6 nõuannet oma iPhone'i rakenduste korraldamiseks

IPhone'i või iPadi avaekraani korrastamine võib olla ebameeldiv kogemus. Isegi kui peate silmas paigutust, võib Apple'i jäik lähenemine ikoonide paigutamisele olla ebatäpne ja masendav.

Õnneks muudab Apple iOS 14 värskendus selle aasta lõpus avakuva palju paremaks. Siiani on siin mõned näpunäited rakenduste korraldamiseks ja avakuva funktsionaalsemaks ruumiks muutmiseks.

Kuidas avakuva korrastada

Rakenduse ikoonide ümberkorraldamiseks avakuval toksake ja hoidke ühte, kuni kõik ikoonid hakkavad värisema. Võite ka ühte puudutada ja hoida ning seejärel kuvatavas menüüs puudutada nuppu „Muuda avalehte”.

Seejärel alustage ikoonide lohistamist avaekraanil, kuhu soovite.

Rakenduse lohistamine vasakule või paremale servale viib selle eelmisele või järgmisele ekraanile. Mõnikord juhtub see siis, kui te seda ei soovi. Muul ajal peate sekundi jooksul hõljuma, enne kui iPhone avakuva vahetab.

Kaustu saate luua, lohistades ühte rakendust ja hoides seda sekundi jooksul teise peal. Samal ajal kui rakendused jigeldavad, saate kaustad ümber nimetada, puudutades neid ja seejärel teksti. Soovi korral saate emojiid kausta siltides kasutada.

Ikoonide lohistamine ükshaaval ekraanile võib olla aeganõudev ja masendav. Õnneks saate korraga valida mitu ikooni ja need kõik ekraanile või kausta paigutada. Ikoonide jigitamise ajal haarake rakendus ühe sõrmega. Seejärel koputage (hoides rakendust endiselt käes) teise sõrmega teist. Korrastamisprotsessi kiirendamiseks saate sel viisil mitu rakendust virnastada.

Kui olete korraldamise lõpetanud, pühkige rakenduste jigitamise lõpetamiseks alt üles (iPhone X või uuem) või vajutage nuppu Avaleht (iPhone 8 või SE2). Kui soovite mingil etapil naasta Apple'i varude iOS-i organisatsiooni, minge lihtsalt valikutesse Seaded> Üldine> Lähtesta> Lähtesta avaekraani paigutus.

SEOTUD:Kuidas muudab iOS 14 teie iPhone'i avaekraani

Pange olulised rakendused esimesele avakuvale

Enne järgmisele liikumist ei pea te tervet avaekraani täitma. See on veel üks kasulik viis teatud tüüpi rakenduste vahel jaotuste loomiseks. Näiteks võite dokki panna rakendused, mida kõige sagedamini kasutate, ja kõik ülejäänud rakendused avakuvale.

Alati, kui seadme lukust avate, on esimene asi, mida näete avalehel. Saate sellest ruumist maksimumi võtta, pannes esimesele ekraanile rakendused, millele soovite kiiresti juurde pääseda.

Kui eelistate puhtamat välimust, kaaluge ekraani mitte täielikult täitmist. Kaustade avamine ja nende sirvimine võtab aega, mistõttu võib olla parem paigutada need teisele avaekraanile.

Dokki saab panna kaustu

Üks võimalus doki kasulikumaks muutmiseks on sinna kausta panemine. Soovi korral saate doki isegi kaustadega täita, kuid see pole ilmselt kõige targem ruumi kasutamine. Enamik inimesi loodab Dockile teadmata, et pääseda juurde sellistele rakendustele nagu Messages, Safari või Mail. Kui leiate selle piiramise, looge seal kaust.

Teil on nüüd juurdepääs nendele rakendustele, olenemata sellest, millist avaekraani uurite. Kaustades kuvatakse üheksa rakendust korraga, nii et ühe lisamine võib doki võimsust suurendada neljast rakendusest 12-ni, ainus karistus on täiendav puudutus.

Korrastage kaustad rakenduse tüübi järgi

Kõige ilmsem viis oma rakenduste korraldamiseks on jagada need otstarbe järgi kaustadesse. Vajalike kaustade arv sõltub sellest, kui palju teil on rakendusi, mida nad teevad ja kui sageli neile juurde pääsete.

Kõige paremini õnnestub luua oma töövoole kohandatud organisatsioonisüsteem. Vaadake oma rakendusi ja mõelge välja, kuidas saaksite neid grupeerida sisukatel ja praktilistel viisidel.

Näiteks võib teil olla tervislik värvimisharjumus ja mõned tähelepanelikkuse rakendused. Saate need kõik grupeerida kausta nimega "Tervis". Tõenäoliselt oleks siiski mõttekam luua eraldi kaust „Värvimisraamatud”, et te ei peaks värvimise ajal sirvima mitteseotud rakendusi.

Samuti võite oma süntesaatorid oma trummimasinatest eraldada, kui teete muusikat oma iPhone'is. Kui teie sildid on liiga laiad, muudab see asjade leidmise vajaduse korral keeruliseks.

Eeldatavasti selle aasta sügisel ilmuvas iOS 14 värskenduses on rakenduste kogu, mis korraldab teie rakendused automaatselt sel viisil. Seni on nende korraldamine teie otsustada.

Korrastage kaustu toimingute põhjal

Rakendusi saate kategoriseerida tegevuste põhjal, mida need aitavad teil teha. Selle organisatsiooni süsteemi mõned levinud kaustasildid võivad olla näiteks „Vestlus”, „Otsing” või „Esita”.

Kui leiate, et üldised sildid, nagu „Fotograafia” või „Töö”, pole eriti kasulikud, andke sellele hoopis pilt. Toimingute tähistamiseks võite kasutada ka emotikone, kuna praegu on see peaaegu kõike.

Korrasta tähestiku järgi

Teine võimalus on oma rakenduste tähestikuline korraldamine. Avakuva lähtestamise abil saate seda teha väga lihtsalt - minge lihtsalt jaotisse Seaded> Üldine> Lähtesta> Lähtesta avaekraani paigutus. Esimesel avaekraanil kuvatakse aktsiarakendused, kuid kõik muu on loetletud tähestikulises järjekorras. Asjade ümberkorraldamiseks võite igal ajal lähtestada.

Kuna iOS-i kaustadel pole rakenduste jaoks ranget piirangut, saate need kaustades ka tähestikuliselt korraldada. Sama mis rakenduste tüübi järgi korraldamisel, on siiski oluline mitte luua takistusi, pannes sadu rakendusi ühte kausta.

Parim on selle meetodi juures see, et te ei pea selle leidmiseks mõtlema, mida rakendus teeb. Teate lihtsalt, et rakendus Airbnb on kaustas A-C, Strava aga kaustas M-S.

Korraldage rakenduse ikoonid värvi järgi

Tõenäoliselt seostate oma lemmikrakendused juba nende ikoonide värviga. Kui otsite Evernote'i, võite otsida valget ristkülikut ja rohelist plekki. Rakendusi, nagu Strava ja Twitter, on lihtne leida, kuna nende tugev ja elujõuline kaubamärk on silmatorkav isegi segasel avaekraanil.

Rakenduste rühmitamine värvi järgi ei sobi kõigile. See on peamiselt võimalus rakenduste jaoks, mida te kaustades ei soovi hoida. Lisaks töötab see hästi ainult neile, keda te kõige sagedamini kasutate.

Selle lähenemise üks keerdkäike oleks teha seda kausta järgi, kasutades värvilisi emotikone, et tähistada, millised rakendused sellesse kausta kuuluvad. Emotikonide valija sümbolite jaotises on erinevates värvides ringid, ruudud ja südamed.

Kasutage rakenduse ikoonide asemel Spotlighti

Parim lähenemine rakenduste korraldamisele on selle täielik vältimine. Iga rakenduse leiate kiiresti ja tõhusalt, tippides Spotlighti otsingumootorisse selle nime esimesed tähed.

Selleks tõmmake otsinguriba kuvamiseks avaekraan alla. Alustage tippimist ja toksake rakendust, kui see kuvatakse allolevates tulemustes. Võite isegi astuda sammu edasi ja otsida rakendustest andmeid, näiteks Evernote'i märkmeid või Google Drive'i dokumente.

See on kaugelt kiireim viis suhelda rakendustega väljaspool dokki või esmast avaekraani. Võite otsida rakenduste kategooriaid (nt „mängud”), seadepaneele, inimesi, uudislugusid, taskuhäälingusaateid, muusikat, Safari järjehoidjaid või ajalugu ja palju muud.

Võite isegi otsida veebist, App Store'ist, Mapsist või Sirist, tippides otsingu, kerides loendi lõppu ja valides seejärel saadaolevate valikute hulgast. Parimate tulemuste saamiseks saate ka Spotlighti otsingu täielikult kohandada, et näidata ainult seda, mida soovite.

SEOTUD:Kuidas kasutada Spotlight Searchi oma iPhone'is või iPadis


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found