Suure protsessorikasutuse parandamine jaotise „Teenuse host: kohalik süsteem (võrgupiiranguga)” abil

Mõnes Windows 10 arvutis saab tööülesannete halduri protsessirühm „Service Host: Local System (Network Restricted)” kasutada suures koguses protsessori, ketta ja mälu ressursse. Selle parandamiseks toimige järgmiselt.

Superfetchil on Windows 10-s mõned vead

Hiljuti märkasime seda probleemi ühes meie Windows 10 arvutis. Otsustasime, et probleemiks oli Superfetchi teenus, kuigi Windowsi tegumihaldur seda välja ei toonud.

Superfetch on lubatud ainult traditsiooniliste mehaaniliste kõvaketastega arvutites - mitte tahkisdraivides. See jälgib kõige sagedamini kasutatavaid rakendusi ja laadib nende failid RAM-i, et nende käivitamisel asju kiirendada. Windows 10-s võib viga põhjustada Superfetchi vahel naeruväärse hulga süsteemiressursside kasutamist.

Selle probleemi lahendamiseks soovitame Superfetchi teenuse keelata. Superfetchi teenuse peaksite keelama ainult siis, kui teil on tegelikult see probleem, kuna see võib mehaanilise kõvaketta olemasolul rakenduse käivitamist kiirendada. Kui aga Superfetchi protsess on kontrolli alt väljas ja ahmib kõiki teie ressursse, kiirendab selle keelamine teie arvutit.

Superfetchi teenuse keelamine

Selle teenuse saate keelata aknas Teenused. Selle käivitamiseks klõpsake nuppu Start, tippige otsingukasti „Services” ja klõpsake siis otseteed „Services”. Võite ka vajutada Windows + R, sisestada ilmuvas dialoogiboksi Run käsu „services.msc” ja seejärel vajutada sisestusklahvi.

Kerige teenuste loendis alla ja topeltklõpsake teenuse „Superfetch”, et avada selle omaduste aken.

Et vältida teenuse automaatset käivitamist Windowsi käivitamisel, klõpsake rippmenüüd „Startup Type” ja valige seejärel valik „Disabled”.

Teenuse sulgemiseks klõpsake nuppu „Stopp“ ja seejärel muudatuste salvestamiseks nuppu „OK“.

Pärast selle teenuse keelamist soovitame arvuti taaskäivitada. Teenuse keelamine vähendas meie arvuti protsessori kasutamist kohe, kuid märkasime teenuse „Host Host: Local System (Network Restricted)” ressursside suurt kasutamist, mis parandati ainult süsteemi täieliku taaskäivitamise korral.

Superfetchi keelamine ei ole ideaalne, sest see võib ideaalsetes olukordades - kui see korralikult töötab - veidi suurendada jõudlust. Loodetavasti lahendab Microsoft selle probleemi tulevikus.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found