Laienduste desinstallimine Chrome'is, Firefoxis ja muudes brauserites

Enamik kaasaegseid brausereid toetab laiendusi, mis lisavad teie brauserile täiendavaid funktsioone. Mida vähem laiendusi olete installinud, seda kiirem peaks teie brauser olema. Siit saate teada, kuidas desinstallida või keelata laiendused, mida te ei kasuta.

Programmid - nagu teie viirusetõrje - saavad sageli installida oma brauserilaiendid ilma teie loata, seega on see kasulik ka nende desinstallimiseks. Igal veebibrauseril on oma laiendused. Laienduse, lisandmooduli või pistikprogrammi eemaldamine ühest brauserist - nagu Chrome - ei eemalda ühtegi sarnast laiendust teie teistest installitud brauseritest - nagu Firefox või Internet Explorer.

Pange tähele, et brauseri pistikprogrammid, nagu Java, Silverlight ja Flash, on erinevad ja need tuleb desinstallida muul viisil.

Laienduste desinstallimine Google Chrome'is

SEOTUD:Kuidas vaadata ja keelata installitud pistikprogramme mis tahes brauseris

Google Chrome (ja muud Chromiumi põhised veebibrauserid) teevad selle üsna lihtsaks. Klõpsake Chrome'is akna paremas ülanurgas oleval menüünupul, osutage valikule „Rohkem tööriistu” ja valige „Laiendused”.

Võite klõpsata ka menüünuppu, valida „Seaded” ja valida suvandi „Laiendused” lehe Seaded vasakul küljel või tippida kroom: // laiendused aadressiribale.

Chrome kuvab teie installitud laienduste loendi. Sirvige loendit ja klõpsake desinstallitavate laienduste paremal asuval prügikastiikoonil. Laienduse ajutiseks keelamiseks ilma seda desinstallimata saate ka lihtsalt kastist „Lubatud” tühistada. Pärast laienduste desinstallimist või keelamist ei pea te oma brauserit taaskäivitama.

Kui olete Chrome'is seadistanud oma Google'i kontoga sünkroonimise ja see sünkroonib teie installitud laiendused, desinstallib see laienduse ka teistes arvutites.

Lisandmoodulite desinstallimine Mozilla Firefoxis

Firefoxis klõpsake paremas ülanurgas oleval nupul „Menüü“ ja seejärel klõpsake nupul „Lisandmoodulid“, et minna otse installitud Firefoxi lisandmoodulite loendisse. Brauseri laienduste vaatamiseks klõpsake lehe vasakus servas nuppu puzzle nuppu. (Muud siin olevad ikoonid võimaldavad teil hallata installitud teemasid, brauseri pistikprogramme ja sotsiaalteenuseid.)

Siit saate laienduse brauserist desinstallimiseks või ajutiseks keelamiseks paremklõpsata laiendusel. Kui näete linki „Taaskäivita kohe”, peate desinstallimisprotsessi lõpetamiseks taaskäivitama Firefoxi.

Kui laienduse installis teie arvutis mõni muu programm, saate selle brauserist täielikult eemaldamise asemel ainult „keelata”. Laienduse eemaldamiseks peate desinstallima seotud programmi. Võite proovida laienduse failide käsitsi eemaldamist, kuid kui selle installis teie arvutis töötav programm, võib see programm neid faile lihtsalt uuesti lisada. Kuid te ei pea selle pärast muretsema - keelatud laiendus võib laienduste loendi segamini ajada, kuid see ei tööta üldse. See on sama hea, nagu oleks see desinstallitud.

Lisandmoodulite desinstallimine Internet Exploreris

Tööriistariba või muu brauserilaiendi keelamiseks Internet Exploreris klõpsake brauseriakna paremas ülanurgas hammasratta menüüd ja valige käsk „Halda lisandmooduleid”.

Valige pistikprogrammide tüüpide alt „Tööriistaribad ja laiendused“, seejärel klõpsake väljal „Kuva“ ja veenduge, et selle olekuks oleks seatud „Kõik lisandmoodulid“. See tagab, et näete siin kõiki installitud brauserilaiendeid.

Leidke laiend, mille soovite eemaldada, pöörates nende tuvastamiseks tähelepanu väljadele „Nimi” ja „Väljaandja”. Kui näete harjumatu nimega laiendit, proovige selle jaoks veebiotsingut teha. Valige laiend ja klõpsake selle keelamiseks akna paremas alanurgas nuppu Keela.

Laienduse täieliku desinstallimise asemel selle lihtsalt keelamise asemel peate tavaliselt külastama Windowsi juhtpaneeli paani „Programmi desinstallimine” ja desinstallima selle pistikprogrammi. Peate võib-olla otsima pistikprogrammi nime või peate desinstallima programmi, millega pistikprogramm kaasas oli.

Kui te seda loendis ei näe, võiksite veebiotsingu teha veebis. Mõni pahatahtlik laiendus ei hõlma lihtsat desinstallijat, seega peate leidma desinstallimistööriista või failid käsitsi eemaldama. Otsige veebist, kuidas see konkreetne laiendus Internet Explorerist desinstallida, ja näete täpsemaid juhiseid.

Laienduste desinstallimine Apple'i Safaris

Safaris installitud brauserilaiendite loendi haldamiseks klõpsake Maci töölaua ülaosas menüül „Safari” ja valige „Eelistused”. Ärge klõpsake valikut „Safari laiendused” - see viib teid lihtsalt Apple'i Safari laienduste galerii veebisaidile, kust saate rohkem laiendeid alla laadida.

Installitud laienduste loendi kuvamiseks klõpsake akna Eelistused ülaosas ikooni „Laiendused”. Valige ekraani vasakul küljel laiend ja klõpsake selle Macist eemaldamiseks nuppu „Desinstalli” või tühjendage ruut „Enable [Extension Name]”, et laiendus keelata ilma seda täielikult eemaldamata.

Kuidas desinstallida Opera laiendusi

Operas klõpsake brauseriakna vasakus ülanurgas menüünuppu „Opera”, osutage suvandile „Laiendused” ja installitud laienduste loendi kuvamiseks valige „Laienduste haldur”.

Laienduse eemaldamiseks klõpsake laiendi paremal asuval nupul „x” või laienduse keelamiseks ilma brauserist eemaldamata klõpsake laienduse all nupul „Keela”. Pärast laienduse keelamist või eemaldamist ei pea te Opera taaskäivitama.

Microsoft Edge ei toeta veel laiendusi, kuid see on peagi Chrome'i stiilis laiendustele toeks. See protsess peaks olema Edge'is sarnane, kui see lõpuks brauserilaiendeid toetab.

Kui kasutate mõnda muud veebibrauserit, peaks protsess olema sarnane. Otsige oma veebibrauseri menüüdest valikut „laiendused”, „pistikprogrammid” või „pistikprogrammid”.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found