Parimad saidid videote jagamiseks (avalikult või eraviisiliselt)

Varem oli aeg, kui video jagamine veebis oli raske töö. Nendel päevadel on probleem muutunud liiga palju võimalusi. Ükskõik, kas soovite videot kogu maailmaga jagada või ainult seda näidata oma sõpradele ja perele, aitavad järgmised veebisaidid teid välja.

YouTube: parim valik enamiku inimeste jaoks

YouTube on maailma suurim videote jagamise platvorm. Seda on üsna lihtne kasutada (paljud videorakendused toetavad isegi otse YouTube'i üleslaadimist) ja saate videoid tasuta avalikult või privaatselt jagada.

Video üleslaadimiseks vajate Google'i kontot ja olete YouTube'i sisse logitud. Ekraani paremas ülanurgas näete video üleslaadimise võimalust.

Nupu klõpsamine viib teid järgmisele ekraanile. Seejärel saate videofailid oma arvutist valida või faile üleslaadimisalal lohistada.

Samuti saate videoid üles laadida eraviisiliselt soovi korral YouTube'is. Valik ei ole sirgjooneline, seega selgitame. Kui klõpsate rippmenüüd „Avalik”, näete nelja valikut.

Valik „Avalik” tähendab, et teie üleslaaditud video on avalik ja ilmub asjakohaste terminite otsimisel YouTube'i otsingutes. Valik „Ajastatud” muudab video avalikuks, kuid määrab selle kättesaadavuse kindlaks kuupäevaks ja kellaajaks.

Videote privaatseks hoidmiseks on kaks võimalust ja see tähendab seda:

  • Privaatne: Privaatseid videoid saavad vaadata ainult teie volitatud inimesed. Saate videot vaadata e-posti teel kuni 50 inimest ja ainult nemad saavad seda videot vaadata. Isegi kui üks nendest liikmetest jagaks videot kellegi teisega, ei saaks need inimesed seda vaadata, kui te pole neid loendisse lisanud. Privaatseid videoid ei kuvata ka YouTube'i otsingus.
  • Loendita: Nimekirjas olevad videod on üsna sarnased avalike videotega, kuid neid ei kuvata YouTube'i otsingutulemites. See on hea võimalus, kui teil on video, mida soovite jagada rohkem kui 50 inimesega, kuid ei soovi, et laiem avalikkus selle üle liiga lihtsalt komistaks.

Teie valitud on privaatsuse tase, mille soovite igale videole seada. Saate kõik oma videod avalikult üles laadida või luua privaatkogu ainult sõpradele ja perele.

Google Photos: Lihtsam jagamine, sobib koostööalbumitele

Google Photos on veel üks suurepärane viis videote jagamiseks. Google Photos eeliseks on see, et sellel on sirgjoonelisem liides kui YouTube ja jagamine on teie mobiiltelefoni kaudu lihtsam. Isegi kui olete teenuse Google Photos kasutaja, on teie videod saidile juba üles laaditud. Teenus toetab ka albumeid, millel võib olla nii fotosid kui ka videoid, mis on suurepärane võimalus piltide ja videote ühiseks jagamiseks.

Võite video üles laadida käsitsi või kasutada üht videot, mille telefon varundas automaatselt, kuid jagatud albumid annavad teile suurema kontrolli ja võimaldavad ka teistel inimestel albumisse panustada, nii et kõigi piltide ja videote korraldamine on võimalik ühes ja samas kohas.

Alustuseks loote jagatud albumi.

Klõpsake järgmisel ekraanil jagamise ikooni.

Järgmisel ekraanil jagate albumit teiste inimestega, kasutades nende e-posti aadresse. Samuti saate luua jagatava lingi ja saata selle hoopis inimestele.

Privaatsuse osas peate teenuse Google Photos kohta teadma kolme asja.

  • Jagatud albumitele või fotodele pääseb juurde kedagi lingiga. Pole tähtis, kes neile lingi saatis.
  • Jagatud albumites saate lülitada välja võimaluse lubada teistel inimestel kaastööd teha.
  • Kui muudate jagatud albumi tulevikus privaatseks, kustutatakse kõik teiste lisatud fotod ja videod albumist.

Seega pole Google Photos nii turvaline kui YouTube, kui teil on videoid, millele soovite juurdepääsu piirata. Kuid videote ja fotode ühendamine albumiteks on suurepärane ja teistel inimestel nende panuse andmine võib olla väga lõbus.

Facebook: Tore, kui teie (või inimesed, kellega jagate) olete juba Facebookis

Üks lihtsamaid viise oma video jagamiseks on selle üleslaadimine Facebooki. Enamikul inimestel on Facebooki konto, mis muudab teie video jagamise kõigile hõlpsaks. Video üleslaadimiseks valige postitusekraanilt suvand Foto / Video. Vaikimisi on video privaatsusseaded samad, mis olete oma postitustele määranud. Nii et kui teie olekuvärskendusi kuvatakse ainult teie sõpradele, on teie videot ka.

Seda saab täpsustada, määrates üksikute postituste privaatsussuvandid. Näiteks kui olete vaikimisi seadistatud avalikult Facebooki postitama, saate ikkagi privaatset videot postitada, klõpsates selle postituse rippmenüül ja valides mõne muu privaatsuse valiku.

Kui teil on kahtlusi, kes teie videot näevad, on Facebook koostanud kasuliku juhendi, mida saate läbi vaadata.

Kui leiate, et see on keeruline, saate selle asemel luua Facebooki grupi ja oma video sinna üles laadida. Sinna üleslaaditud videoid näevad ainult need inimesed, kelle te grupi liikmeteks aktsepteerite.

Vimeo: sobib professionaalsete videote jaoks

Vimeo on YouTube'iga sarnane video jagamise platvorm. Erinevus seisneb selles, et Vimeot kasutavad tavaliselt professionaalsed videoloojad oma töö näitamiseks. Kuid saate Vimeot kasutada oma koduvideote või muude meelepäraste videote üleslaadimiseks. Vimeo ei esita reklaame ja seda toetavad professionaalsed loojad, kes maksavad videote võõrustamise eest liitumistasu.

Ka tasuta plaan on olemas, kuid sellega kaasnevad teatud piirid. Näiteks on teil lubatud kuni 500 MB üleslaadimisi nädalas ja kokku 5 GB. Samuti ei saa ettevõtte jaoks videote üleslaadimiseks kasutada tasuta plaani (mis hõlmab videoid, mis sisaldavad mis tahes vormis reklaami). Tasulised plaanid algavad 7 dollarist kuus ja tõusevad kuni 75 dollarini kuus. Tasuta kava üksikasjalikud piirangud on loetletud Vimeo abidokumentides.

Vimeo toetab ka üleslaaditud videote privaatsuskontrolli. Privaatsusvõimalusi on palju ja enamik neist on saadaval isegi tasuta liikmetele, sealhulgas võimalus videoid parooliga kaitsta.

Kõigi privaatsusvõimaluste kohta leiate lisateavet Vimeo ülevaatelehelt.

Pilvemälu: hea, kui teistel on vaja teie video alla laadida

Videopilti jagamiseks on palju pilvemälu pakkujaid, sealhulgas Google Drive, OneDrive ja Dropbox. Demonstreerimiseks kasutame näiteks Google Drive'i.

Kõigil pilvemälu platvormidel on teie video korraldamise idee sama. Saate luua kausta, lisada sinna oma videod ja seejärel jagada kausta soovitud inimestega. Saate jagada üksikuid faile, kuid kausta omamine on peaaegu alati parem. Google Drive'i korral lisate oma video kausta ja klõpsate seejärel kausta nime kõrval oleval rippmenüül, et näha jagamisvalikut.

Seejärel saate kausta jagada kolmel viisil.

  • Avalik: Google indekseerib kausta ja kõik veebis olijad saavad selle üles leida ja vaadata.
  • Jagatud valitud inimestega: Saate sisestada nende inimeste e-posti aadressid, kellega soovite kausta jagada. Samuti saate kontrollida, kas nad saavad jagada inimesi jagamisbasseini.
  • Jagatud lingiga: See loob unikaalse kausta lingi ja kõik, kellel on lingile juurdepääs, saavad kausta sisu vaadata. Teie ülejäänud Google Drive'i sisu ei jagata.

Teised pilvemälu pakkujad võivad jagamist teisiti käsitleda, nii et palun tutvuge nende dokumentidega hoolikalt, et erinevusest aru saada.

Pilvemälu kasutamise juures on oluline märkida, et enamik pilveteenuse pakkujaid ei luba teil videot veebis vaadata. Teie ja inimesed, kellega videot jagate, peate video tõenäoliselt arvutisse või mobiiltelefoni alla laadima ja seejärel seda vaatama. Muidugi, kui see on see, mida soovite, et inimesed saaksid seda teha, siis on pilve jagamine suurepärane võimalus.

Pildikrediit: studiostock / Shutterstock


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found