Kuidas luua ja kasutada Macis sümboolseid linke (teise nimega Symlinks)

Sümboolsed lingid, tuntud ka kui sümbollingid, on spetsiaalsed failid, mis osutavad failidele või kataloogidele, mis asuvad teie süsteemi muudes kohtades. Võite mõelda neile nagu arenenud varjunimedele ja siin, kuidas neid MacOS-is kasutada.

Sümboolsed lingid sarnanevad varjunimedega, välja arvatud need, mis töötavad teie Maci igas rakenduses, sealhulgas ka terminalis. Need on eriti kasulikud, kui rakendused ei soovi tavalise varjunimega õigesti töötada. MacOS-is loote terminalis sümboolsed lingid, kasutades ln utiliit. Neid ei saa Finderis luua. MacOSi sümboolsed lingid toimivad sarnaselt Linuxi sümboolsete linkidega, sest mõlemad on Unixi-laadsed operatsioonisüsteemid. Sümboolsed lingid Windowsis töötavad natuke teistmoodi.

SEOTUD:Kuidas Linuxis sümboolseid linke (teise nimega linke) luua ja kasutada

Mis on sümboolsed lingid?

MacOS-is saate Finderis luua tavalisi varjunimesid. Pseudonüümid osutavad failidele või kaustadele, kuid need sarnanevad pigem lihtsate otseteedega.

Sümboolne link on arenenum varjunime tüüp, mis töötab igas süsteemi rakenduses, sealhulgas terminali käsurea utiliidides. Teie loodud sümboolne link näib rakendustele olevat sama mis algne fail või kaust, millele see osutab - kuigi see on lihtsalt link.

Oletame näiteks, et teil on programm, mis vajab selle faile kataloogis / Library / Program. Kuid soovite need failid süsteemis kuhugi mujale salvestada - näiteks kataloogi / Volumes / Program. Programmi kataloogi saate teisaldada / Volumes / Program ja seejärel luua sümboolse lingi / Library / Program, mis osutab / Volume / Program. Programm püüab pääseda juurde oma kausta aadressil / Library / Program ja opsüsteem suunab selle kausta / Volumes / Program.

See on macOS-i operatsioonisüsteemi ja teie kasutatavate rakenduste jaoks täiesti läbipaistev. Kui sirvite Finderis või muus rakenduses kataloogi / Library / Program, näib, et see sisaldab faile kataloogis / Volumes / Program.

Lisaks sümboolsetele linkidele, mida mõnikord nimetatakse pehmeteks linkideks, saate selle asemel luua ka "kõvaid linke". Sümboolne või pehme link osutab failisüsteemi teele. Oletame näiteks, et teil on sümboolne või pehme link saidilt / Kasutajad / näide, mis viitab saidile / opt / näide. Kui teisaldate faili aadressil / opt / example, siis link / Kasutajad / näide on katki. Kui aga loote tugilingi, osutab see tegelikult failisüsteemi aluseks olevale inodile. Niisiis, kui lõite kõva lingi kataloogist / Kasutajad / näide, mis osutab / opt / example ja hiljem liigutasite / opt / example, osutab link / Users / example ikkagi failile, hoolimata sellest, kuhu te selle teisaldasite. Kõvaketas töötab madalamal tasemel.

Kui te pole kindel, mida kasutada, peaksite tavaliselt kasutama tavalisi sümboolseid linke (pehmeid linke). Kindlatel linkidel on mõned piirangud. Näiteks ei saa te luua ühele sektsioonile või kettale kõvaketta linki, mis osutab teise sektsiooni või ketta asukohale, samas kui saate seda teha tavapärase sümboolse lingiga.

Ln käsuga looge sümboolsed lingid

Sümboolse lingi loomiseks Macis peate kasutama rakendust Terminal.

Vajutage klahvikombinatsiooni Command + Space, tippige „Terminal” ja vajutage seejärel klahvi „Enter”, et avada Terminal Spotlighti otsingust. Otsetee Terminal käivitamiseks navigeerige jaotisse Finder> Rakendused> Utiliidid> Terminal.

Käivitage ln käsk järgmisel kujul. Saate määrata kas kataloogi või faili tee:

ln -s / path / to / original / path / to / link

The -s käsib siin käsul ln luua sümboolne link. Kui soovite luua tugilingi, jätaksite selle välja -s. Enamasti on sümboolsed lingid parem valik, nii et ärge looge tugevat linki, kui teil pole selleks konkreetset põhjust.

Siin on näide. Oletame, et soovisite oma kausta Töölaud luua sümboolse lingi, mis osutab teie kaustale Allalaadimised. Käivitate järgmise käsu:

ln -s / Kasutajad / nimi / Allalaadimised / Kasutajad / nimi / Töölaud

Pärast lingi loomist näete oma töölaual teie kausta Allalaadimised. See on tegelikult teie loodud sümboolne link, kuid see näeb välja nagu päris. Paistab, et see kaust sisaldab kõiki samu faile nagu teie kaust Allalaadimised. Sellepärast, et nii on - need on lihtsalt erinevad vaated, mis osutavad failisüsteemi samale kataloogile.

Kui teie failitee sisaldab tühikuid või muid erimärke, peate selle lisama jutumärkidesse. Niisiis, kui soovite oma töölaual luua lingi kausta nimega "Minu failid" oma kasutajakataloogis, vajate järgmist käsku:

ln -s "/ Kasutajad / nimi / Minu failid" "/ Kasutajad / nimi / Töölaud / Minu link"

Faili- ja kataloogiradade terminali sisestamise hõlbustamiseks võite lohistada kausta Finderi aknast terminali ja terminal täidab automaatselt selle kausta tee. Vajaduse korral lisab see tee jutumärkidesse.

Kui peate looma sümboolse lingi süsteemi asukohas, kuhu teie kasutajakontol pole juurdepääsu, peate selle eesliitma ln käsk sudo käsk, nii:

sudo ln -s / path / to / original / path / to / link

SEOTUD:Kuidas blokeerida Maci süsteemi terviklikkuse kaitse (ja miks te ei peaks seda tegema)

Pidage meeles, et MacOSi kaasaegsetes versioonides ei lubata teil süsteemi terviklikkuse kaitse funktsiooni tõttu teatud süsteemi asukohtadesse kirjutada ilma madalama püsivara suvandit muutmata. Võite selle funktsiooni keelata, kuid soovitame seda mitte teha.

Kuidas kustutada sümboolseid linke

Saate kustutada sümboolsed lingid nagu muud tüüpi failid. Näiteks Finderis sümboolse lingi kustutamiseks klõpsake Ctrl + klõpsake seda või paremklõpsake seda ja valige käsk „Teisalda prügikasti”.

Lingid saate käsurealt kustutada, kasutades rm käsk, mis on sama käsk, mida kasutate teiste failide eemaldamiseks. Käivitage käsk ja määrake kustutatava lingi tee:

rm / path / to / link

Kuidas luua sümboolseid linke graafilise tööriista abil

Finder võib luua varjunimesid, kuid need ei toimi päris nagu sümboolsed lingid. Pseudonüümid on nagu Windowsi töölaua otseteed. Neid ei kohelda kui tõeseid, läbipaistvaid sümboolseid linke.

Sümboolsete linkide loomiseks Finderis on vaja kolmanda osapoole utiliiti või skripti. Soovitame avatud lähtekoodiga rakendust SymbolicLinker otse teenuse Find> kontekstimenüüsse teenuse> Make Symbolic Link lisamiseks.

Klõpsake selle lisataval valikul ja see loob sümboolse lingi valitud kataloogis olevale failile või kaustale. Võite selle ümber nimetada ja teisaldada sinna, kuhu soovite.

Kui te pole neid varem kasutanud, võivad sümboolsed lingid võtta veidi aega, et pea ümber mähkida ja kasutamisega harjuda. Kuid kui olete seda teinud, leiate neile võimsa tööriista midagi sellist teha, mida tavalise varjunimega sageli teha ei saa.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found