Süsteemipildi varundamise loomine Windows 7, 8 või 10 puhul

Windowsi sisseehitatud varundusutiliidid on üsna kindlad. Vaatame, kuidas luua oma arvutist täielik varukoopia ilma kolmanda osapoole utiliiti vajada.

  1. Avage süsteemi varukoopiatööriist. Windows 10-s minge juhtpaneelile> Varundamine ja taastamine (Windows 7)> Süsteemipildi loomine.
  2. Valige, kuhu soovite varukoopia salvestada.
  3. Valige varundamiseks draivid.
  4. Käivitage varundamine.
  5. Soovi korral saate luua süsteemi remondiketta, mida saate kasutada arvuti käivitamiseks ja varukoopia taastamiseks.

Tavalised varundusprogrammid, näiteks CrashPlan või Windowsi sisseehitatud failiajaloo funktsioon, kopeerivad teie failid sisuliselt teise asukohta. Seevastu süsteemipildi varundamine on nagu kogu kõvaketta täielik hetktõmmis. Süsteemipildi eeliseks on see, et kui kõvaketas jookseb kokku, saate selle asendada, pildi taastada ja lasta süsteem kohe tagasi sinna, kus see pildi jäädvustamisel oli. Pole vaja Windowsi ega oma rakendusi uuesti installida.

Süsteemipildi varundamise suurim puudus - peale selle, et see võtab veidi kauem - on see, et te ei saa varundust teise arvutisse taastada. Loote oma Windowsi täieliku installi pildi ja kuna Windows on loodud spetsiaalselt teie riistvara jaoks, ei tööta see lihtsalt teises arvutis. See oleks nagu proovida oma kõvaketas teise arvutisse ühendada ja oodata, et kõik laaditakse hästi. Seda silmas pidades võivad piltide varundamine siiski olla tõesti käepärane.

SEOTUD:Kuidas kasutada kõiki Windows 10 varundamise ja taastamise tööriistu

Kolmandate osapoolte rakendused, näiteks Macrium Reflect või Acronis True Image - vähemalt tasulised versioonid - pakuvad mõningaid täpsemaid funktsioone, mida te Windowsi süsteemipildi varundustööriistast ei leia. Näiteks toetavad mõlemad nii varukoopiaid, parooliga kaitstud pilte kui ka võimalust sirvida üksikute failide varukoopiaid. Kuid tasuta on tasuta ja kui te ei vaja lisafunktsioone, pakub Windowsi tööriist kindla viisi süsteemi täielikuks varundamiseks.

Esimene samm: avage süsteemipildi varundamine

Süsteemipildi varundamise tööriista leidmise protsess on Windows 7-s erinev kui Windows 8-s ja 10-s, seega näitame tööriista leidmist kõigis versioonides ja selgitame seejärel süsteemipildi loomist ja kasutamist.

Avage Windows 10-s System Image Backup

Windows 10-s klõpsake nuppu Start, tippige „backup” ja valige kirje.

Klõpsake aknas „Varundamine ja taastamine (Windows 7)” linki „Loo süsteemipilt”.

Avage Windows 8-s System Image Backup

Windows 8-s klõpsake nuppu Start, tippige „failiajalugu” ja valige kirje „Failiajalugu”.

Klõpsake aknas "Failiajalugu" linki "Süsteemipildi varundamine".

Avage Windows 7-s System Image Backup

Vajutage nuppu Start, klõpsake üksuse „Alustamine” paremal asuvat noolt ja seejärel klõpsake nuppu „Varundage oma failid”.

Klõpsake aknas „Varundamine ja taastamine” linki „Loo süsteemipilt”.

Teine etapp: looge süsteemipildi varundamine

Kui olete süsteemipildi tööriista avanud, on süsteemipildi loomise toimingud Windows 7, 8 või 10 puhul samad.

Tööriista esmakordsel avamisel otsib see teie süsteemis väliseid draive. Seejärel saate otsustada, kuhu soovite pildi salvestada. See võib olla välisele draivile, mitmele DVD-le või võrgus. Valige, kuhu soovite varukoopia salvestada, ja seejärel klõpsake nuppu „Järgmine“.

Vaikimisi varundab tööriist ainult teie süsteemidraivi. Soovi korral võite lisada ka teisi draive, kuid pidage meeles, et see suurendab lõpliku pildi suurust. Tavaliselt soovime me luua iga draivi jaoks eraldi varukoopiad.

Pange kinnitusekraanil tähele, kui palju ruumi pilt võib võtta. Kui miski ei tundu õige, saate siiski tagasi minna ja muudatusi teha. Kui kõik tundub korras, klõpsake nuppu „Alusta varundamist”.

Tööriista pildi loomisel näete edenememõõturit.

See võib võtta aega. Selles näites varundame draivi, milles on umbes 319 GB andmeid. USB-ühenduse kaudu meie arvutiga ühendatud välisele kõvakettale varundamine võttis aega umbes 2,5 tundi. Teie aeg varieerub sõltuvalt arvutist ja varukoopia tüübist.

Kolmas etapp: looge süsteemi remondiketas

SEOTUD:Kuidas Windows 8-s või 10-s taastada draiv või süsteemiparandusketas

Kui varundamine on lõppenud, annab Windows teile võimaluse luua süsteemi remondiketas. Seda ketast saate kasutada arvuti käivitamiseks ja piltide varundamisest taastamiseks juhul, kui peate kunagi kõvaketta välja vahetama ega saa Windowsi käivitada. Soovitame tungivalt plaati luua, seejärel sildistada ja turvalises kohas säilitada.

Valige ketas, mida soovite plaadi loomiseks kasutada, ja seejärel klõpsake nuppu "Loo ketas".

Kui saabub aeg pildi taastamiseks, võite oma arvuti käivitada taasteketaselt, et pääseda juurde mitmetele taastetööriistadele, sealhulgas süsteemipildi taastele.

SEOTUD:Kuidas taastada süsteemipiltide varundamine operatsioonisüsteemides Windows 7, 8 ja 10

Piltide varundamise loomine võib võtta mõnda aega, nii et kõige parem on seda teha siis, kui te ei vaja oma arvutit paar tundi - või isegi üleöö. Ja kui peaksite selle varunduse kasutama hakkamise vajaduse kunagi tekkima, vaadake kindlasti meie täielikku juhendit Windowsi piltide varundamise taastamiseks.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found