Lülitage Windows 7, 8, 10 või Vista puhul sisse kaugtöölaud

Kaugtöölaud on Windowsis vaikimisi keelatud, kuid selle sisselülitamine on piisavalt lihtne, kui soovite, et teie arvuti oleks võrgu kaugjuhtimise taotlus.

Kaugtöölaud võimaldab teil kaugjuhtimispulti juhtida teise võrku ühendatud arvuti kaudu. See koosneb kaugtöölaua serveriteenusest, mis võimaldab võrguga arvutiga ühendamist, ja kaugtöölaua kliendist, mis loob ühenduse kaugarvutiga. Klient sisaldub kõigis Windowsi väljaannetes - Home, Professional, Enterprise jne. Serveri osa on saadaval ainult Professionali ja Enterprise'i versioonides. See tähendab, et saate kaugtöölaua ühenduse luua peaaegu kõigist arvutitest, milles töötab Windows, kuid arvutitega saate ühendada ainult Pro või Enterprise väljaannet kasutavate arvutitega.

Muidugi, kui kasutate Windowsi koduväljaannet arvutis, millega soovite ühenduse luua, võite alati kasutada kolmanda osapoole teenust nagu TeamViewer või isegi Chrome.

SEOTUD:Kaugtöölaua ümardamine: TeamViewer vs Splashtop vs Windows RDP

Käsitleme selles artiklis Windows 10, kuid juhised peaksid Windows Vista, 7, 8 või 10 puhul hästi töötama. Ekraanid võivad tunduda veidi erinevad (eriti Windows 8 puhul), kuid see kõik on umbes sama.

Vajutage nuppu Start, tippige „kaugjuurdepääs” ja seejärel klõpsake tulemust „Luba arvutile kaugjuurdepääs”.

Valige akna „Süsteemi atribuudid” vahekaardil „Kaugjuhtimine” valik „Luba kaugühendused selle arvutiga”.

Operatsioonisüsteemides Windows 8 ja 10 on vaikimisi lubatud ka võimalus lubada ühendusi ainult arvutitest, mis töötavad kaugtöölaua võrgutaseme autentimisega. Kõik Windowsi kaasaegsed versioonid toetavad seda autentimistaset, seega on kõige parem jätta see lubatud. Kui peate lubama ühendused arvutitest, milles töötab Windows XP või vanem versioon, peate selle valiku keelama.

Kui kasutate operatsioonisüsteemi Windows 7 või Vista, toimivad asjad samamoodi, kuid esitatakse veidi teistmoodi. Pange tähele, et teil on Windows 7-s kolm erinevat võimalust - ärge lubage kaugjuurdepääsu, lubage ühendusi kaugtöölaua mis tahes versioonist ja lubage ainult ühendusi, mis töötavad võrgutaseme autentimisega. Üldine valik on siiski sama.

Mis tahes Windowsi versioonis võite klõpsata ka nupul „Vali kasutajad”, et seadistada konkreetsed kasutajad, kellel on lubatud kaugühendusi luua. Kui olete seadistamise lõpetanud, klõpsake nupul „OK”, et arvuti hakkaks kaugühendusi kuulama.

Kui plaanite ühenduse luua teistest samas kohalikus võrgus olevatest arvutitest, peaks see olema kõik, mida peate tegema. Windows loob Windowsi tulemüüris automaatselt erandid, et võimaldada kaugühenduse liikluse läbimist.

Nendest arvutitest saate kaugühenduse käivitada, klõpsates nuppu Start, tippides „remote“ ja valides seejärel tulemuse „Remote Desktop Connection“. Sisestage ühenduse loomiseks lihtsalt arvuti nimi või IP-aadress.

SEOTUD:Kuidas pääseda Windowsi kaugtöölauale Interneti kaudu

Kui kavatsete Interneti-ühenduse kaudu kaugarvutiga ühenduse luua, peate tegema väikese täiendava seadistuse, mis hõlmab kaugtöölaua liikluse lubamist ruuteri kaudu ja seda tüüpi pakettide edastamist õigesse arvutisse. Selle kohta lisateabe saamiseks vaadake meie Interneti kaudu kaugtöölauale juurdepääsu juhendit.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found