USB 2.0 vs USB 3.0: kas peaksite uuendama oma välkmäluseadmeid?

Uutel arvutitel on nüüd juba aastaid kaasas USB 3.0 pordid. Kuid kui palju kiirem on USB 3.0? Kas näete suurt kiiruse paranemist, kui täiendate oma vanu USB 2.0 mälupulki?

USB 3.0 seadmed on tagurpidi ühilduvad USB 2.0 pordidega. Need töötavad normaalselt, kuid ainult USB 2.0 kiirustel. Ainus miinus on see, et USB 3.0 seadmed on ikka natuke kallimad.

Teoreetilised kiiruse parandused

USB on standard ja määratleb USB-pordi kaudu suhtlemiseks maksimaalse signaalimiskiiruse. USB 2.0 standard pakub teoreetiliseks maksimaalseks signaalimiskiiruseks 480 megabitti sekundis, USB 3.0 aga maksimaalseks kiiruseks 5 gigabitti sekundis. Teisisõnu, USB 3.0 on teoreetiliselt üle kümne korra kiirem kui USB 2.0.

Kui võrdlus siin lõppeks, ei oleks täiendamine mõttetu. Kes ei tahaks, et nende USB-draivid oleksid kümme korda kiiremad?

Tegelikult määratleb see standard lihtsalt andmete maksimaalse edastamise kiiruse USB-pordi kaudu. Seadmetel on muid kitsaskohti. Näiteks piirab USB-draive nende välkmälu kiirus.

Kui te pole kindel, kas teil on USB 3.0 pordid, vaadake lihtsalt USB-porde - USB 3.0 pordid on tavaliselt sinise värviga. Paljudel arvutitel on nii USB 2.0 kui ka USB 3.0 pordid. Alloleval fotol on vasakpoolne port USB 2.0 ja paremal asuv USB 3.0.

Reaalse maailma võrdlusnäitajad

Vaatamata teooriale, vaatame, kuidas USB 3.0 mälupulgad reaalses maailmas tegelikult toimivad. Niisiis, kui palju kiiremad on USB 3.0 mälupulgad kui USB 2.0 draivid? Noh, pidage meeles, et see sõltub konkreetsest draivist.

Seal on üsna palju võrdlusaluseid, kuid Tom's Hardware'i 2013. aasta USB 3.0-mälupulkade test on eriti värske ja põhjalik. Test sisaldab ka mõnda USB 2.0 draivi, mis on graafikute lõpus kirjutuskiirusega vahemikus 7,9–9,5 MB / s. Nende testitud USB 3.0-draivid on 11,4 MB / s kuni 286,2 MB / s.

Siin on tõesti huvitav kiiruste tohutu varieeruvus. Halvim USB 3.0-draiv oli küll kiirem kui USB 2.0-draivid, kuid ainult natuke. Parim USB 3.0 draiv oli üle 28 korra kiirem.

Toimetaja märkus:kui soovite suurepärast USB 3.0 mälupulka, klõpsake siin, et kasutada seda, mida How-To Geek kasutab.

Pole üllatav, et kõige aeglasemad draivid olid kõige odavamad, kiiremad aga kallimad. Näib, et kiireim draiv saavutab oma kiiruse, kasutades ühe välkmälu asemel nelja kanalit. See on ilmselgelt kallim.

Hind

Hind on siin endiselt tohutu tegur. Paljud USB 2.0 mälupulgad on üliodavad - näiteks saate Amazonist osta 8 GB USB 2.0 mälupulga hinnaga alla 10 dollari. 4 GB välkmäluseadmeid võib sageli müüa hinnaga 5 dollarit.

Võrdluseks - USB 3.0 draivid on kallimad. Kiireimad USB 3.0 draivid on ka kõige kallimad. Tõesti märkimisväärse kiiruse paranemise nägemiseks peate võib-olla välja maksma 40 dollarit või rohkem.

Peate endalt küsima, kui palju soovite kulutada ja milleks draivi kasutate. Kas soovite lihtsalt väikest ja odavat draivi dokumentide vahel liikumiseks? USB 2.0 sobib selleks. Teiselt poolt, kui soovite draivi sagedaseks kasutamiseks ja kiirus on kriitiline, eriti kui teisaldate suuri faile, soovite tõenäoliselt USB 3.0 draivi.

Pidage meeles, et see, et draiv on USB 3.0, ei tähenda, et see kõik oleks palju kiirem. Praegu müüb Amazon 16 GB suurust USB 3.0 mälupulka vaid 15 dollari eest. Ülevaated näitavad siiski, et see töötab USB 2.0 draividega sarnase kiirusega. Kiiruse tegelikuks parandamiseks peate kulutama rohkem.

Vaadake draivispetsiifilisi võrdlusnäitajaid

USB 3.0 võimaldab palju kiiremat ülekandekiirust, kuid mitte iga draiv ei kasuta seda ära. Muud tegurid, näiteks draivi sees oleva välkmälu kiirus, on kriitilised.

SEOTUD:8 viisi riistvara tootjad petavad teid

Kui otsite tõsiseks kasutamiseks head, kiiret USB-draivi - ja mitte kõige odavamat 5-dollarist draivi -, peaksite enne tähtaegu otsima ja määrama, kui kiire on teie valitud draiv. Ärge uskuge ainult tootja tsiteeritud kiiruse määra, sest tootjad annavad teile eksitamiseks sageli kõige rohkem liialdatud numbreid - otsige iseseisvalt sõltumatuid võrdlusaluseid.

Pidage meeles, et paljud tüüpi seadmed ei toimi kiiremini ainult seetõttu, et nad kasutavad USB 3.0. USB-hiire ja klaviatuuri kasutamisel ei näe USB 3.0-le liikumine sisendkiiruse paranemist. Muidugi võtab USB 3.0 lõpuks võimust ja kõik seadmed kasutavad USB 3.0 või uuemat. Selliste seadmete USB 3.0-st kahjustamine - eriti tagurpidi ühilduvust arvestades - pole kahjulik, kuid selle eest pole mõtet lisatasusid maksta. Võite ka USB 2.0 seadmed ühendada USB 3.0 porti.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found