Kuidas Rokut kasutada nagu Chromecasti

Google'i Chromecast võimaldab teil videoid käivitada ja neid telefonist juhtida, kogu ekraani telerisse valada ning puldi asemel üldjuhul kasutada nutitelefoni. Palju seda saate teha ka oma Rokuga.

Alustage Netflixi või YouTube'i vaatamist telefonist või veebibrauserist

Roku toetab Netflixi ja YouTube'i ühiselt välja töötatud protokolli DIAL - lühidalt „Discovery and Launch“. See pole mõeldud ainult Rokule, vaid see on loodud töötama väga paljude seadmetega. Näiteks võivad kaasaegsed nutitelerid rakendada ka DIAL-i, mis võimaldab teil Netflixist ja YouTube'ist videoid üle kanda nutitelerisse sisseehitatud rakendustesse. (Kahjuks pole need sisseehitatud nutitelerirakendused ilmselt eriti head.)

Algses olekus kasutas Google'i Chromecast videote ülekandmiseks tegelikult DIAL-i, kuid nüüd kasutab see teist protokolli. DIAL-i kasutamiseks avage nutitelefonis või tahvelarvutis Netflixi või YouTube'i rakendused või külastage oma veebibrauseris Netflixi või YouTube'i veebisaite. Puudutage sama nuppu „Cast”, mida Chromecasti kasutajad kasutavad, ja näete, et teie Roku kuvatakse läheduses olevate seadmete loendis. Samuti ei pea te oma Rokul esmalt vastavat rakendust avama. Niikaua kui teie Roku on sisse lülitatud, kuvatakse see loendis.

SEOTUD:Peegeldage oma arvuti ekraan oma teleris Google'i Chromecastiga

Kui kasutate Google Chrome'i, saate seda teha oma arvutis. Chrome'i sisseehitatud ülekandevõimalused pole mõeldud ainult Google'i Chromecasti jaoks - kui olete DIAL-iga ühilduval saidil nagu YouTube või Netflix, saate oma Roku videote esitamise alustamiseks kasutada sama Cast-funktsiooni.

Valige oma Roku ja video saadetakse teie telefonist, tahvelarvutist või arvutist Rokule. Põhimõtteliselt annab teie telefon või arvuti Rokule käsu Netflixi või YouTube'i rakendus automaatselt käivitada ja valitud videot mängima hakata. Kasutage seda telefonist videote sirvimiseks ja esitamise alustamiseks.

Kahjuks pole see protokoll veel eriti levinud. Ehkki see töötab hästi Netflixi ja YouTube'i puhul - mõned peamised kanalid, millega soovite seda tegelikult teha -, pole sellel Chromecasti toetavat tohutut rakenduste ökosüsteemi.

Kandke kogu ekraan oma Rokule

SEOTUD:Kuidas peegeldada oma Roku Windowsi või Android-seadme ekraani

Roku seadmed toetavad ka ekraani peegeldamist - funktsiooni, mis kasutab avatud Miracasti standardit. Miracast on sisseehitatud Windows 8.1, Windows phone ja Android 4.2+. Kahjuks nõuab see spetsiaalset riistvaratoetust - te ei saa kasutada lihtsalt ühtegi vana arvutit, mis on uuendatud Windows 8.1-le, ja te ei saa kasutada ka ühtegi vana telefoni, mis on uuendatud versioonile Android 4.2 või uuem.

Kui teil on sobiv riistvara, saate selle funktsiooni abil teleris arvuti, nutitelefoni või tahvelarvuti ekraani juhtmevabalt peegeldada. Selle käivitamiseks järgige lihtsalt neid juhiseid. See võib töötada täpselt nagu Chromecasti puhul, mis võimaldab teil ka kogu oma ekraani peegeldada.

Kahjuks on ekraani peegeldamise funktsioon piiratum kui Chromecast, mis teeb tarkvaras seda rohkem ja ei vaja uhket riistvara. Chromecasti peegeldamine töötab näiteks igas vanas Windowsi arvutis - isegi kui see töötab Windows 7-ga ja sellel pole uut uhket Miracasti ühilduvat riistvara. See töötab ka Macide, Chromebookide ja Linuxi arvutitega, samas kui Miracast on endiselt ainult Windowsi ja Androidi jaoks.

Kohalike videote edastamiseks telefonist kasutage nutitelefoni Roku rakendust

Kui soovite oma Roku nutitelefonist juhtida, saate seda ka teha. Laadige alla ametlik Roku rakendus iPhone'ile või Androidile, seejärel käivitage see. See peaks varsti avastama teie läheduses asuva Roku. Seejärel saate kasutada oma telefoni Roku rakendust oma Roku juhtimiseks, kanalite käivitamiseks, pausi või taasesituse tabamiseks, video kaudu kiireks edasi edastamiseks ja muuks.

Samuti pakub see klaviatuuri, mis võimaldab teil nutitelefoni puutetundliku klaviatuuri kaudu oma Rokule tähemärke sisestada - pole vaja oma telerisse Roku kaugjuhtimispuldi abil kirjutada ebamugavalt. Nutitelefoni rakendus võimaldab teil ka Roku häälotsingut algatada, mis muidu vajaks uut Roku 3 oma häälotsingu toega kaugjuhtimispuldiga.

SEOTUD:Kuidas vaadata Rokul allalaaditud või ripitud videofaile

See pole kaugeltki nii hädavajalik kui Chromecasti puhul, kuna teie Roku jaoks on teil endiselt füüsiline pult. Kuid see on mugav alternatiiv ja selle jaoks on rakendusse sisse ehitatud isegi kasulikke funktsioone - näiteks saate telefonis asuvaid videoid, muusikat ja fotosid Rokule üle kanda, esitades neid teleris.

Google'i Chromecast ja Roku on erinevad. Roku on loodud juhtimiseks tavapärase füüsilise puldiga, samas kui Google'i Chromecast on nutitelefonist või arvutist ülekandmiseks sobiv. Pole üllatav, et ülekandefunktsioonid on kõikehõlmavamad ja Chromecastis paremini arenenud - kuid saate siiski kõik soovitud YouTube'i ja Netflixi videod oma Rokule üle kanda.

Pildikrediit: Mike Mozart Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found