Google'i dokumentide, arvutustabelite või esitluste failide jagamine veebilehena

Google Drive'i abil saate jagada mis tahes Google'i faili (teenustest Docs, Sheets või Slides) veebis kui veebileht, mida kõik saavad vaadata. Võite isegi jagada lihtsaid HTML-faile, et toimida saidi sihtlehena. Siit saate teada, kuidas seda teha.

Google'i faili veebilehtedena jagamine on suurepärane viis teabe avaldamiseks Internetis suurele vaatajaskonnale. Kõik, mida jagate, on täiesti avalik ja - kui kasutate õiget otsingustringi - leiate selle mis tahes otsingumootori kaudu veebi kergekaalulise lehena.

Kui jagate faili veebiga, loob Drive selle unikaalse URL-iga koopia. See võimaldab teil teha muudatusi ja avaldada muudatusi, kui soovite, ja see takistab ka vaatajatel mis tahes algmaterjali nägemist.

Pidage meeles: kõik, mida veebis avaldate, on kõigile nähtav, nii et ärge kunagi lisage oma failidesse tundlikku või privaatset teavet.

Google Docsi faili jagamine

Käivitage brauser, minge Google'i dokumentidesse ja avage seejärel fail, mida soovite jagada. Klõpsake nuppu Fail> Avalda veebis.

Seejärel klõpsake oma faili Internetis nähtavaks muutmiseks nuppu „Avalda”.

Klõpsake nuppu „OK”, et kinnitada, et soovite faili veebis avaldada.

Nüüd saate lingi kopeerida (Ctrl + C Windowsis / Chrome OS-is või Cmd + C MacOS-is), manustada seda oma veebisaidile või jagada Gmaili, Facebooki või Twitteri kaudu.

Kui te ei soovi, et leht muutuks automaatselt, kui seda muudate, klõpsake noolel valiku „Avaldatud sisu ja seaded” kõrval. Seejärel märkige selle märkeruudu tühjendamiseks ruut „Automaatne uuesti avaldamine, kui muudatused on tehtud”.

Kui soovite faili veebist eemaldada, minge tagasi jaotisse Fail> Avalda veebis. Laiendage jaotist „Avaldatud sisu ja seaded” ja klõpsake nuppu „Lõpeta avaldamine”.

SEOTUD:Google'i dokumentide juhend algajatele

Kuidas jagada Google'i arvutustabelite faili

Minge Google'i arvutustabelite veebisaidile, avage fail, mida soovite jagada, ja klõpsake siis nuppu Fail> Avalda veebis.

Kui te ei soovi kogu dokumenti jagada, saate veebis avaldamiseks valida ühe lehe. Selleks klõpsake „Kogu dokument“ ja valige seejärel rippmenüüst leht.

Klõpsake nuppu „Avalda”.

Klõpsake nuppu „OK”, et kinnitada, et soovite faili veebis avaldada.

Jällegi saate kopeerida lingi (Ctrl + C Windowsis / Chrome OS-is või Cmd + C MacOS-is), manustada seda oma veebisaidile või jagada seda Gmaili, Facebooki või Twitteri kaudu.

Kui te ei soovi, et lehte värskendataks alati, kui seda muudate, klõpsake nuppu „Avaldatud sisu ja sätted“ ja tühjendage seejärel märkeruut valiku „Automaatne uuesti avaldamine muudatuste korral” kõrval.

Lehe avaldamise lõpetamiseks minge tagasi jaotisse Fail> Avalda veebis ja seejärel klõpsake nuppu „Lõpeta avaldamine”.

SEOTUD:Google'i arvutustabelite juhend algajatele

Kuidas jagada Google'i esitluste faili

Kui jagate slaidifaili veebis, toimib Google Drive mängijana ja võimaldab külastajatel teie lehel teie esitlust vaadata. Saate slaidide automaatse edasiliikumise seada 1, 2, 3, 5, 10, 15, 30 või 60 sekundiks.

Slaidide faili veebis jagamiseks minge oma Google'i esitluste avalehele, avage esitlus ja klõpsake siis käsku Fail> Avalda veebis.

Klõpsake jaotises „Slaidide automaatne edasiliikumine:” rippmenüüd ja valige slaidide edasiliikumise intervall. Märkige ruudud, kui soovite, et esitlus algaks kohe, kui mängija laadib, ja kui soovite, et see pärast viimast slaidi uuesti käivituks. Pärast valikute tegemist klõpsake nuppu „Avalda”.

Klõpsake nuppu „OK”, et kinnitada, et soovite faili veebis avaldada.

Seejärel saate lingi kopeerida (Ctrl + C Windowsis / Chrome OS-is või Cmd + C MacOS-is), manustada seda oma veebisaidile või jagada Gmaili, Facebooki või Twitteri kaudu.

Kui soovite faili veebist eemaldada, minge tagasi jaotisse Fail> Avalda veebis, laiendage menüüd „Avaldatud sisu ja sätted” ja klõpsake siis nuppu „Lõpeta avaldamine”.

SEOTUD:Google'i slaidide juhend algajatele

HTML-faili jagamine

See jaotis sarnaneb Google Docsi meetodiga. Jagate Docs-failist, kuid saate kõigi kujundamiseks kasutada HTML-i ja mõnda põhilist CSS-i. See võimaldab teil luua pseudoveebi, ilma et peaksite domeeni või hostimist ostma.

Kõigepealt looge oma veebisaidi avalehe koodiga HTML-fail ja salvestage see arvutisse.

Järgmisena minge oma Google Drive'i ja laadige seejärel üles HTML-fail. Samuti saate selle üleslaadimiseks lohistada otse oma arvutist Drive'i veebilehele.

Paremklõpsake faili ja seejärel klõpsake nuppu Ava rakendusega> Google Docs.

Google Docs avab faili ja vormindab teie HTML-i dokumendifailis. Klõpsake nuppu Fail> Avalda veebis, täpselt nagu varem.

Seejärel klõpsake faili Internetis nähtavaks muutmiseks nuppu Avalda.

Kui teilt küsitakse, kas soovite faili kindlasti veebis avaldada, klõpsake nuppu „OK”.

Veel kord saate linki kopeerida (Ctrl + C Windowsis / Chrome OS-is või Cmd + C MacOS-is), manustada seda oma veebisaidile või jagada seda Gmaili, Facebooki või Twitteri kaudu.

Pange tähele, et kõik teie dokumendifaili muudatused ilmuvad kohe veebisaidil. Kui aga soovite lisada veel HTML-koodi, peate redigeerima algset faili ning seejärel üleslaadimis- ja jagamisprotsess uuesti tegema.

Lisaks näeb Docs kõiki silte sõnasõnalise tekstina ega vorminda neid õigesti.

Kui te ei soovi, et muudatusi tehes lehte automaatselt värskendataks, klõpsake nuppu „Avaldatud sisu ja sätted” ja seejärel tühjendage märkeruut „Avaldage uuesti, kui muudatused toimuvad”.

Kui soovite faili veebist eemaldada, minge tagasi jaotisse Fail> Avalda veebis. Laiendage jaotist „Avaldatud sisu ja sätted” ja seejärel klõpsake nuppu „Lõpeta avaldamine”.

Kuigi dokumentide, arvutustabelite ja esitluste jagamine Google Drive'ist töötab suurepäraselt, on HTML-failide veebilehtedena avaldamise osas mõned katkestused.

Kui kasutate oma veebisaidi majutamiseks Google Drive'i, on olemasolevate funktsionaalsuste ja vormindamisfunktsioonide hulk võrreldes tavapärase veebimajutusega drastiliselt piiratud. Tõenäoliselt on parem kasutada Google Drive'i ainult isiklikuks kasutamiseks mõeldud sihtlehena.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found