Kuidas teha Cortana otsingut Google'i ja Chrome'i abil Bingi ja Edge'i asemel

Windows 10 Cortana annab teile mugava otsingukasti, mis on alati käeulatuses. Kahjuks sunnib see teid kasutama Microsoft Edge'i ja Bingi. Siit saate teada, kuidas teha Cortana otsingut Google'i ja eelistatud veebibrauseri abil.

Kuidas teha menüü Start otsinguid, kasutage Edge'i asemel Chrome'i

Vaikimisi käivitab Cortana otsingud alati brauseris Edge. Varem oskasite valida, millist brauserit soovite otsida, kuid Microsoft sulges selle lünga. Õnneks suudab selle parandada kolmanda osapoole avatud lähtekoodiga rakendus nimega EdgeDeflector. Alustage siit .exe allalaadimine ja käivitage see. See installib ennast taustale.

Seejärel peate selle seadistama, tehes Cortanaga otsingu. Menüü Start avamiseks vajutage Windowsi klahvi või klõpsake nuppu Start.

Sisestage otsingutermin, kuni näete teadet „Veebist otsimine”, ja klõpsake ülemisel tulemusel.

Näete hüpikut, millel on kiri „Kuidas soovite seda avada?” Valige loendist EdgeDeflector ja märkige ruut „Kasuta seda rakendust alati”.

Nüüd peaksite nägema, et teie otsing kuvatakse vaikebrauseris.

EdgeDeflector töötab taustal automaatselt. Võimalik, et peate selle uuesti installima pärast Windows 10 peamisi värskendusi, nagu Fall Creators Update ja Creators Update, mis saabuvad iga kuue kuu tagant.

Kui teil on raskusi selle osa tööle saamiseks, peate võib-olla ka oma eelistatud brauseri vaikeseadeks sundima. Kõigepealt avage rakendus Windows 10 Seaded.

Järgmisena klõpsake nuppu Süsteem.

Seejärel klõpsake valikul „Vaikerakendused”.

Kerige selle akna allossa ja valige „Vaikeväärtuste määramine rakenduse järgi”.

Kerige kuvatavas uues aknas loendist oma eelistatud brauseri leidmiseks ja klõpsake sellel. Seejärel valige akna paremas servas „Set this program as default”.

See määrab teie brauseri vaikeseadeks kõigele, mida saab brauseri avamiseks kasutada. See samm ei peaks enamiku inimeste jaoks vajalik olema, kuid kui teil on kogemata kusagil teel vastuoluline vaikeseade, peaks see selle klaarima, et EdgeDeflector korralikult töötaks.

Kuidas teha menüü Start käske, kasutage Bingi asemel Google'i

Kui olete Bingi kasutamisega rahul, on teie töö tehtud. Kui soovite siiski Google'iga otsida, vajate töö tegemiseks veel ühte tööriista. Võite suunata Bingi otsingud Google'i kasutamiseks laiendusega nimega Chrometana Chrome'ile või Bing-Google Firefoxile. Installige need lihtsalt ülaltoodud linkide kaudu ja need töötavad taustal, saates iga Bingi otsingu hoopis Google'ile.

Pange tähele, et see suunab ümber kõik otsingud. Seega, kui suundute saidile Bing.com ja otsite ise midagi, suunab see laiendus ikkagi Google'i. Kui soovite hiljem Bingiga otsida, peate selle laienduse keelama.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found