Cortana keelamine Windows 10-s

Microsoft ei taha, et te Cortana keelaksite. Varem oskasite Windows 10-s Cortana välja lülitada, kuid Microsoft eemaldas aastapäeva värskenduses selle lihtsa lülitilüliti. Kuid saate ikkagi Cortana keelata registrimurdmise või rühmapoliitika sätte kaudu. See muudab Cortana kasti kohalike rakenduste ja failide otsimiseks tööriistaks „Otsi Windowsi”.

Cortana on pärast Windows 10 väljaandmist muutunud üha piiravamaks. Varem värskendati seda teie vaikebrauseri eiramiseks. Cortana käivitab nüüd alati brauseri Microsoft Edge ja kasutab Bingi ainult siis, kui otsite. Kui see kõlab nagu midagi, mida te ei sooviks kasutada, saate selle välja lülitada järgmiselt.

Kodukasutajad: keelake Cortana registri kaudu

Kui teil on Windows 10 Home, peate nende muudatuste tegemiseks Windowsi registrit muutma. Saate seda teha ka siis, kui teil on Windows 10 Professional või Enterprise, kuid tunnete end registriruumis töötamise asemel lihtsalt mugavamalt kui rühmapoliitika redaktor. (Kui teil on siiski Pro või Enterprise, soovitame kasutada lihtsamat rühmapoliitika redaktorit, nagu on kirjeldatud järgmises jaotises.

Tavahoiatus: Registriredaktor on võimas tööriist ja selle väärkasutamine võib muuta teie süsteemi ebastabiilseks või isegi mittetoimivaks. See on üsna lihtne häkkimine ja nii kaua, kui järgite juhiseid, ei tohiks teil probleeme olla. See tähendab, et kui te pole sellega kunagi varem töötanud, kaaluge enne alustamist lugeda registriredaktori kasutamist. Ja enne muudatuste tegemist varundage kindlasti register (ja arvuti!).

SEOTUD:Kuidas Windowsi registrit varundada ja taastada

Enne jätkamist peaksite tegema ka süsteemi taastepunkti. Tõenäoliselt teeb Windows seda aastapäeva värskenduse installimisel automaatselt, kuid see ei saanud kahjustada, kui teete selle käsitsi - niimoodi saate alati valesti minna.

Seejärel avage registriredaktor, vajutades klaviatuuril Windows + R, tippige kasti „regedit” ja vajutage sisestusklahvi.

Liikuge vasakule küljeribale järgmise klahvini:

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Windows \ Windows Search

Kui te ei näe Windowsi kausta all klahvi (Windowsi otsing), paremklõpsake Windowsi kaustas ja valige Uus> Võti. Pange sellele nimi „Windows Search”.

Paremklõpsake vasakpoolsel paanil klahvi „Windows Search” ja valige Uus> DWORD (32-bitine) väärtus.

Nimetage väärtus „AllowCortana“. Topeltklõpsake seda ja määrake väärtuseks “0”.

Nüüd saate registriredaktori sulgeda. Enne muudatuse jõustumist peate välja logima ja uuesti sisse logima või arvuti taaskäivitama.

Muudatuse tagasivõtmiseks ja Cortana taastamiseks võite lihtsalt siia naasta, leida väärtuse „AllowCortana“ ja kustutada või seadistada väärtusele „1“.

Laadige alla meie ühe klõpsuga registrihäkk

Selle asemel, et ise registrit muuta, saate alla laadida meie Keela Cortana registrihäkkimise. Avage lihtsalt allalaaditud .zip-fail, topeltklõpsake failil „Keela Cortana.reg” ja nõustuge teabe lisamisega oma registrisse. Lisasime ka faili „Luba Cortana.reg”, kui soovite muudatuse tagasi võtta ja Cortana hiljem uuesti lubada.

Enne muudatuse jõustumist peate välja logima ja uuesti sisse logima või arvuti taaskäivitama.

Need .reg-failid muudavad lihtsalt samu registrisätteid, nagu me eespool kirjeldasime. Kui soovite enne selle käivitamist näha, mida see või mõni muu .reg-fail teeb, saate failil .reg paremklõpsata ja märkmikus avamiseks valida käsu „Muuda”. Saate hõlpsasti oma registrihäkke teha.

Pro ja ettevõtte kasutajad: keelake Cortana rühmapoliitika kaudu

SEOTUD:Grupipoliitika redaktori kasutamine arvuti kohandamiseks

Kui kasutate Windows 10 Professionali või Enterprise'i, on Cortana kõige lihtsam keelata kohaliku grupipoliitika redaktori abil. See on üsna võimas tööriist, nii et kui te pole seda kunagi varem kasutanud, tasub võtta veidi aega, et õppida, mida see suudab. Kui olete ettevõtte võrgus, tehke kõigile teene ja pöörduge kõigepealt oma administraatori poole. Kui teie tööarvuti on osa domeenist, on tõenäoline, et see on ka osa domeenirühma reeglitest, mis igatahes asendavad kohaliku rühma poliitika.

Enne jätkamist peaksite tegema ka süsteemi taastepunkti. Tõenäoliselt teeb Windows seda aastapäeva värskenduse installimisel automaatselt, kuid see ei saanud kahjustada, kui teete selle käsitsi - niimoodi saate alati valesti minna.

Esmalt käivitage rühmapoliitika redaktor, vajutades Windows + R, tippige kasti „gpedit.msc” ja vajutage sisestusklahvi.

Navigeerige jaotisse Arvuti konfiguratsioon> Haldusmallid> Windowsi komponendid> Otsing.

Leidke paremal paanil seade „Luba Cortana” ja topeltklõpsake seda.

Valige suvand Allow Cortana väärtuseks „Disabled” ja seejärel klõpsake „OK”.

Nüüd saate grupipoliitika redaktori sulgeda. Selle muudatuse jõustumiseks peate välja logima ja uuesti sisse logima või arvuti taaskäivitama.

Cortana uuesti lubamiseks naaske siia, topeltklõpsake sätet „Enable Cortana” ja muutke see olekuks „Pole konfigureeritud” või „Lubatud”.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found