Kuidas Excelis kümnendväärtusi ümardada

Kui te ei soovi Excelis kümnendväärtusi kuvada, saate oma arvandmeid funktsioonide ROUND abil lihtsustada. Excel pakub kolme funktsiooni: ROUND, ROUNDUP ja ROUNDDOWN. Heidame pilgu nende toimimisele.

Funktsioonide ROUND kasutamine Excelis on erinev kui numbri vormingu muutmine. Kui muudate numbri vormindamist, muudate lihtsalt oma töövihiku välimust. Kui muudate numbrit funktsioonide ROUND abil, muudate selle välimust ja salvestamise viisi.

Funktsioon ROUND ümardab numbrid määratud arvu kümnendkohtadeni. See ümardab arvu allapoole, kui järgmise kümnendkoha paremal olev number on nullist nelja vahel, ja ümardab üles, kui see number on viis kuni üheksa. Ja nagu arvata võib, ümardab funktsioon ROUNDUP alati ülespoole ja funktsioon ROUNDDOWN alati alla.

Kümnendväärtuste ümardamine funktsiooni ROUND abil

Funktsioon ROUND ümardab numbrid teatud arvu kümnendkohtadeni, mille konfigureerite. Kui järgmine paremal asuv number jääb nulli ja nelja vahele, ümardub see allapoole. Nii et näiteks kui ümardate kahe kümnendkohani, muutuks 8.532 väärtuseks 8.53. Kui järgmine number on vahemikus viis kuni üheksa, ümardatakse see ülespoole. Niisiis, 8.538-st saaks 8.54. Funktsioon ROUND võib ümardada numbreid kümnendkohast paremale või vasakule.

Vormingut saate rakendada tühjadele lahtritele või lahtritele, milles on juba numbreid. Soovi korral võite kasutada ka ümmargust keerulisema valemi osana. Näiteks võite luua valemi, mis liidab funktsiooni SUM abil kaks veergu kokku ja ümardab seejärel tulemuse.

Selle näite jaoks on meil arvude veerg nimega „Väärtused“, mis sisaldab meie tooreid numbreid. Loome teise veeru nimega „Tulemused“, mille abil ümardame veerus „Väärtused“ olevad numbrid kolme numbrini.

Valige lahter, kuhu soovite ümardatud tulemused viia.

Liikuge põhilindi menüüsse „Valemid“.

Klõpsake rippmenüüd „Math & Trig” valemid.

Klõpsake rippmenüüs „Math & Trig” funktsiooni „ROUND”.

See avab akna Funktsiooni argumendid koos väljadega, mida kasutate funktsiooni ROUND seadistamiseks.

Kasutage ümardatava numbri välja „Number”. Selle ümardamiseks võite sellel väljal sisestada sirge numbri, kuid sagedamini soovite helistada numbrile oma lehe olemasolevast lahtrist. Siin kasutame veeru „Väärtused” ülemise lahtri määramiseks B6-d.

Väljal „Num_Digits” saate määrata, mitu numbrit peaks tulemuseks olev number olema. Siin on mõned valikud:

  • Positiivne täisarv: Numbrite arvu määramiseks kasutage positiivset täisarvu (näiteks 1, 2 ja nii edasi) pärastkümnendkoht, kuhu soovite ümardada. Näiteks ümardatakse „3” kolm kohta pärast koma.
  • Null: Sisestage lähima täisarvuni ümardamiseks „0”.
  • Negatiivne täisarv: Kümnendkohast vasakule ümardamiseks kasutage negatiivset täisarvu (näiteks -1, -2 ja nii edasi). Näiteks kui ümardate numbri 328,25 ja sisestate siia „-1”, ümardaks see numbri 330-ni.

Meie näites sisestame tähe „3”, nii et see ümardab meie tulemuse pärast komakohta kolme kohani.

Kui olete lõpetanud, klõpsake nuppu OK.

Ja nagu näete, on meie arv nüüd veerus Tulemused ümardatud.

Selle valemi saate hõlpsalt rakendada ülejäänud komplektis olevate arvude jaoks, klõpsates kõigepealt lahtri paremas alanurgas.

Seejärel lohistades valige ülejäänud read, mida soovite ümardada.

Kõik teie väärtused ümardatakse nüüd samade valitud omadustega. Samuti saate kopeerida lahtri, millele olete juba ümardamise rakendanud, ja seejärel kleepida teistele lahtritele, et seal valem kopeerida.

Soovi korral saate seda kõike teha ka lihtsalt Exceli funktsiooniriba abil.

Valige veerg, kuhu soovite ümardatud numbrid minna.

Selle aktiveerimiseks klõpsake funktsiooniribal.

Sisestage valem süntaksiga:

= ÜMBER (number, numbri_numbrid)

Kus “number” on lahter, mille soovite ümardada, ja “num_digits” tähistab arvu, millele soovite ümardada.

Näiteks siin sisestame dialoogiboksi abil sama ümardamisvalemi, mida varem rakendasime.

Pärast valemi sisestamist vajutage Enter (või Return) ja teie number on nüüd ümardatud.

Ümmargused numbrid üles või alla funktsioonide ROUNDUP või ROUNDDOWN abil

Mõnikord võite soovida, et teie numbrid ümardaksid numbreid lihtsalt üles või alla, selle asemel, et järgmine number teie eest otsustaks. Selleks on funktsioonid ROUNDUP ja ROUNDDOWN ning nende kasutamine on üsna sarnane funktsiooni ROUND kasutamisega.

Klõpsake lahtrit, kuhu soovite ümardatud tulemuse viia.

Minge valemitesse> Math & Trig ja valige seejärel rippmenüüst funktsioon "ROUNDUP" või "ROUNDDOWN".

Sisestage väljale „Number” number (või lahter), mille soovite ümardada. Sisestage väljale „Num_digits” numbrite arv, mille võrra soovite ümardada. Ja kehtivad samad reeglid, mis funktsiooni ROUND puhul. Positiivne täisarv ümardatakse kümnendkohast paremal, null ümardatakse lähima täisarvuni ja negatiivne täisarv ümardatakse kümnendkohast vasakul.

Kui olete asjad seadistanud, klõpsake nuppu „OK”.

Nii nagu funktsiooni ROUND puhul, saate ka funktsiooni ROUNDUP ja ROUNDDOWN seadistada, sisestades need funktsiooniribale ja saate neid kasutada suurema valemi osana.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found