Kuidas luua vooskeem Wordis

Microsoft Word pakub sisseehitatud tööriistu erinevat tüüpi vooskeemide loomiseks ja korraldamiseks. Erinevate kujundite ja SmartArti abil saate luua oma vooskeemi. Siit saate teada, kuidas seda teha.

Voo diagrammi koostamine Wordis

Kujunditega töötamisel mis tahes Office'i rakenduses on alati kasulik kasutada ruudujooni, et veenduda, et kõik oleks suuruses ja õigesti paigutatud. Ruudujoonte ilmumiseks minge vahekaardile „Vaade” ja märkige ruut „Ruudujooned”.

Teie ruudujooned kuvatakse nüüd teie Wordi dokumendis.

Järgmisena minge vahekaardile „Sisesta” ja seejärel klõpsake nuppu „Kujundid” (me läheme hiljem SmartArtist läbi).

Rippmenüüs kuvatakse suur kujundite kogu, mille vahel saate valida. Keskendume siin kahele asjale - rühma „Liinid” konnektorid ülaosa lähedal ja rühmas „Voogtabel” olevad kujundid allpool.

Enne jätkamist on oluline mõista kujundite sihtotstarvet. Võite kaaluda selle põhjaliku loendi lugemist, kus on üksikasjalikult vooskeemide kujundite tähendus, kuid siin on kiire ülevaade põhitõdedest.

  • Ristkülik: Kasutatakse protsessi etappide jaoks.
  • Teemant: Kasutatakse otsustuspunktide näitamiseks.
  • Ovaalne: Kasutatakse terminaatori kujuna, mis näitab protsessi algus- ja lõpp-punkti.

Rippmenüü mis tahes kujundi kohal hõljutades kuvatakse kuju eesmärk, mis näitab kuju eesmärki.

Lähme edasi ja sisestame oma esimese kuju. Kujundite menüüst valige vooskeemil kuju, mida soovite kasutada. Kuna see on meie esimene voos kasutatav kuju, siis kasutame ovaalset kuju.

Kuju valimisel märkate, et kursor muutub ristjooneks. Kuju joonistamiseks klõpsake ja lohistage.

Pärast kuju joonistamist märkate, et kuvatakse uus vahekaart „Vorming”, kus on käsud, mis võimaldavad teil vormingut vormindada, kontuuri muuta ja täita värvi ning palju muud.

Teksti sisestamiseks kujundi sisse valige kuju ja alustage tippimist.

Lisame veel ühe kuju ja ühendame need kaks kuju. Lisame protsessi teise osa tähistamiseks ristküliku. Kuju sisestamiseks korrake ülaltoodud samme.

Nende kahe kuju ühendamiseks minge tagasi kujundimenüüsse ja valige konnektor, mida soovite kasutada. Selle näite jaoks kasutame lihtsat joonenoolt.

Kui olete noole valinud, klõpsake esimese kuju keskmisel käepidemel ja lohistage hiire nuppu all hoides ja seejärel järgmise kuju keskmisele käepidemele.

Nagu kujundite puhul, saate ka noolt vormistada erineva joone laiuse, värvi jms abil.

Kui kavatsete kogu vooskeemil kasutada sama rea ​​vormingut, paremklõpsake sisestatud rida pärast selle vormindamist ja valige „Määra vaikereaks”. Saate seda teha ka kujunditega.

Voogkaardi loomine SmartArt-iga

Lisaks voogude loomiseks kujundite kasutamisele on teil SmartArtiga ka mõned üsna käepärased valikud. Minge vahekaardile „Sisesta” ja seejärel klõpsake nuppu „SmartArt”.

Valige aknas SmartArt Graphic valimine kategooria „Protsess” vasakul, valige protsessitüüp (siin kasutame suvandit „Pildi aktsendiprotsess”) ja seejärel klõpsake nuppu „OK”.

See SmartArt-graafika on mõeldud protsessi üksikasjalikuks kirjeldamiseks. See rühmitab kujundid fotode (1) ja teksti (2) lisamiseks.

Sisestage asjakohane teave. Kui teil pole konkreetset objekti vaja, saate sellest lahti saada, valides selle ja vajutades kustutusklahvi. Teisest küljest, kui saate objekte kopeerida, kui peate lisateavet lisama.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found