Luba (varjatud) administraatori konto operatsioonisüsteemides Windows 7, 8 või 10

Paljud Windowsi varasemate versioonidega tuttavad inimesed on uudishimulikud, mis juhtus sisseehitatud administraatori kontoga, mis loodi alati vaikimisi. Kas see konto on endiselt olemas ja kuidas sellele juurde pääseda?

Konto on loodud operatsioonisüsteemides Windows 10, 8, 7 või Vista, kuid kuna see pole lubatud, ei saa te seda kasutada. Kui otsite midagi, mis peab administraatorina töötama, saate selle lubada lihtsa käsuga.

Hoiatus: Sisseehitatud administraatori kontol on palju rohkem privileege kui tavalisel administraatori kontol - privileegid, mis võivad teid regulaarselt kasutades hõlpsasti probleeme tekitada. Soovitame sisseehitatud administraatori konto lubada ainult siis, kui olete kindel, et vajate seda konkreetse probleemi tõrkeotsinguks, ja seejärel keelake see, kui olete valmis. Kui te pole kindel, kas seda vajate, ei tohiks te seda üldse kasutada.

Luba sisseehitatud administraatori konto Windowsis

Kõigepealt peate administraatorirežiimis avama käsuviiba, paremklõpsates nuppu „Käivita administraatorina“ (või kasutage otsingukastist otseteed Ctrl + Shift + Enter).

Pange tähele, et see töötab kõigis Windowsi versioonides sama. Lihtsalt otsigecmd ja seejärel paremklõpsake käsurea ikooni Start-menüüs või Start-ekraanil.

Kui kasutate operatsioonisüsteemi Windows 8.x või 10, võite paremklõpsata nupul Start ja valida, kas avate sel viisil käsuviiba.

Nüüd tippige järgmine käsk:

netikasutaja administraator / aktiivne: jah

Peaksite nägema teadet, et käsk on edukalt täidetud. Logige välja ja näete nüüd valikuna administraatori kontot. (Pange tähele, et see ekraanipilt on pärit Vistalt, kuid see töötab Windows 7 ja Windows 8 ja Windows 10 puhul)

Pange tähele, et sellel kontol pole parooli, nii et kui soovite selle lubada, peaksite parooli muutma.

Keela sisseehitatud administraatori konto

Veenduge, et olete sisse logitud oma tavalise kasutajakontona ja avage administraatori režiimi käsuviip, nagu ülalpool. Sisestage järgmine käsk:

netikasutaja administraator / aktiivne: ei

Administraatorikonto on nüüd keelatud ja seda ei tohiks enam sisselogimisekraanil kuvada.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found