C-tüüpi USB selgitus: mis on USB-C ja miks seda soovite

USB-C on kujunev standard andmete laadimiseks ja edastamiseks. Praegu on see kaasas sellistes seadmetes nagu uusimad sülearvutid, telefonid ja tahvelarvutid ning aja jooksul levib see peaaegu kõigesse, mis praegu kasutab vanemat ja suuremat USB-pistikut.

USB-C-l on uus väiksem ühenduskuju, mis on pööratav, nii et seda on lihtsam ühendada. USB-C-kaablid võivad kanda oluliselt rohkem energiat, nii et neid saab kasutada suuremate seadmete, näiteks sülearvutite laadimiseks. Need pakuvad ka USB 3 ülekandekiiruse kahekordistumist kiirusel 10 Gbps. Kui pistikud ei ole tagurpidi ühilduvad, siis standardid on, nii et adaptereid saab kasutada vanemate seadmetega.

Kuigi USB-C spetsifikatsioonid avaldati esmakordselt 2014. aastal, on see tehnoloogia alles viimasel aastal. See on nüüd kujunemas tõeliseks asenduseks mitte ainult vanematele USB-standarditele, vaid ka teistele standarditele nagu Thunderbolt ja DisplayPort. Testimine on isegi uue USB-helistandardi loomisel, kasutades USB-C-d kui 3,5 mm helipistiku potentsiaalset asendajat. USB-C on tihedalt põimunud ka teiste uute standarditega - näiteks USB 3.1 kiirema kiiruse jaoks ja USB toide parema toite edastamiseks USB-ühenduste kaudu.

Tüüp C sisaldab uut pistiku kuju

C-tüüpi USB-l on uus väike füüsiline pistik - umbes sama suur kui mikro-USB-pistik. USB-C-pistik ise toetab erinevaid põnevaid uusi USB-standardeid, nagu USB 3.1 ja USB-toide (USB PD).

Tavaline USB-pistik, mis teile kõige paremini tuttav, on A-tüüpi USB. Isegi kui oleme liikunud USB 1-lt USB 2-le ja nüüdisaegsetele USB 3-seadmetele, on see pistik jäänud samaks. See on sama massiline kui kunagi varem ja see ühendatakse ainult ühel viisil (mis pole ilmselgelt kunagi nii, nagu proovite seda esimest korda ühendada). Kuid kui seadmed muutusid väiksemaks ja õhemaks, siis need massiivsed USB-pordid lihtsalt ei sobinud. See tõi kaasa palju muid USB-pistikute kujundeid, näiteks "mikro" ja "mini" pistikud.

See ebamugav kogum erineva kujuga ühendusi erineva suurusega seadmetele on lõpuks lõpule jõudmas. USB Type-C pakub uut, väga väikest pistikupesa standardit. See on umbes kolmandik vana A-tüüpi USB-pistikust. See on ühe pistikuga standard, mida iga seade peaks saama kasutada. Teil on vaja lihtsalt ühte kaablit, olenemata sellest, kas ühendate sülearvutiga välist kõvaketast või laadite nutitelefoni USB-laadija abil. See üks pisike pistik on piisavalt väike, et mahtuda üliõhukesse mobiilseadmesse, kuid samas ka piisavalt võimas, et ühendada kõik soovitud välisseadmed sülearvutiga. Kaablil endal on mõlemas otsas C-tüüpi USB-pistikud - see kõik on üks pistik.

USB-C pakub palju meeldimist. See on pööratav, nii et te ei pea enam õige kolme suunda otsides pistikut ümber keerama vähemalt kolm korda. See on üks USB-pistiku kuju, mille kõik seadmed peaksid kasutama, nii et te ei pea oma erinevate seadmete jaoks hoidma hulgaliselt erineva pistikukujuga USB-kaableid. Ja teil pole enam massilisi sadamaid, mis võtaksid tarbetult palju ruumi üha õhematele seadmetele.

C-tüüpi USB-pordid võivad toetada ka erinevaid protokolle, kasutades alternatiivrežiime, mis võimaldab teil kasutada adaptereid, mis suudavad HDMI-VGA, DisplayPorti või muud tüüpi ühendusi väljastada sellest ühest USB-porti. Apple'i USB-C digitaalne mitmepordiadapter on selle hea näide, pakkudes adapterit, mis võimaldab teil ühe pordi kaudu ühendada HDMI, VGA, suuremad A-tüüpi USB-pistikud ja väiksemad USB-C-pistikud. Tüüpiliste sülearvutite USB-, HDMI-, DisplayPort-, VGA- ja toitepordide segadust saab muuta ühte tüüpi porti.

USB-C, USB PD ja toide

USB PD spetsifikatsioon on tihedalt põimunud ka C-tüüpi USB-ga. Praegu annab USB 2.0 ühendus kuni 2,5 vatti energiat - piisab telefoni või tahvelarvuti laadimiseks, kuid see on ka kõik. USB-C poolt toetatud USB PD spetsifikatsioon suurendab selle võimsuse 100 vatti. See on kahesuunaline, nii et seade saab toite saata või vastu võtta. Ja seda voolu saab edastada samal ajal, kui seade edastab andmeid üle ühenduse. Selline toiteallikas võib lubada teil isegi sülearvuti laadimist, mis tavaliselt nõuab umbes 60 vatti.

Apple'i uus MacBook ja Google'i uus Chromebook Pixel kasutavad mõlemad oma USB-C-porte laadimisportidena. USB-C võib öelda kõigi nende sülearvutite omandatud laadimiskaablite otsa, kõik laaditakse tavalise USB-ühenduse kaudu. Võite isegi oma sülearvuti laadida ühest neist kaasaskantavatest akupakettidest, mida alates tänasest nutitelefone ja muid kaasaskantavaid seadmeid laadite. Võite ühendada oma sülearvuti toitekaabliga ühendatud välise ekraaniga ja see väline ekraan laadib teie sülearvuti, kui kasutasite seda välise ekraanina - kõik ühe väikese USB Type-C ühenduse kaudu.

SEOTUD:Kas saate kasutada mis tahes seadmega ühtegi laadijat?

Siiski on üks saak - vähemalt praegu. See, et seade või kaabel toetab USB-C-d, tähendab tingimata ka seda, et see toetab ka USB-PD. Seega peate veenduma, et ostetavad seadmed ja kaablid toetaksid nii USB-C kui ka USB PD.

USB-C, USB 3.1 ja ülekandekiirused

SEOTUD:USB 2.0 vs USB 3.0: kas peaksite uuendama oma välkmäluseadmeid?

USB 3.1 on uus USB-standard. USB 3 teoreetiline ribalaius on 5 Gbps, samas kui USB 3.1 kiirus on 10 Gbps. See on kahekordne ribalaius - sama kiire kui esimese põlvkonna Thunderbolti pistik.

C-tüüpi USB pole siiski sama mis USB 3.1. USB Type-C on lihtsalt pistiku kuju ja selle aluseks olev tehnoloogia võib olla lihtsalt USB 2 või USB 3.0. Tegelikult kasutab Nokia N1 Android-tahvelarvuti USB Type-C pistikut, kuid selle all on kõik USB 2.0 - isegi mitte USB 3.0. Kuid need tehnoloogiad on omavahel tihedalt seotud. Seadmete ostmisel peate silma peal hoidma üksikasju ja veenduma, et ostate seadmeid (ja kaableid), mis toetavad USB 3.1.

Ühilduvus tagurpidi

Füüsiline USB-C-pistik ei ole tagurpidi ühilduv, kuid aluseks olev USB-standard siiski. Vanemaid USB-seadmeid ei saa ühendada moodsasse pisikesse USB-C porti ega ühendada USB-C-pistikut vanema ja suurema USB-porti. Kuid see ei tähenda, et peate kõik oma vanad lisaseadmed minema viskama. USB 3.1 ühildub endiselt vanemate USB-versioonidega tagurpidi, nii et vajate lihtsalt füüsilist adapterit, mille ühes otsas on USB-C-pistik ja teises otsas on suurem, vanemas stiilis USB-port. Seejärel saate vanemad seadmed ühendada otse C-tüüpi USB-porti.

Realistlikult on paljudel arvutitel lähitulevikus nii C-tüüpi USB-pordid kui ka suuremad A-tüüpi USB-pordid - näiteks Google'i Chromebook Pixel. Saate vanadest seadmetest aeglaselt üle minna, hankides uusi USB-tüüpi C-pistikutega välisseadmeid. Isegi kui hankite arvuti, millel on ainult C-tüüpi USB-porti, nagu Apple'i uus MacBook, täidavad tühiku adapterid ja jaoturid.

USB Type-C on väärt täiendus. See lööb lainet uuemates MacBookides ja mõnes mobiilseadmes, kuid see pole ainult Apple'i ega ainult mobiilseadmetele mõeldud tehnoloogia. Mida aeg edasi, seda rohkem USB-C-d ilmub igat tüüpi seadmetesse. USB-C võib ühel päeval isegi välklambi Apple iPhone'is ja iPadides välja vahetada. Piksel pole C-tüüpi USB-ga võrreldes palju eeliseid, lisaks sellele, et Apple on patenteeritud standard, võib selle eest nõuda litsentsitasusid. Kujutage ette päeva, mil teie Androidi kasutavad sõbrad vajavad laadimist ja te ei pea valutavat joont "Vabandust, mul on lihtsalt iPhone'i laadija"!

Pildikrediit: Apple, Wikipedia, Intel Free Press Flickris, Google


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found