Mis on teenuse hosti protsess (svchost.exe) ja miks nii palju töötab?

Kui olete kunagi tegumihaldurit sirvinud, võite olla mõelnud, miks töötab nii palju teenusepakkuja protsesse. Te ei saa neid tappa ja te pole kindlasti neid käivitanud. Mis need siis on?

Teenuse hostiprotsess toimib kestana teenuste laadimiseks DLL-failidest. Teenused on korraldatud seotud rühmadesse ja iga rühm käitatakse teenuse hostiprotsessi erinevas eksemplaris. Nii ei mõjuta probleem ühel juhul teisi juhtumeid. See protsess on Windowsi oluline osa, mille käivitamist ei saa takistada.

See artikkel on osa meie käimasolevast seeriast, mis selgitab erinevaid tegumihalduris leiduvaid protsesse, nagu dwm.exe, ctfmon.exe, mDNSResponder.exe, conhost.exe, rundll32.exe, Adobe_Updater.exe ja paljusid teisi. Kas te ei tea, mis need teenused on? Parem hakka lugema!

Mis on teenuse hostiprotsess?

Microsofti sõnul on vastus järgmine:

Svchost.exe on dünaamiliste linkide teekidest töötavate teenuste üldine hostiprotsessi nimi.

Kuid see ei aita meid tegelikult palju. Mõni aeg tagasi hakkas Microsoft muutma suurt osa Windowsi funktsionaalsustest, tuginedes Windowsi sisemistele teenustele (mis käisid EXE-failidest), selle asemel, et kasutada DLL-faile. Programmeerimise seisukohalt muudab see koodi korduvkasutatavamaks ja väidetavalt lihtsam ajakohastada. Probleem on selles, et te ei saa käivitada DLL-faili otse Windowsist samamoodi nagu käivitatav fail. Selle asemel kasutatakse nende DLL-teenuste hostimiseks käivitatavast failist laaditud kestat. Ja nii sündis teenuse hostiprotsess (svchost.exe).

Miks töötavad nii palju teenuse hostiprotsesse?

SEOTUD:Mis see protsess on ja miks see minu arvutis töötab?

Kui olete kunagi juhtpaneeli jaotist Teenused vaadanud, olete ilmselt märganud, et Windows vajab palju teenuseid. Kui iga teenus töötaks ühe teenuse hostiprotsessi all, võib ühe teenuse rike kogu Windowsi alla panna. Selle asemel eraldatakse nad.

Teenused on korraldatud loogilistesse rühmadesse, mis on kõik omavahel seotud, ja seejärel luuakse iga rühma majutamiseks üks teenuse hosti eksemplar. Näiteks käivitab üks teenuse hostiprotsess kolm tulemüüriga seotud teenust. Teine teenuse hostiprotsess võib käitada kõiki kasutajaliidesega seotud teenuseid jne. Näiteks alloleval pildil näete, et üks teenuse hostiprotsess käitab mitu seotud võrguteenust, teine ​​aga kaugprotseduurikõnedega seotud teenuseid.

Kas mul on selle kogu teabega midagi pistmist?

SEOTUD:Kas peaksite arvuti kiirendamiseks Windowsi teenused keelama?

Ausalt öeldes mitte palju. Windows XP (ja eelmiste versioonide) päevil, kui arvutitel olid palju piiratud ressursid ja opsüsteemid ei olnud nii peenhäälestatud, soovitati sageli Windowsi tarbetute teenuste käitamist peatada. Tänapäeval ei soovita me enam teenuseid keelata. Kaasaegsed arvutid kipuvad olema koormatud mälu ja suure võimsusega protsessoritega. Lisage see asjaolule, et Windowsi teenuste tänapäevastes versioonides käitlemise viisi (ja milliseid teenuseid käitatakse) on sujuvamaks muudetud ja teie arvates mittevajalike teenuste kõrvaldamine ei oma enam erilist mõju.

See tähendab, et kui märkate, et konkreetne teenuseposti eksemplar - või sellega seotud teenus - põhjustab probleeme, näiteks pidev ülemäärane protsessori või RAM-i kasutamine, võite tutvuda konkreetsete kaasatud teenustega. See võib vähemalt anda teile aimu, kust tõrkeotsingut alustada. On mitmeid viise, kuidas täpselt näha, milliseid teenuseid konkreetne teenuseposti eksemplar hostib. Asjadega saate tutvuda tegumihalduris või kasutades suurepärast kolmanda osapoole rakendust nimega Process Explorer.

Kontrollige tegumihalduris seonduvaid teenuseid

Kui kasutate operatsioonisüsteemi Windows 8 või 10, kuvatakse protsessid tegumihalduri vahekaardil „Protsessid” nende täielike nimedega. Kui protsess toimib mitme teenuse hostina, saate neid teenuseid lihtsalt protsessi laiendades vaadata. Nii on väga lihtne tuvastada, millised teenused kuuluvad teenuse hostiprotsessi igasse eksemplari.

Teenuse peatamiseks, selle vaatamiseks juhtpaneeli rakenduses Teenused või teenuse kohta teabe otsimiseks veebis saate paremklõpsata üksikul teenusel.

Kui kasutate Windows 7, on asjad natuke erinevad. Windows 7 tegumihaldur ei rühmitanud protsesse samamoodi ega näidanud tavalisi protsesside nimesid - see näitas ainult kõiki „svchost.exe” töötamise eksemplare. "Svchost.exe" konkreetse eksemplariga seotud teenuste kindlakstegemiseks peate veidi uurima.

Paremklõpsake Windows 7 tegumihalduri vahekaardil „Protsessid“ konkreetsel protsessil „svchost.exe“ ja valige seejärel suvand „Mine teenusesse“.

See viib teid vahekaardile „Teenused”, kus kõik selle „svchost.exe” protsessis töötavad teenused on valitud.

Seejärel näete veerus „Kirjeldus” iga teenuse täielikku nime, et saaksite teenuse keelata, kui te ei soovi, et see töötaks, või saate tõrkeotsingu põhjuseid, miks see teile probleeme tekitab.

Kontrollige seotud teenuseid Process Exploreri abil

Microsoft pakub oma Sysinternalsi koosseisus ka suurepärast täiustatud tööriista protsessidega töötamiseks. Lihtsalt laadige alla Process Explorer ja käivitage see - see on kaasaskantav rakendus, nii et pole vaja seda installida. Process Explorer pakub igasuguseid täpsemaid funktsioone - lisateabe saamiseks soovitame tungivalt lugeda meie juhendit Process Exploreri mõistmiseks.

SEOTUD:Mis on kaasaskantav rakendus ja miks see oluline on?

Siinkohal rühmitab Process Explorer seotud teenused siiski iga svchost.exe eksemplari alla. Need on loetletud failinimede järgi, kuid nende täisnimesid kuvatakse ka veerus „Kirjeldus”. Samuti saate hõljutada hiirekursorit mis tahes „svchost.exe” protsessi kohal, et kuvada hüpikaken kõigi selle protsessiga seotud teenustega - ka nendega, mis praegu ei tööta.

Kas see protsess võib olla viirus?

Protsess ise on Windowsi ametlik komponent. Ehkki on võimalik, et viirus on tõelise teenusemanda asendanud omaenda käivitatava failiga, on see siiski väga ebatõenäoline. Kui soovite selles kindel olla, saate tutvuda protsessi aluseks oleva faili asukohaga. Paremklõpsake tegumihalduris mis tahes teenuse hostiprotsessil ja valige suvand "Ava faili asukoht".

Kui fail on salvestatud teie kausta Windows \ System32, võite olla üsna kindel, et te ei tegele viirusega.

SEOTUD:Mis on parim viirusetõrje Windows 10 jaoks? (Kas Windows Defender on piisavalt hea?)

See tähendab, et kui soovite siiski veidi rohkem meelerahu, võite alati oma eelistatud viiruseskanneri abil viiruseid otsida. Parem karta kui kahetseda!


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found