Märguannete keelamine Windows 10-s

Märguanded võivad häirida, kuid Windows 10-l on ühe klõpsuga lüliti, mis kõik need keelab. Samuti saate keelata üksikute rakenduste märguanded või peita paljud muud Windowsi kuvatud märguanded.

Kuidas keelata kõik märguanded

Windows 10 rakendus Seaded võimaldab teil märguandeid juhtida. Selle käivitamiseks avage menüü Start ja seejärel klõpsake käigukujulisel ikoonil „Seaded” või vajutage klahve Windows + I.

Navigeerige aknas Seaded jaotises Süsteem> Märguanded ja toimingud.

Kõigi oma süsteemi rakenduste märguannete keelamiseks lülitage lüliti „Hankige rakendustest ja teistelt saatjatelt märguandeid” välja.

See valik keelab nii Windows 10 poe rakenduste kui ka klassikaliste töölauarakenduste teavitused.

Kuidas keelata üksikute rakenduste märguanded

Üksikute rakenduste märguannete keelamiseks minge jaotisse Süsteem> Märguanded ja toimingud ning seejärel kerige alla loendini „Saada nendelt saatjatelt märguandeid”. Selles loendis kuvatakse Windowsi süsteemi funktsioonid, poe rakendused ja tavapärased töölauarakendused, mis võivad märguandeid saata.

Määrake rakendus olekuks Väljas ja Windows takistab sellel rakendusel märguandeid kuvamast.

Ülaltoodud suvandid töötavad ainult rakenduste puhul, mis kasutavad Windowsi tavapärast teatamismeetodit. Kohandatud märguandemullidega rakendustes kuvatakse jätkuvalt oma märguandeid, kui te need ei sulge ega keelata teatavate rakenduste märguandeid. Enamik märguandeid kuvavaid rakendusi pakub võimaluse need keelata. Lihtsalt avage see konkreetne rakendus ja otsige selle seadete aknas valikut, mis keelab märguanded.

Kuidas ajutiselt märguandeid summutada

SEOTUD:Vaikse vaiketundi muutmine Windows 10-s

Windows 10-l on kukkumisloojate värskenduses funktsioon „Vaikne tund” ja seda laiendatakse ning nimetatakse 2018. aasta aprilli värskenduses ümber nimeks „Focus Assist”. See on sisuliselt Windows 10 režiim "Mitte segada".

Kui vaikne tööaeg (või teravustamisabi) on lubatud, peidetakse teated ajutiselt. Vaikse tunni sisselülitamisel on see vaikimisi sisse lülitatud sügisloojate värskendusel vahemikus keskööst kuni kella 6.00, kuid 2018. aasta aprilli värskendusel saate neid tunde hõlpsasti kohandada. Kui soovite kasutada Windows 10 uut versiooni, valige Seaded> Süsteem> Fookusabi.

SEOTUD:Windows 10 tegevuskeskuse kasutamine ja kohandamine

Selle funktsiooni aktiveerimiseks avage Action Center, klõpsates tegumiriba paremas alanurgas asuvat ikooni Action Center või vajutades Windows + A. Selle sisse- või väljalülitamiseks klõpsake paani „Vaikne tööaeg“ (või „Fookuse abistamine“). Kui te ei näe seda ülemist rida, valige tegevuskeskuse allservas link „Laienda”.

Kuidas keelata reklaamiteatised

SEOTUD:Kuidas keelata kogu Windows 10 sisseehitatud reklaamimine

Windows 10-s on palju sisseehitatud reklaame ja paljud neist reklaamidest kuvatakse teatistena. Näiteks näete mõnikord tegumiribal hüpikmärguandeid, mis teavitavad teid Microsoft Edge'i funktsioonidest ja soovitustest funktsioonide kohta, mida peaksite kasutama. Need soovitused on ka teatised.

Kõigi nende reklaamide saate keelata Windows 10-sse sisseehitatud valikutega, kuid Microsoft on teie jaoks vajalikud opsüsteemid opsüsteemis hajutanud. Järgige meie juhendit kogu reklaami keelamiseks Windows 10-s, et takistada Windowsi teid reklaamidega häirimast.

Otsepiltide keelamine menüüs Start

SEOTUD:10 viisi Windows 10 Start-menüü kohandamiseks

Kuigi elavad paanid pole tavapärased hüpikaknad, mis teid segavad, võivad need kindlasti tähelepanu hajutada. Näiteks rakendustel News, Mail ja Facebook on reaalajas paanid, nii et iga kord, kui avate menüü Start, saate uute pealkirjade, meilide ja Facebooki sõnumitega teada.

Kui te ei soovi reaalajas paanide märguandeid näha, siis paremklõpsake või vajutage oma menüüs Start paani ja seejärel valige Veel> Lülita reaalajas välja. Paan jääb hõlpsaks juurdepääsuks kinnitatud, kuid see toimib lihtsalt lihtsa otseteena ja seda ei uuendata pidevalt uue sisuga.

Kuidas lukustuskuva märguanded keelata

SEOTUD:Kuidas kohandada lukustuskuva Windows 8 või 10 puhul

Windows 10 võimaldab rakendustel kuvada lukustuskuval olekusõnumina ka märguandeid. Kui te ei soovi lukustuskuval olekusõnumeid näha, saate need eemaldada.

Lukustuskuval kuvatu juhtimiseks minge jaotisse Seaded> Isikupärastamine> Lukustuskuva. Rakendused, mis kuvavad teie lukustusekraanil sisu, kuvatakse jaotistes „Valige rakendus üksikasjaliku oleku kuvamiseks” ja „Valige rakenduste kuvamine kiire oleku kuvamiseks”. Rakenduse lukustusekraanilt eemaldamiseks klõpsake siin selle ikooni ja valige seejärel valik „Puudub”. Võite ka teise rakenduse valida, kui soovite oma lukustusekraanil teise rakenduse märguandeid näha.

Keelake teavitusala ikoonid

SEOTUD:Kuidas kohandada ja kohandada oma süsteemsete salve ikoone Windowsis

Isegi pärast märguannete keelamist töötavad paljud rakendused teie teavitusalal (tuntud ka kui süsteemses salves). Need rakendused värskendavad siin olevaid ikoone sageli märkide ja animatsioonidega, mis teavitavad teid nende olekust.

Ikoonide peitmiseks oma teavitusalas lohistage need lihtsalt ikoonidest vasakul olevale ülesnoolele ja seejärel kuvatavale väikesele paneelile. Sellel paneelil on kõik teavitusala ikoonid, mida te ei soovi kohe tegumiribal näha. (Lõbus fakt: selle paneeli ametlik nimi on ületäitumise märguandepaan.) Sinna lohistatud rakendused töötavad taustal, kuid te ei näe nende tegumiribal nende märguandeid, kui klõpsate ülesnoolt. Võite ka paljudel neist rakendustest paremklõpsata ja need sulgeda, kui te ei soovi, et need taustal töötaksid.

Rakendus Seaded võimaldab teil ka oma teavitusala ikoone kohandada. Lihtsalt minge jaotisse Seaded> Isikupärastamine> Tegumiriba. Paremal paanil kerige alla jaotiseni „Teatamisala” ja seejärel klõpsake linki „Valige tegumiribal kuvatavad ikoonid”. Määrake mis tahes ikoon olekusse „Väljas” ja see peidetakse selles ületäitumispaneelis. Sellega saavutatakse sama asi nagu ikoonide kiire lohistamine tegumiribalt.

Windows 10 pakub teadete käsitlemiseks palju rohkem võimalusi kui Windows 7. Näiteks Windows 7 kasutamisel peate keelama teatised iga kasutatava rakenduse seest. Windows 7 ei võimalda mingil viisil rakenduse märguandeid süsteemi tasemel blokeerida, nagu Windows 10 teeb seda rakenduse Seaded kaudu, samuti ei paku vaikse tööaja või teravustamisabi tüüpi režiimi, mis ajutiselt vaigistab teated.