Kuidas kontrollida Windowsis avatud TCP / IP-porte

Kui rakendus soovib end võrgu kaudu juurdepääsetavaks muuta, nõuab ta TCP / IP-porti, mis tähendab, et midagi muud ei saa porti kasutada. Niisiis, kuidas kontrollida avatud porte, et näha, milline rakendus seda juba kasutab?

IP-aadress määrab võrgus oleva arvuti või muu võrguseadme. Kui üks seade saadab liiklust teisele, kasutatakse IP-aadressi selle liikluse suunamiseks sobivasse kohta. Kui liiklus jõuab õigesse kohta, peab seade teadma, millisesse rakendusse või teenusesse liiklus suunatakse. Sealt tulevad pordid. Kui IP-aadress sarnaneb postisaadetise tänava aadressiga, on port umbes selline, nagu oleks selle elukoha isiku nimi, kes posti saab. Enamasti ei pea te sadamate pärast muretsema. Kuid aeg-ajalt võite kohata rakendust, mis on määratud liikluse kuulamiseks samas pordis, mida teine ​​rakendus juba kasutab. Sel juhul peate tuvastama rakenduse, millel see port juba on kasutusel.

SEOTUD:Mis vahe on TCP ja UDP vahel?

On mitmeid viise, kuidas öelda, millises rakenduses on port lukustatud, kuid tutvustame paari sisseehitatud viisi, mis kasutavad käsuviiba, ja näitame seejärel suurepärast vabavaralist rakendust, mis muudab selle veelgi lihtsamaks . Kõik need meetodid peaksid töötama olenemata sellest, millist Windowsi versiooni te kasutate.

Kasutage sisseehitatud tööriistu, et näha, mis porti kuulab

Meil on teile näidata kaks käsku. Esimeses loetletakse aktiivsed pordid koos neid kasutava protsessi nimega. Enamasti töötab see käsk hästi. Mõnikord ei aita protsessi nimi teil tuvastada, millise rakenduse või teenuse port on tegelikult seotud. Selleks ajaks peate loendama aktiivsed pordid koos nende protsesside identifikaatorite numbritega ja seejärel otsima need protsessid ülesannete haldurist.

Esimene võimalus: kuvage pordi kasutamine koos protsesside nimedega

Esiteks peate administraatori režiimis avama käsuviiba. Vajutage nuppu Start ja tippige otsingukasti käsk „command”. Kui näete tulemustes teksti „Käsuviip”, paremklõpsake sellel ja valige käsk Käivita administraatorina.

Tippige käsuviibale järgmine tekst ja vajutage sisestusklahvi Enter:

netstat -ab

SEOTUD:Kuidas salvestada käsuviiba väljund Windowsi tekstifaili

Pärast Enteri vajutamist võib tulemuste täielikuks kuvamiseks kuluda minut või paar, seega olge kannatlik. Pordi leidmiseks (mis on loetletud kohalikust IP-aadressist paremal oleva kooloni järel) leidke loendist läbi ja näete selle rea all protsessi nime. Kui soovite asju veidi lihtsustada, pidage meeles, et saate käsu tulemused ka tekstifaili edastada. Seejärel võiksite lihtsalt otsida tekstifailist pordinumbrit, mida soovite.

Näiteks näete, et port 49902 on seotud protsessiga, mille nimi on picpick.exe. PicPick on meie süsteemi pildiredaktor, seega võime eeldada, et port on tegelikult seotud protsessiga, mis kontrollib regulaarselt rakenduse värskendusi.

Teine võimalus: kuvage pordi kasutamine koos protsessiidentifikaatoritega

Kui otsitava pordinumbri protsessi nimi muudab seotud rakenduse tuvastamise keeruliseks, võite proovida käsu versiooni, mis näitab protsesside identifikaatoreid (PID), mitte nimesid. Sisestage käsuviibale järgmine tekst ja vajutage sisestusklahvi Enter:

netstat -aon

Parempoolses veerus on PID-d, nii et leidke lihtsalt see, mis on seotud pordiga, mida proovite tõrkeotsinguks leida.

Järgmiseks avage tegumihaldur, paremklõpsates tegumiriba mis tahes avatud ruumi ja valides „Task Manager”.

Kui kasutate Windows 8 või 10, lülitage tegumihalduris vahekaardile „Üksikasjad”. Windowsi vanemates versioonides näete seda teavet vahekaardil „Protsessid”. Sorteerige protsesside loend veeru „PID” järgi ja leidke uuritava pordiga seotud PID. Veergu „Kirjeldus” vaadates võite ehk täpsemalt öelda, millise rakenduse või teenuse port on seotud.

Kui ei, siis paremklõpsake protsessil ja valige käsk „Ava faili asukoht”. Faili asukoht annab teile tõenäoliselt vihjeid rakenduse kohta.

Kui olete seal kohal, saate protsessi juhtimiseks või selle peatamiseks kasutada suvandeid Lõpeta protsess, Ava faili asukoht või Ava teenus (t) e.

Pordis kuulamise vaatamiseks kasutage NirSoft CurrPorts'i

Kui te pole tegelikult käsuviiba tüüp - või soovite selle kõige tegemiseks ühe sammuna kasutada lihtsalt lihtsat utiliiti, soovitame NirSofti suurepärast vabavara CurrPorts. Jätkake ja laadige tööriist alla. Lihtsalt veenduge, et saaksite õige versiooni (tavaline versioon on mõeldud 32-bitisele Windowsile ja x64 versioon on mõeldud 64-bitisele Windowsile). See on kaasaskantav rakendus, nii et te ei pea seda installima. Lihtsalt pakkige allalaadimiskaust lahti ja käivitage käivitatav fail.

SEOTUD:Kuidas ma tean, kas mul on 32- või 64-bitine Windows?

Sortige aknas CurrPorts veeru „Local Port” järgi, leidke uuritav port ja näete kõike - protsessi nime, PID-d, porti, protsessi täielikku rada jne.

Selle hõlbustamiseks topeltklõpsake suvalisel protsessil, et näha kõiki üksikasju ühes aknas.

Kui olete kindlaks teinud, millises rakenduses või teenuses on teie uuritav port seotud, on teie käsutuses, kuidas seda käsitseda. Kui see on rakendus, võib teil olla võimalus määrata mõni muu pordinumber. Kui see on teenus - või kui teil pole võimalust erinevat pordinumbrit määrata - peate tõenäoliselt teenuse peatama või rakenduse eemaldama.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found