Kuidas Windowsis käivitusprogrammid keelata

Mida rohkem tarkvara arvutisse installite, seda kauem võib tunduda, et Windowsi käivitamine võtab aega. Paljud programmid lisavad end arvuti käivitamisel käivitatud programmide loendisse ja see loend võib pikaks venida.

Toimetaja märkus: Ilmselt teavad meie geekimad lugejad seda juba teha, kuid see artikkel on mõeldud kõigile teistele. Jagage seda julgelt oma mittetehniliste sõpradega!

Kui kasutate Windows 8 või Windows 10, kerige alla.

Käivitamisprogrammide keelamine operatsioonisüsteemides Windows 7, Vista või XP

Mõne programmi jaoks on nutikas lasta neil käivitada Windows, näiteks viirusetõrje ja tulemüüri tarkvara. Enamiku programmide jaoks aga raiskab nende käivitamine käivitamisel lihtsalt ressursse ja pikendab käivitamise aega. Windowsi installitud on tööriist MSConfig, mis võimaldab teil kiiresti ja hõlpsalt näha, mis käivitamisel töötab, ja vajadusel keelata programmid, mida soovite ise käivitamise järel käivitada. See tööriist on saadaval ja seda saab kasutada Windows 7, Vista ja XP käivitusprogrammide keelamiseks.

MÄRKUS. MSConfigi abil saab lisaks käivitusprogrammidele seadistada ka mitut muud, nii et olge sellega ettevaatlik. Kui te pole selle kasutamises kindel, järgige lihtsalt selle artikli juhiseid ja peaksite kõik korras olema.

MSConfigi käivitamiseks avage menüü Start ja tippige otsingukasti „msconfig.exe” (ilma jutumärkideta). Trükkimise ajal kuvatakse tulemused. Kui näete „msconfig.exe”, klõpsake sellel või vajutage sisestusklahvi, kui see on esile tõstetud.

MÄRKUS. Kui kasutate Windows XP, avage menüü Start käsk Run (Käivita), tippige väljale Open edit (Redigeeri) käsk „msconfig.exe” ja klõpsake nuppu OK.

Klõpsake süsteemi konfiguratsiooni peaaknas vahekaarti Startup. Kuvatakse kõigi käivitusprogrammide loend, mille kõrval on märkeruut. Programmi Windowsi käivitamise vältimiseks valige soovitud programmi kõrval olev märkeruut, nii et kastis EI oleks ühtegi märk. Kui olete oma valikud teinud, klõpsake nuppu OK.

Kuvatakse dialoogiboks, mis ütleb teile, et muudatuste mõjutamiseks peate võib-olla oma arvuti taaskäivitama. Klõpsake arvuti taaskäivitamiseks nuppu Taaskäivita. Kui te pole arvuti taaskäivitamiseks valmis, klõpsake käsku Välju ilma taaskäivitamiseta.

Käivitamisprogrammide keelamine pärast Windows 10 aprill 2018 värskendust

Kui kasutate Windows 10 kõige värskemat versiooni, on uus Startup Appsi halduspaneel, mis muudab käivitusprogrammide keelamise ülilihtsaks. Avage lihtsalt seadete paneel ja otsige seejärel käsk „Startup” ning avage paneel Startup Apps. Kui te seda ei näe, pole teil veel kõige värskemat versiooni ja soovite käivitusrakenduste haldamiseks kasutada tegumihaldurit (lugege seda järgmist jaotist edasi).

Kui teil on käivitusrakenduste paneel olemas, saate lihtsalt vahetada kraami, mida te ei soovi käivitamisel käivitada.

Käivitamisprogrammide keelamine Windows 10 või 8 või 8.1 puhul

Windows 8, 8.1 ja 10 muudavad käivitusrakenduste keelamise tõesti lihtsaks. Kõik, mida peate tegema, on avada tegumihaldur, paremklõpsates tegumiribal või kasutades kiirklahvi CTRL + SHIFT + ESC, klõpsates nuppu „Rohkem üksikasju”, lülitudes vahekaardile Startup ja seejärel nuppu Keela.

See on tegelikult nii lihtne. Kui te neid valikuid ei näe, klõpsake kindlasti nuppu „Rohkem üksikasju”, mis asub samas kohas kui sellel ekraanipildil kuvatav „Vähem üksikasju”.

Käivitusprogrammide keelamine rakenduses CCleaner

SEOTUD:Kuidas arvutitootjatele makstakse, et teie sülearvuti halveneks

Tasuta arvutipuhastusutiliidil CCleaner on ka tööriist, mis võimaldab teil käivitamisprogrammid keelata. Rakenduses CCleaner klõpsake dialoogiboksi vasakul küljel nuppu Tööriistad ja klõpsake käivitusprogrammi, et näha käivitusprogrammide loendit. Veerg Enabled näitab, kas iga programm on seatud alustama Windowsiga. Lubatud programmi keelamiseks valige loendist programm ja klõpsake nuppu Keela. Samuti saate lubada keelatud programmid.

MÄRKUS. Näib, et CCleaner ei palu teil arvuti taaskäivitada, nii et tehke seda kindlasti ise.

SEOTUD:Kuidas CCleanerit nagu profi kasutada: 9 näpunäidet

CCleanerist on olemas Professional versioon, mis maksab 24,95 dollarit ja sellega kaasneb esmatähtis tehniline tugi. Siiski on saadaval tasuta versioon installitava ja kaasaskantava versioonina.

Pange tähele, et mõned rakendused tuleb konfigureerida nii, et arvuti käivitamisel ei saaks ise käivitada, või nad lihtsalt lisavad end uuesti käivitusprogrammide loendisse. Sellisel juhul on programmi suvandites tavaliselt mõni säte, mis takistab selle käivitamist Windowsiga.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found