Toetamata videovormingute esitamine Windows 10-s

Windowsi rakendused, nagu Filmid ja TV ning Windows Media Player, võimaldavad taasesitada ainult teatud tüüpi videoid. Kui üritate toetamata videovormingute esitamist, peate selle asemel kasutama kolmanda osapoole videopleierit või kodekit või teisendama faili.

Kui te pole kindel, kas Windows toetab teie videofailivormingut, proovige seda kõigepealt. Avage rakendus Filmid ja TV või Windows Media Player ja proovige fail avada. Kui kuvatakse tõrge „Vormingut ei toetata”, peate proovima ühte järgmistest meetoditest.

Kui te ei leia rakendust Filmid ja telesaated, otsige selle asemel valikut Filmid ja telesaated. See on rakenduse alternatiivne nimi teatud turgudel, nagu Suurbritannia ja Austraalia. Kui seda pole installitud, laadige filmid ja telesaated alla Microsofti poest.

Kasutage kolmanda osapoole videopleierit

Rakendus Filmid ja TV toetab ainult mõnda levinud vormingut, nagu MOV, AVI ja MP4. Windows Media Player toetab mitmeid muid failitüüpe, kuid paistab, et Microsoft tõrjub kasutajaid eelinstallitud rakendustest eemale.

Kuna rakendus Filmid ja TV ei toeta kõiki videofailivorminguid ja Windows Media Playerit pole kümne aasta jooksul värskendatud, on Windows 10-s toetamata videofailide esitamiseks parim viis kasutada kolmanda osapoole videopleierit.

VLC meediumipleier

Enamiku Windows 10 kasutajate jaoks soovitame parima valikuna VLC Media Playerit. See on võimeline esitama peaaegu kõiki video- ja helifailivorminguid, muutes selle võimsaks alternatiiviks vaikemängijatele.

Pea igas stsenaariumis võite eeldada, et VLC mängib teie videofaili, otseülekannet või DVD-d, kui filmide ja TV vaikerakendus seda ei tee. Kaasas on ka sadu erinevaid võimalusi kohandamiseks.

SEOTUD:10 kasulikku funktsiooni, mis on peidetud VLC-sse, Šveitsi armee nuga meediamängijatele

Videofaili avamiseks VLC-s klõpsake ülemises menüüs valikut Meediumid> Ava fail.

MPV

MPV on võimas alternatiivne videopleier Windowsi kasutajatele. See on platvormidevaheline, seega on see võimalus Linuxile, MacOS-ile ja Androidile.

Erinevalt lõpututest menüüdest ja kohandamistest, mida VLC pakub, on MPV lihtne ja arusaadav, ilma menüüdeta ja ainult põhilised taasesitusvalikud. See on ka kaasaskantav, see tähendab, et saate seda käivitada USB-mälupulgalt.

Videofaili avamiseks MPV-s ja taasesituse alustamiseks lohistage fail lihtsalt avatud MPV-liidesesse.

PotPlayer

PotPlayeri meediumipleier on üks parimatest videopleieritest energiatarbijatele. See pakub tohutut kohandamist, toetab kõrge eraldusvõimega videote riistvarakiirendust ja sisaldab sisseehitatud videotöötlust videofailide taasesituse ajal redigeerimiseks.

Vaikeliides on täiesti must, kuid saate seda kohandada erinevate sisseehitatud teemade ja värvilahendustega.

Meediumifailide avamiseks PotPlayeris paremklõpsake avatud PotPlayeri liidese sees või klõpsake vasakus ülanurgas nuppu "PotPlayer". Sealt klõpsake videofaili valimiseks nuppu „Ava fail (id)”.

Vaikimisi videopleieri muutmine

Kui soovite oma vaikemeediumipleierina kasutada kolmanda osapoole mängijat, peate seda oma Windows 10 seadetes muutma.

Menüüsse Seaded pääsete juurde, kui paremklõpsate tegumiribal oma Windowsi menüü Start nuppu ja klõpsake nuppu „Seaded”. Valige sealt Rakendused> Vaikerakendused.

Klõpsake menüüs „Vaikerakendused” olemasolevat videopleierit. Kui see on installitud, on vaikimisi tõenäoliselt rakendus Filmid ja TV.

Valige rippmenüüst oma kolmanda osapoole meediumipleier. Kui see on valitud, avab Windows kõik tuvastatud videofailid, kasutades teie valitud kolmanda osapoole mängijat.

Installige täiendavad videokoodekid

Koodek on tarkvara tüüp, mis “dekodeerib” videofailid sobivateks piltideks ja helideks. Kui teie arvutil pole videofailivormingu jaoks õiget kodekit, ei laadita videot. Probleemi lahendamiseks võite arvutisse alla laadida ja installida kolmanda osapoole videokoodekid.

Ettevaatust. Vähem mainekad saidid, sealhulgas ebaseaduslikud voogesitussaidid, sisaldavad pahatahtlikke reklaame kodekite allalaadimiseks, mis võivad teie arvutit kahjustada.

Selle riski vältimiseks laadige alla K-Lite Codec Pack, mis on üks populaarsemaid videokoodekite komplekte. See lisab tuge märkimisväärsele hulgale meediumifailivormingutele, sealhulgas FLV ja WebM.

Kuigi soovitame kõigepealt kasutada kolmanda osapoole mängijat, lisab K-Lite installimine Windows Media Playeri ja mõne muu kolmanda osapoole videopleieri jaoks täiendava videovormingu toe. See meetod ei tööta filmide ja TV vaikerakenduse puhul.

Alustuseks laadige alla valitud K-Lite Codec Packi variant ja käivitage installer, mis vaikimisi eelhäälestatud sätetega installimisrežiimi “Normal”. Kui soovite seda kohandada, valige selle asemel „Täpsem”.

Järgmisele installietapile liikumiseks klõpsake nuppu „Järgmine“.

Peate valima eelistatud videopleieri. See on vaikimisi K-Lite'i vaikevalik. Muutke see eelistatud videopleieriks.

Kui kasutate rakendust Filmid ja teler ning valite selle eelistatud videopleieriks, teavitab installiprogramm teile, et see ei tööta.

Kui kasutate VLC-d, saate sarnase hoiatuse. VLC sisaldab oma videokoodekite komplekti, nii et see pole vajalik.

Valige selle asemel K-Lite kaasatud Media Player Classic, vanem Windows Media Player või kolmanda osapoole mängija.

Kinnitage eelistatult muud installisätted ja klõpsake jätkamiseks nuppu „Järgmine“.

Järgmised etapid ilmuvad, kui valisite eelmisel ekraanil suvandi „Install MPC-HC as Secondary Player”.

Kinnitage K-Lite'i Media Player Classic mängija sätted ja klõpsake järgmisse etappi jätkamiseks nuppu „Järgmine“.

Kinnitage K-Lite Media Player Classic seadete järgmine etapp. See etapp on eelnevalt seadistatud, nii et jätkamiseks vajutage nuppu „Järgmine“, kui te ei soovi muuta K-Lite Media Player Classic riistvarakiirenduse valikuid.

Järgmises etapis määrake subtiitrite keelevalikud. Valige rippmenüüdest põhi-, teisese- ja kolmanda taseme keel.

Kui olete valmis, klõpsake jätkamiseks nuppu „Järgmine“.

Valige järgmises menüüs eelistatud helikonfiguratsioon. See on ka eelnevalt seadistatud, nii et kui soovite, kasutage vaikeseadeid ja klõpsake jätkamiseks nuppu „Järgmine“.

Kui palutakse, lükake järgmises etapis tagasi täiendavad tarkvara valikud, klõpsates nupul „Keeldu”.

Lõpuks kontrollige uuesti oma K-Lite'i installivõimalusi ja klõpsake alustamiseks nuppu "Install".

Kui installimine on lõpule jõudnud, klõpsake nuppu "Lõpeta".

Teie valitud meediumipleier peaks nüüd laskma teil alustada pakis sisalduvate täiendavate videofailivormingute taasesitamist.

Teisenda teiseks videovorminguks

Kui olete rakenduse Filmid ja TV kasutamiseks sisse lülitanud, on teie ainus võimalus teisendada toetamata videofailid vormingutesse, mida Windowsi vaikemängija saab avada.

Saate seda teha paaril viisil. On olemas veebisaite, mis teisendavad videofailid automaatselt muudesse vormingutesse. Näiteks „FLV to MP4” otsimine annab teile loendi potentsiaalsetest veebikonversioonisaitidest, kuid need võivad sisaldada riske ja pole soovitatav.

Parim variant, eriti VLC-ga installitud kasutajate jaoks, on videofailide teisendamine VLC-d kasutades.

VLC-l on sisseehitatud teisendusmenüü kasutajatele, kes soovivad video- ja helifaile teisendada vormingutesse, mida Windows toetab, näiteks MOV, AVI, MP4 ja teised.

SEOTUD:Video- või helifaili teisendamine VLC abil

Kui VLC on teie failid Windowsi-sõbralikku vormingusse teisendanud, saate need taasesituseks avada rakenduses Filmid ja TV.