Kuidas ühendada pildid Windowsis üheks PDF-failiks

PDF-failid kujundati universaalseks, hõlpsasti loetavaks dokumendivorminguks ja need teenivad seda eesmärki hästi. Kui teil on piltide kogu - näiteks JPEG-vormingus arvutisse skannitud dokumendid -, saate hõlpsaks jagamiseks need PDF-dokumendiks ühendada.

Windows 10 sisaldab nüüd võimalust printida PDF-faili looduslikult File Exploreris. Saate lihtsalt valida hulga pildifaile ja printida need otse File Exploreris PDF-faili. Kui kasutate Windows 10, alustage allolevast esimesest jaotisest.

Kui kasutate Windows 7 või 8, on protseduur sama mis Windows 10-s, kuid sama ülesande täitmiseks peate installima kolmanda osapoole tööriista. Seda tööriista käsitleme allpool kolmandas osas.

Kuidas printida PDF-faili Windows 10-s

Piltide rühma ühendamiseks Windows 10-s PDF-failiks peate kõigepealt veenduma, et teie failid on File Exploreris loetletud selles järjekorras, nagu soovite neid PDF-failis kuvada. Võimalik, et peate need ümber nimetama, et need saaksid sorditud teie soovitud viisil.

Kui olete oma pildid õiges järjekorras, valige need kõik ja paremklõpsake neid. Valige hüpikmenüüst „Prindi”.

Kuvatakse dialoogiboks Piltide printimine. Valige rippmenüüst „Printer” „Microsoft Print to PDF”. Kui te seda valikut loendis ei näe, vaadake selle aktiveerimise kohta teavet järgmises jaotises. Seejärel jätkake siit.

PDF-faili lisatavate piltide sirvimiseks kasutage pildi all paremat ja vasakut noolenuppu. Klõpsake dialoogiboksi paremas alanurgas linki „Valikud”, et pääseda juurde PDF-faili täiendavatele valikutele.

MÄRKUS. Pildid võivad välja lõigata, kuid ärge muretsege. Näitame teile, kuidas seda natuke hiljem lahendada, selles artiklis.

Dialoogiboksis Print Settings (Prindisätted) saate valida piltide teravustamise printimiseks, kui teate, et PDF-fail prinditakse. Kui teate ka, et printite PDF-faili enamasti oma printerile, jätke parimate tulemuste saamiseks valik „Kuva ainult minu printeriga ühilduvad valikud”.

Siit saate oma printeri omadustele juurde pääseda, klõpsates linki „Printeri atribuudid”.

Dialoogiboksis Microsoft Print to PDF Document Properties saate rippmenüüst „Orientation” valida, kas soovite, et dokument oleks „Landscape” või „Portrait”. Muudatuse vastuvõtmiseks klõpsake nuppu „OK” või klõpsake nuppu „Tühista”, kui te ei soovi muudatust salvestada või kui te ei muutnud suunda.

MÄRKUS. Kui kasutate Windows 7, avaneb link Printeri atribuudid dialoogiboksi doPDF Properties, mis võimaldab teil muuta lehe suunda (samuti muid sätteid). Jällegi klõpsake muudatustega nõustumiseks nuppu „OK” või klõpsake nuppu „Tühista”, kui te ei soovi tehtud muudatusi salvestada või te ei teinud neid.

Teid naasetakse dialoogiboksi Prindi pildid. Kui märkasite varem, et teie piltide küljed tunduvad olevat ära lõigatud, klõpsake märkeruutu „Sobita pilt raami”, nii et kastis ei oleks ühtegi märk. Nüüd peaksite nägema kogu pilti. Suvandi Fit picture to frame lubamine või keelamine mõjutab kõiki PDF-faili lisatavaid pilte.

PDF-faili loomiseks klõpsake nuppu „Prindi”.

Kuvatakse dialoogiboks Salvesta väljatrükk nimega. Navigeerige asukohta, kuhu soovite PDF-faili salvestada. Vaikekohaks valitakse sama kataloog, kuhu pilte salvestatakse, kuid saate seda muuta. Sisestage redigeerimisväljale „Faili nimi“ PDF-faili nimi ja klõpsake nuppu „Salvesta“.

Olete valmis! PDF-fail luuakse valitud kaustas ja saate selle avada Windowsi vaikevaataja PDF-failis või mõnes muus teie installitud PDF-lugeris.

Kuidas aktiveerida Microsoft Prindi PDF-i suvand Windows 10-s

Kui suvand Microsofti printimine PDF-i pole saadaval dialoogiboksi Prindi pildid rippmenüüs Printer, saate selle hõlpsalt lisada. Microsofti printimiskomplekti PDF-i installimiseks avage dialoogiboks Piltide printimine, nagu eelmises lõigus käsitlesime (kui see pole veel avatud). Seejärel valige rippmenüüst „Printer” „Install Printer”.

Kuvatakse dialoogiboks Lisa seade ja algab seadmete otsimine. Te ei pea ootama, kuni otsing lõpeb. Klõpsake dialoogiboksi allservas linki „Soovitavat printerit pole loendis”.

Klõpsake dialoogiboksis Printeri lisamine suvandit "Lisa kohalik printer või võrguprinter koos käsitsi sätetega" ja klõpsake nuppu "Järgmine".

MÄRKUS. Sellele dialoogiboksile pääseb juurde ka siis, kui avate arvuti sätted ja klõpsate nuppu Seadmed> Printerid ja skannerid> Printeri või skanneri lisamine. Seejärel klõpsake sellel ekraanil kuvataval lingil „Printerit, mida soovin, pole loendis”, kui Windows üritab seadmeid otsida. Ekraan Printers & Scanners sisaldab ka kõigi teie süsteemis saadaolevate printerite ja skannerite loendit ning saate vaikimisi seada ükskõik millise seadme ja eemaldada kõik seadmed.

Seejärel veenduge, et valitud oleks valik „Kasuta olemasolevat porti” (see on vaikimisi). Valige selle suvandi paremal asuvast rippmenüüst „FILE: (Print to File)” ja klõpsake nuppu „Next”.

PDF-printeridraiveri valimiseks valige vasakul olevast loendist „Microsoft“ ja seejärel paremal olevast loendist „Microsoft Print To PDF“. Klõpsake nuppu „Järgmine“.

See printeridraiver on võib-olla juba installitud. Sel juhul kuvatakse dialoogiboksis Printeri lisamine järgmine ekraan, kus küsitakse, millist draiveri versiooni soovite kasutada. Veenduge, et valitud oleks vaikimisi valik „Kasuta praegu installitud draiverit (soovitatav)” ja klõpsake nuppu „Järgmine”.

Vaikimisi nimetatakse printeridraiveri nimeks “Microsoft Print To PDF”. See nimi kuvatakse dialoogiboksi Print Pictures rippmenüüs Printer print ja kõikjal mujal Windowsis või programmides, kus soovite printeri valida. Nime saate siiski muuta, sisestades redigeerimisväljale „Printeri nimi” uue. Klõpsake nuppu „Järgmine“.

Peaksite saama teate, et printeridraiver on edukalt lisatud. Kui printite PDF-failidesse sagedamini kui tegelikult printerisse printite, saate selle draiveri määrata vaikeprinteriks. Selleks klõpsake märkeruutu „Määra vaikeprinteriks”, nii et kastis oleks märk. Klõpsake nuppu „Lõpeta“.

Teid naastakse dialoogiboksi Prindi pildid, kus ripploendisse Printer on lisatud Microsofti printimisfaili printeridraiver ja see valitakse automaatselt. Nüüd saate valitud piltidest PDF-faili loomiseks jätkata esimeses jaotises kirjeldatud protsessiga.

Kuidas printida PDF-faili Windows 7 ja 8

Mitmest pildifailist PDF-faili loomise protseduur on Windows 7 ja 8 puhul sama, mis Windows 10-s ühe erandiga. Kui paremklõpsate valitud pildifailide rühmal ja valite hüpikmenüüst „Prindi”, et pääseda juurde dialoogiboksile Piltide printimine (nagu arutati ülaltoodud esimeses osas), märkate, et pole valikut Microsofti printimine PDF-i rippmenüüs Printer.

Saadaval on palju PDF-tööriistu, mis lisavad programmi installimisel Windowsi PDF-draiveri ja need draiverid on saadaval rippmenüüs Printer. Siin näitame teile, kuidas installida ja kasutada tööriista nimega doPDF, mis võimaldab teil PDF-faili luua mitmest pildifailist (muude kasulike funktsioonide hulgas).

Laadige alla doPDF ja installige see. Järgmine kord, kui avate dialoogiboksi Piltide printimine, on ripploendis Printer valik suvand “doPDF 8” (see on artikli artikli ilmumise versiooninumber). Valige see suvand.

Nüüd saate järgida samu samme ülaltoodud jaotises Windows 10, kuni klõpsate PDF-faili loomiseks nuppu "Prindi". Kui olete seda teinud, kui olete rippmenüüst Printer valinud doPDF 8, kuvatakse dialoogiboks doPDF 8 - Salvesta PDF-fail. Redigeerimisväljale „Faili nimi” sisestatakse vaikimisi faili nimi ja asukoht. Selle muutmiseks klõpsake nuppu „Sirvi”.

Kuvatakse sirvimisdialoog. Navigeerige asukohta, kuhu soovite PDF-faili salvestada. Vaikekohaks valitakse sama kataloog, kuhu pilte salvestatakse, kuid saate seda muuta. Sisestage redigeerimisväljale „Faili nimi“ PDF-faili nimi ja klõpsake nuppu „Salvesta“.

Teid naasakse dialoogiboksi doPDF 8 - PDF-faili salvestamine, kus saate valida PDF-failide kvaliteedi ja suuruse ning manustada fonte PDF-i suvandite alla. Kui soovite PDF-failide salvestamiseks alati kasutada just valitud kausta, klõpsake märkeruutu "Kasuta seda kausta alati", nii et kastis oleks linnuke. PDF-faili avamiseks oma arvuti PDF-lugeja vaikeprogrammis veenduge, et märkeruut "Ava PDF lugeris" oleks märgitud. PDF-faili loomise alustamiseks klõpsake nuppu "OK".

Fail luuakse ja lisatakse teie määratud kausta ning see avaneb vaikimisi PDF-lugeris, kui valisite selle valiku.

PDF-printeridraivereid saab kasutada ka PDF-faili loomiseks mis tahes dokumendist, mille saab saata füüsilisse printerisse. Valige dialoogiboksis Prindi lihtsalt seadmeks PDF-draiver, mitte oma tavaline printer.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found