Petturid kasutavad inimeste petmiseks AdwCleaneri võltsversiooni

Viimane suundumus kohutavas Windowsi ökosüsteemis on üsna naeruväärne - petturitel on võltsversioon mainekast tööriistast AdwCleaner, mis on tõeline tööriist Windowsi ekspertidele. Ja see teeskleb, et teie arvuti on nakatunud, ja üritab teil selle eemaldamise eest maksta.

AdwCleaner on tõepoolest tõeline vabavara tööriist, millel on hea maine nuhkvara ja reklaamvara eemaldamisel. See pole nii tuntud kui MalwareBytes, sest see pole kõik nii kasutajasõbralik, kuna see on mõeldud pigem Windowsi ekspertidele kui tavakasutajatele. Ja petturid on proovinud liidest jäljendada, varastada logo ja isegi oma võltsversiooni jaoks ikooni (halvasti) välja rebida.

Võlts AdwCleanerit levitatakse reklaamvara nakkuste kaudu

Irooniline on see, et see satub inimeste arvutisse, mis on juba nakatunud teatud tüüpi reklaamvara või nuhkvaraga, mis seejärel avavad aknaid lehele, mis näeb välja selline ... mis ütleb teile, et reklaamvara on tuvastatud. Mis on üllatavalt täpne, kuigi võltsrakendus seda reklaamvara ei eemalda.

Kui olete selle dialoogi klõpsanud, annab see teile sellise hirmutava sõnumi, mis käsib teil AdwCleaneri alla laadida. Kuna olete ilmselt kuulnud oma geeky sõpru AdwCleanerist rääkimas, võib tavakasutajal tekkida kiusatus see alla laadida.

Kui teete selle võltsitud AdwCleaneri allalaadimise ja käitamise vea, kuvatakse teile kiiresti aken, mis näeb kohutavalt välja nagu tegelik.

Kui võltsing on skannimise lõpetanud, kuvatakse teile dialoogiaken, kus öeldakse, et teie arvuti on täielikult nuhkvara ja brauserikaaperdajatega nakatunud, ning seejärel pakub ta selle eemaldada, kui maksate neile Paypaliga 59,99 dollarit. Ja muidugi lõpeb see tuletõrje müük homme.

Siinkohal on oluline märkida, et tõeline AdwCleaner on täiesti tasuta. Selle saate alla laadida saidilt BleepingComputer.

Loodetavasti saab keegi PayPalis keegi Mardel Innovations'i konto peatada, sest nad on selgelt petturid.

Irooniline on see, et tegelik AdwCleaner seda võltsversiooni praegusel hetkel ei tuvasta.

Võlts AdwCleaneri eemaldamine arvutist

Selle AdwCleaneri võltsversiooni eemaldamine on õnneks tõesti lihtne. Paremklõpsake tegumiriba ikoonil ja klõpsake nuppu Sule aken, veendudes, et see tõepoolest tunnistab, et see on reklaamvara AdwareBooC. Arvake, et nad unustasid seda muuta.

Minge kustutage allalaaditud fail igast kaustast, kuhu olete selle salvestanud.

Nüüd, kui soovite selle käivitamisel kuvada, kasutage WIN + R, et avada dialoog Käivita, tippigemsconfig ja vajutage sisestusklahvi. Kui süsteemikonfiguratsioon on avatud, minge üle vahekaardile Startup, leidke rida Adware ja tühjendage see. Pange tähele teed, mis praegu asub meie kohalikus rakenduse andmekaustas.

Kui teil pole msconfig-i, kuna kasutate Windows 8, võite kasutada ka SysInternals'i (mis on Microsofti osa) automaatkäivitusi. Leidke vahekaardilt Sisselogimine käivituskirje ja kustutage see.

Nüüd avage Windows Explorer ja tippige asukoharibale% localappdata%.

Peaksite nägema sama faili, mida laaditakse käivitamisel. Kustuta see.

Siinkohal ei tohiks teie arvutis olla võltsitud AdwCleanerit. Kuid see ei sisalda viirusi ega pahavara, sest tõenäoliselt nakatusite selle asjaga, kuna teie arvuti on nakatunud muu pahavaraga.

Muu nuhkvara ja reklaamvara eemaldamiseks skannige rakendusega MalwareBytes

Parim nuhkvara ja pahavara puhastamise panus on Malwarebytes. Võite endalt küsida, miks te ei kasutaks lihtsalt oma tavalist viirusetõrjetoodet, kuid fakt on see, et viirusetõrje lihtsalt ei tuvasta nuhkvara väga sageli. See on kasulik ainult viiruste jaoks, mis üritavad teie arvutit hävitada, mida on praegu vähe. Peaaegu kogu seal olev pahavara üritab teid nuhkida, teie sirvimist ümber suunata ja lisada rohkem reklaame vaadatavatele lehtedele. Kõik on seotud rahaga.

Nii et ainus tõeliselt hea toode turul, mis nuhkvara, reklaamvara ja muu pahavara leiab ja eemaldab, on Malwarebytes. Õnneks on neil tasuta versioon, mis võimaldab teil kõik koristada ja eemaldada - kui soovite maksta täisversiooni eest, millel on aktiivne kaitse, et neid asju juhtuda, on see ka hea.

Kui olete selle alla laadinud ja installinud, palutakse teil skannimine käivitada, seega klõpsake sellel suurel rohelisel nupul Skaneeri kohe.

Pärast skannimise lõpetamist leiab see suure eemaldatavate asjade loendi. Kogu pahavara eemaldamiseks klõpsake nuppu Rakenda toimingud.

Veenduge, et kõik oleks täielikult puhastatud, taaskäivitage arvuti. Kui midagi näib taastuvat, käivitage Malwarebytes uuesti, eemaldage kõik leitud asjad ja taaskäivitage uuesti.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found