Windows 10 mai 2020 värskenduse desinstallimine

Vaatamata pikale testimisprotsessile oleme Windows 10 mai 2020 värskenduses näinud teateid vigadest. Kui olete installinud Windows 10 uusima versiooni ja teil on probleeme, saate selle desinstallida. 2020. aasta mai värskenduse või mõne muu suurema Windows 10 värskenduse desinstallimiseks toimige järgmiselt.

Hoiatus: teil on ainult 10 päeva

Microsoft lubab teil suure värskenduse desinstallida ja oma Windows 10 vanale versioonile - tõenäoliselt 2019. aasta novembri värskendusele - tagasi minna, kuid pärast värskenduse installimist on teil selleks aega vaid kümme päeva. Kümne päeva pärast kustutab Windows 10 ruumi vabastamiseks teie arvutist vajalikud failid automaatselt. Microsoft loodab, et probleemide korral pöördute tagasi esimese kümne päeva jooksul.

Kui olete esimese kümne päeva jooksul käsitsi valinud Windowsi varasemate installide eemaldamise arvutist sellise tööriista abil nagu Kettapuhastus, ei saa te ka tagasi liikuda. Nõutavad failid on teie arvutist kadunud.

Halvimal juhul, kui värskendust ei saa desinstallida, saate Windows 10 värske süsteemi saamiseks alati Windows 10 uuesti installida või arvuti lähtestada.

SEOTUD:Mis on uut Windows 10 mai 2020. aasta mai värskenduses, on see nüüd saadaval

Kuidas desinstallida värskendus Windows 10-st

Kui saate Windows 10 tavapäraselt kasutada, saate värskenduse rakenduse Seaded desinstallida.

Selle valiku leidmiseks minge jaotisse Seaded> Värskendamine ja turvalisus> Taastamine. Klõpsake jaotises „Minge tagasi Windows 10 eelmise versiooni juurde” nuppu „Alustage” ja klõpsake kuvatud viisardi kaudu.

Kui te seda valikut siin ei näe, ei saa te Windows 10 eelmise versiooni juurde tagasi minna, kuna selle failid on arvutist eemaldatud.

Uuenduse desinstallimine menüüst Taastamine

Kui teie arvuti ei käivitu ja ei tööta tavapäraselt - või kui see kasutamise ajal sinisel ekraanil kuvatakse või krahhi muul viisil krahhib, võite taastekeskkonna abil 2020. aasta mai värskenduse desinstallida ka väljastpoolt Windows 10.

Sellele juurdepääsu saamiseks hoidke all klahvi Shift ja klõpsake Windows 10 Start-menüüs või Windows 10 Start-ekraanil suvandil "Restart". Kui teie arvuti ei saa Windowsi tavapäraselt käivitada, peaks ta pakkuma ka taastekeskkonna laadimist.

Sellesse menüüsse pääsemiseks võite proovida ka arvuti taaskäivitada USB-taastekettalt.

Klõpsake siin tõrkeotsingu valikute leidmiseks nuppu „Veaotsing”.

Lisavalikute leidmiseks klõpsake nuppu „Täpsemad valikud”.

Siin olev valik „Lähtesta see arvuti” installib Windowsi täielikult; saate seda kasutada, kui teil pole värskenduse desinstallimise võimalust.

Valige hiljuti installitud värskenduse (nt Windows 10 mai 2020 värskendus) desinstallimiseks käsk „Desinstalli värskendused”.

2020. aasta mai värskenduse eemaldamiseks oma süsteemist klõpsake nuppu „Desinstallige uusim funktsioonivärskendus”. Klõpsake viisardi kaudu.

Suuri värskendusi peetakse funktsioonivärskendusteks, samas kui väiksemaid turvapaike ja veaparandusi, nagu need, mis saabuvad iga kuu plaastri teisipäeval, peetakse kvaliteedi värskendusteks.

Protsess hõlmab jätkamiseks Windowsi kasutajakonto parooli pakkumist. Järgige värskenduse desinstallimiseks ekraanil kuvatavaid juhiseid.

Kui te ei saa värskendust desinstallida

Kui te ei näe desinstallimisvalikut, ei saa te värskendust lihtsalt desinstallida ja oma vana süsteemi tagasi saada. Saate ikkagi valida Windows 10 uuesti installimise või arvuti lähtestamise ja värske süsteemi hankimise.

Windows 10 ei eemalda ühtegi teie isiklikku faili, kui lähtestate arvuti ja käskite neid hoida, kuid peate pärast kõiki rakendusi uuesti installima.

SEOTUD:Kõik, mida peate teadma selle arvuti lähtestamise kohta Windows 8 ja 10


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found