Androidi USB-ühenduste selgitus: MTP, PTP ja USB-massmälu

Vanemad Android-seadmed toetavad USB-massmälu failide arvutiga edasi-tagasi edastamiseks. Kaasaegsed Android-seadmed kasutavad MTP- või PTP-protokolle - saate valida, millist neist eelistate.

USB-ühenduse protokolli valimiseks avage rakendus Seaded, toksake Salvestusruum, toksake menüünuppu ja toksake USB-arvutiühendus. Samuti näete protokolli, mida seade märguandena kasutab, kui see on arvutiga USB kaudu ühendatud.

Miks tänapäevased Android-seadmed USB-massmälu ei toeta

USB-massmälu - tuntud ka kui "USB-massmäluseadmete klass", USB MSC või UMS - oli viis, kuidas Androidi vanemad versioonid paljastasid oma salvestusruumi arvutiga. Kui ühendasite oma Android-seadme arvutiga, peate spetsiaalselt puudutama nuppu „Ühenda salvestusruum arvutiga”, et muuta Android-seadme salvestusruum arvutile USB-massmälu kaudu juurdepääsetavaks. Selle arvutist lahtiühendamisel peate puudutama nuppu „Lülita USB-mäluseade välja”.

USB-massmälu on standardprotokoll, mida kasutavad välkmäluseadmed, välised kõvakettad, SD-kaardid ja muud USB-mäluseadmed. Draiv teeb ennast arvutile täiesti kättesaadavaks, just nagu oleks see sisemine draiv.

Selle toimimisega oli probleeme. Ükskõik milline seade hoiule juurde pääseb, vajab sellele ainuõiget juurdepääsu. Kui ühendasite salvestusruumi arvutiga, ühendati see lahti seadmes töötava Androidi operatsioonisüsteemiga. SD-kaardile või USB-mäluseadmele salvestatud failid või rakendused ei ole saadaval, kui see on arvutiga ühendatud.

Süsteemifailid tuli kuhugi säilitada; neid ei lahutata kunagi seadmest, nii et jõudsite Android-seadmeteni, mis sisaldasid eraldi / andmesektsioone "süsteemimälu" jaoks ja / sdcard-sektsioone "USB-mäluseadme" jaoks samas sisemäluseadmes. Android installis rakendused ja selle süsteemifailid / andmetesse, samas kui kasutajaandmed salvestati partitsiooni / sdcard.

Selle tugeva jaotuse tõttu võib teil lõpuks olla liiga vähe ruumi rakenduste jaoks ja liiga palju ruumi andmete jaoks või liiga palju ruumi rakenduste jaoks ja liiga vähe ruumi andmete jaoks. Nende sektsioonide suurust ei saanud muuta ilma seadet juurdumata - tootja valis tehases iga sektsiooni jaoks sobiva summa.

SEOTUD:Miks kasutavad eemaldatavad draivid endiselt NTFS-i asemel FAT32?

Kuna failisüsteemile pidi olema juurdepääs Windowsi seadmest, tuli see vormindada FAT-failisüsteemiga. Lisaks sellele, et Microsoftil on FAT-i suhtes patente, on FAT ka vanem ja aeglasem failisüsteem ilma tänapäevase loasüsteemita. Android saab nüüd kasutada kõigi oma partitsioonide jaoks kaasaegset ext4-failisüsteemi, kuna need ei pea olema Windowsi otseselt loetavad.

Android-telefoni või -tahvelarvuti ühendamine tavalise USB-mäluseadmena arvutiga on mugav, kuid varjukülgi on liiga palju. Hullus pidi lõppema, nii et tänapäevased Android-seadmed kasutavad erinevaid USB-ühenduse protokolle.

MTP - meediumiseade

MTP tähistab meediumiedastusprotokolli. Kui Android seda protokolli kasutab, näib see arvutis „meediumiseadmena”. Meediumiedastusprotokolli reklaamiti laialdaselt kui standardprotokolli helifailide edastamiseks digitaalsetele muusikapleieritele, kasutades Windows Media Playerit ja muid sarnaseid rakendusi. See oli loodud selleks, et võimaldada teistel meediumipleierifirmadel konkureerida Apple'i iPodi ja iTunesiga.

See protokoll töötab USB-massmälust väga erinevalt. Selle asemel, et oma Android-seadme toorfailisüsteemi Windowsile eksponeerida, töötab MTP failitasemel. Teie Android-seade ei paljasta kogu selle mäluseadet Windowsi ees. Selle asemel, kui ühendate seadme arvutiga, pärsib arvuti seadet ja seade vastab pakutavate failide ja kataloogide loendiga. Arvuti saab faili alla laadida - see nõuab faili seadmest ja seade saadab faili ühenduse kaudu. Kui arvuti soovib faili üles laadida, saadab ta faili seadmesse ja seade otsustab selle salvestada. Kui kustutate faili, saadab teie arvuti seadmele signaali: "Palun kustutage see fail" ja seade saab selle kustutada.

Android saab valida teile esitatavad failid ja peita süsteemifailid, et te ei saaks neid näha ega muuta. Kui proovite kustutada või muuta faili, mida ei saa muuta, keeldub seade taotlusest ja näete veateadet.

Teie arvuti ei vaja salvestusseadmele ainuõiget juurdepääsu, seega pole vaja salvestusruumi ühendada, lahti ühendada ega omada eri tüüpi andmete jaoks eraldi vaheseinu. Android saab kasutada ka ext4-faili või mõnda muud soovitud failisüsteemi - Windows ei pea failisüsteemist aru saama, vaid ainult Android.

Praktikas toimib MTP sarnaselt USB-massmäluga. Näiteks kuvatakse MTP-seade Windows Exploreris, et saaksite faile sirvida ja edastada. Linux toetab MTP-seadmeid ka libmtp kaudu, mis on üldiselt lisatud populaarsete töölaua Linuxi distributsioonidega. MTP-seadmed peaksid ilmuma ka teie Linuxi töölaua failihalduris.

Apple'i Mac OS X on kinnipidamine - see ei sisalda üldse MTP-tuge. Apple'i iPod, iPhone ja iPad kasutavad koos iTunesiga oma patenteeritud sünkroonimisprotokolli, miks nad peaksid siis konkureerivat protokolli toetama?

Google pakub Mac OS X-ile Androidi failiedastuse rakendust. See rakendus on lihtsalt lihtne MTP-klient, seega töötab see failide Macis edasi-tagasi edastamiseks. Google ei paku seda rakendust muudele opsüsteemidele, kuna need sisaldavad MTP-tuge.

PTP - digitaalkaamera

PTP tähistab pildiedastusprotokolli. Kui Android seda protokolli kasutab, näib see arvutile digitaalkaamerana.

MTP põhineb tegelikult PTP-l, kuid lisab rohkem funktsioone või laiendusi. PTP töötab sarnaselt MTP-ga ja seda kasutavad tavaliselt digitaalkaamerad. Mis tahes tarkvaraprogramm, mis toetab fotode haaramist digikaamerast, toetab PTP-režiimi valimisel Android-telefonist fotode haaramist. PTP loodi digitaalsete kaameratega suhtlemise standardprotokolliks.

Selles režiimis töötab teie Android-seade digikaamera rakendustega, mis toetavad PTP-d, kuid mitte MTP-d. Apple'i Mac OS X toetab küll PTP-d, nii et saate PTP-režiimi abil fotosid Android-seadmest Maci USB-ühenduse kaudu ilma spetsiaalse tarkvarata üle kanda.

Kui teil on vanem Android-seade, võite olla sunnitud kasutama USB-massmälu. Kaasaegses Android-seadmes on teil valida MTP ja PTP vahel - peaksite kasutama MTP-d, kui teil pole tarkvara, mis toetab ainult PTP-d.

Kui teie seadmel on eemaldatav SD-kaart, saate SD-kaardi eemaldada ja sisestada selle otse oma arvuti SD-kaardi pesasse. SD-kaart on teie arvutis saadaval mäluseadmena, nii et pääsete juurde kõigile selles olevatele failidele, käivitage failide taastamise tarkvara ja tehke kõike muud, mida MTP-ga teha ei saa.

Pildikrediit: Vegetando Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found