nagu ka nende vahetatud peegelkaameratel, on väga vähe liikuvaid osi. Kaks suurimat (ja kõige olulisemat) liikuvat osa on peamine peegelpeegel (peegel, mis võimaldab teil pildiotsijas läbi objektiivi vaadata ja mis foto tegemisel kõigub üles ja teelt välja) ja katik. Nende kahe seadme vahel on mehaaniline katik radikaalselt õrnem ja altid kaamera eluea jooksul riketele.

Allpool olevast videost näete, kuidas peegel teelt välja kiigub, ja katik avaneb ja sulgub, et valgus saaks digitaalsensorile maanduda. Ava aegluubis avamise ja sulgemise vaatamine rõhutab tõesti, kui palju kuritarvitamist nii väike ja peen osa tegelikult talub.

Praktiliselt võib öelda, et kui teie kaamera elab esimesed kuud üle ilma elektroonika rikkumata, on see kindel ja need kestavad enam-vähem lõputult. Katik on aga nagu auto mootor ja lõpuks jõuab see oma elutsükli lõppu ning ei suuda korralikult tööle panna. Siinkohal muudetakse kaamera mittetoimivaks ja maksate kas kalli remondi eest (hõlpsalt 400–500 dollarit) või kui olete väga julge isetegija, leiate tavaliselt eBayst asendusluugid umbes 100 dollarit (kuid vastutate oma keeruka ja pisikeste osadega pakitud kaamera lahti võtmise ja ise remondi eest).

Arvestades seda, kui katastroofiline ja kallis on katiku rike, tasub nii oma käes olevate kaamerate puhul (nii et saaksite ligikaudse hinnangu kaamerasse jäänud eluea kohta) kui ka kasutatud kaamerate (pärast kõik tipptasemel kaamerad madalamate hindadega ei ole selline pakkumine, kui keskmisest rikkepunktist möödub 20 000 katiku tsüklit).

Vaatame, kuidas kontrollite katiku arvu ja mida teha leitud andmetega.

Kuidas katiku arvu kontrollida

Kaamera säriaegade kontrollimiseks on mitu võimalust ja kõik need sõltuvad kas kaamera juurde pääsemisest, kaamera loodud pildile juurdepääsust või mõlemast. Õnneks lisavad paljud tootjad selle kaameraga loodud piltide EXIF-i andmetele katiku tsüklite / käivituste arvu, et saaksite uurida hiljuti antud kaameraga tehtud fotot ja näha, kui palju klappe on klõpsatud.

Kontrollimine saidiga CameraShutterCount.com

Just ülalmainitud EXIF-andmete tõttu töötab käepärane CameraShutterCount.com veebisait nii paljude kaameramudelite puhul. Saate saidile pildi üles laadida, sait loeb EXIF-andmeid ja käivitab selle mitte ainult katiku loenduse, vaid kaamera olelusringi abil (lähtudes teie kaamera mudeli tootja hinnangulisest katiku elueast).

Võite vaadata põhilehe allservast, kas teie kaamera tootja / mudel on kinnitatud toimiva mudelina. Isegi kui teie kaamerat pole loendis, pole pildi üleslaadimine ja proovimine vale.

Kontrollige EXIF-andmeid käsitsi

Kuigi CameraShutterCount veebisait on mugav, ei pruugi te seda kasutada (kuna teie tootjat ei toetata) või te ei soovi seda kasutada (kuna te ei soovi pildiandmeid kolmanda osapoolega jagada).

Sellistel juhtudel saate proovipildi EXIF-andmeid käsitsi otsida, kasutades mitmesuguseid EXIF-iga seotud tööriistu. Kasutage järgmist tabelit oma tootja EXIF-i katiku loendväärtuse nime leidmiseks; Kui teie tootja pole nimekirjas, ei tähenda see, et EXIF-andmeid pole, kuid et neid ei kasutata tavaliselt ega levitata laialdaselt.

TootjaOtsingu string
Canon „Katiku arv” või „Piltide arv”
Nikon „Katiku arv” või „Pildi number”
Pentax „Katiku arv” või „Pildi number”
Sony „Katiku arv” või „Piltide arv”

Kui teie arvutis on juba tööriist, mis võimaldab teil EXIF-andmeid uurida (nagu populaarne vabavaraline InfranView vabavaraline pildivaatur), saate avada pildi ja uurida andmeid, mis otsivad ülalkirjeldatud otsingustringi.

Teise võimalusena võite haarata platvormiülese käsurea tööriista ExifTool koopia ja kasutada seda EXIF-andmete otsimiseks. Eelistame seda meetodit, kuna see võimaldab kiiret stringipõhist otsimist ilma pikki EXIF-i andmeloendeid lugemata (ja kui te pole kunagi varem EXIF-andmeid üle vaadanud, siis usaldage meid, pildifaili kohta on tavaliselt üle saja kirje).

ExifTooli kasutamiseks string lihtsalt ühendage käsk Exiftool, mis osutas analüüsitavale pildifailile, millele järgnes käsk find, et väljundist otsida ja soovitud string üles leida. Nii et näiteks kui kasutate tööriista Windowsis pildil nimega DSC_1000.jpg ja soovite otsida EXIF-i andmerida "Katiku arv", peaksite kasutama järgmist käsku:

exiftool DSC_1000.jpg | / find / I "Katiku arv"

Nii näeb see käsuväljund reaalses kasutuses välja, kui käsk käivitatakse samal pildil, mida kasutasime aadressil CameraShutterCount.com.

ExifTooli kasutamise eelis on see, et isegi kui te pole kindel, milline on EXIF-i andmerida teie kaamera kaubamärgi / mudeli katiku loendamiseks (või kui see üldse olemas on), võite selle kitsendamiseks proovida erinevaid päringuid. Kui teadaolevad väärtused nagu „Katiku arv“, „Piltide arv“ või „Pildi number“ ei anna tulemusi, võite alati otsida üksikuid termineid nagu „Loend“ või „Katik“ ja liikuda loendis läbi.

Oletame näiteks, et me ei teadnud, millist nööri Nikon oma kaamerate jaoks kasutas. Võiksime kasutada ülaltoodud käsku ja otsida stringi "katik" või "arv", et saada kõik EXIF-i andmete väärtused koos nende sõnadega:

Tulemused on veidi segasemad kui täpse termini otsimine, kuid kui te ei tea, mis see täpne termin on, pakub see teile vähemalt palju lühemat loendit (kui täielik EXIF-andmete väljund), et seda läbi kammida.

Katiku loendamise tulemuste lugemine

Säriaja teadmine on sama, kui teada, kui palju miile on autol, ja peaksite vastavalt sellele tegutsema. Kui ostate kasutatud peegelkaamerat ja müüjalt küsitud näidispildist selgub, et kaameral on vähe 500 katiku tsüklit, teate, et saate vaevalt kasutatud kaamera. Kui sellel on 500 000 katiku tsüklit, saate seevastu kaamera, millel on mõned tõsised miilid.

Kui tõsised need miilid on, sõltub suuresti nii tootja katiku olelusringi hinnangutest kui ka tarbija- ja professionaalsete fotograafide teatatud keskmistest. Ametliku dokumentatsiooni leidmiseks võite üldjuhul Google'ile alla lüüa ja otsida oma brändi, mudelit ja katiku elutsüklit või muid sarnaseid otsingutermineid.

Võib kindlalt eeldada, et mis tahes DSLR-katik sobib vähemalt 50 000 tsükli jaoks. Lisaks sellele on enamikul professionaalsel tasemel kaameratel (nagu Canon 5D Mark) 100 000 või rohkem katiku tsüklit.

See tähendab, et paljud kaamerad elavad oma hinnangulise katiku eluiga kümnete, kui mitte sadade tuhandete tsüklite kaupa. Kaamera katiku eeldatava eluea andmebaas on rahvahulgast pärinev andmebaas kaamera katiku käivitamise kohta ja siis, kui kaamera suri (või kui see on veel elus). Kuigi andmebaasiga kaasneb ebatäpsete tulemuste oht (nagu seda teeb iga rahvahulgast pärit projekt), on andmed enamasti kasulikud, et saada üldine ettekujutus sellest, kui kaua teie kaamera eemaldub.

Kui otsite näiteks kaamera Canon EOS 5D Mark II statistikat, võib kaamera olla hinnatud 100 000 katiku käivitamiseks, kuid andmebaasi kogutud reaalses maailmas olevad andmed näitavad, et kaamera jõuab tavaliselt umbes 232 000 käivitamiseni ja valimis suurus 133 kaamerast vahemikus 250 000–500 000, 90% neist olid endiselt hästi kulunud, kuid toimivate aknaluukidega.

Lühidalt öeldes, kui olete mures juba omatava kaamera ronimisaja pärast, soovitame teil selle pärast mitte stressata ja säästa lihtsalt natuke lisaraha tagasi või sinna asenduskaamera vihmase päeva fondi vajate paratamatult. Kui ostate siiski kasutatud kaamerat ja müüja nõuab, et see oleks praktiliselt täiesti uus, kui see säritab 100 000+ säriaega, soovite kindlasti selle kas täielikult edasi anda või nõuda väga järsku allahindlust.

Kas teil on digifotograafia kohta pakiline küsimus? Tulistage meile sõnum aadressile [email protected] ja me anname endast parima, et sellele vastata.

Pilt ainepunktid: Leticia Chamorro.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found