10 kiiret viisi Windows 7, 8 või 10 töötava aeglase arvuti kiirendamiseks

Windowsi arvutid ei pea aja jooksul aeglustuma. Sõltumata sellest, kas teie arvuti on aeglaselt aeglustunud või mõni minut tagasi äkitselt seiskunud, võib sellel aeglusel olla üsna mitu põhjust.

Nagu kõigi arvutiprobleemide puhul, ärge kartke arvuti taaskäivitamist, kui midagi ei tööta korralikult. See võib lahendada üsna palju probleeme ja on kiirem kui katse ise käsitsi tõrkeotsingut teha ja lahendada.

Leidke ressursinäljased programmid

Teie arvuti töötab aeglaselt, kuna miski kasutab neid ressursse. Kui see töötab järsku aeglasemalt, võib kulgev protsess kasutada näiteks 99% teie protsessori ressurssidest. Või võib rakendusel tekkida mäluleke ja kasutada palju mälu, mis põhjustab teie arvuti kettale vahetamise. Teise võimalusena võib rakendus kasutada ketast palju, mistõttu teised rakendused aeglustuvad, kui neil on vaja andmeid kettalt laadida või kettale salvestada.

Selle avastamiseks avage tegumihaldur. Võite paremklõpsata tegumiribal ja valida suvandi „Tegumihaldur“ või vajutada selle avamiseks klahvikombinatsiooni Ctrl + Tõst + Escape. Operatsioonisüsteemides Windows 8, 8.1 ja 10 pakub uus tegumihaldur uuendatud liidest, mis kodeerib rakendusi värvidega, kasutades palju ressursse. Klõpsake loendi sortimiseks rakenduste järgi, mis kasutavad kõige rohkem ressursse, klõpsake päiseid "CPU", "Memory" ja "Disk". Kui mõni rakendus kasutab liiga palju ressursse, võiksite selle tavapäraselt sulgeda - kui te ei saa, valige see siin ja klõpsake nuppu „Lõpeta ülesanne“, et sundida see sulgema.

Sulgege süsteemisalve programmid

Paljud rakendused töötavad tavaliselt süsteemses salves või teavitusalas. Need rakendused käivituvad sageli käivitamisel ja jäävad taustal töötama, kuid jäävad ekraani paremas alanurgas ülespoole suunatud noole ikooni taha peidetuks. Klõpsake süsteemse salve lähedal ülespoole suunatud nooleikooni, paremklõpsake rakendustel, mida te taustal töötama ei pea, ja sulgege need, et ressursse vabastada.

Keela käivitusprogrammid

SEOTUD:Kuidas muuta Windows 10 arvuti alglaadimine kiiremaks

Veelgi parem, takistage nende rakenduste käivitamisel käivitamist, et säästa mälu ja protsessori tsükleid ning kiirendada sisselogimise protsessi.

Windows 8, 8.1 ja 10 puhul on nüüd tegumihalduris käivitushaldur, mida saate kasutada käivitusprogrammide haldamiseks. Paremklõpsake tegumiribal ja valige „Task Manager“ või vajutage selle käivitamiseks klahvikombinatsiooni Ctrl + Shift + Escape. Klõpsake vahekaardil Käivitus ja keelake vajalikud rakendused. Windows ütleb teile abivalmilt, millised rakendused teie käivitusprotsessi kõige aeglustavad.

Vähendage animatsioone

SEOTUD:Kiirendage mis tahes arvutit, nutitelefoni või tahvelarvutit, keelates animatsioonid

Windows kasutab üsna palju animatsioone ja need animatsioonid võivad muuta teie arvuti tunduvalt aeglasemaks. Näiteks saab Windows akende koheselt minimeerida ja maksimeerida, kui keelate seotud animatsioonid.

Animatsioonide keelamiseks vajutage Windows Key + X või paremklõpsake nuppu Start ja valige „System“. Klõpsake vasakul valikul „Süsteemi täpsemad seaded“ ja klõpsake jaotises Toimivus nuppu „Seaded“. Kõigi animatsioonide keelamiseks tehke jaotises Visuaalefektid käsk „Korrigeeri parima jõudluse saavutamiseks” või valige „Kohandatud” ja keelake üksikud animatsioonid, mida te ei soovi näha. Näiteks tühjendage animatsioonide minimeerimise ja maksimeerimise keelamiseks ruut „Animeeri aknad minimeerimisel ja maksimeerimisel”.

Kergendage oma veebibrauserit

SEOTUD:Kuidas lubada klõpsamiseks esitatavad pistikprogrammid igas veebibrauseris

On hea võimalus, et kasutate oma veebibrauserit palju, nii et teie veebibrauser võib olla lihtsalt natuke aeglane. Hea mõte on kasutada võimalikult vähe brauserilaiendeid või lisandmooduleid - need aeglustavad teie veebibrauserit ja põhjustavad selle jaoks rohkem mälu.

Minge oma veebibrauseri laienduste või lisandmoodulite haldurisse ja eemaldage mittevajalikud lisandmoodulid. Samuti peaksite kaaluma klõpsamiseks esitatavate pistikprogrammide lubamist. Kui väldite Flashi ja muu sisu laadimise, väldite ebaolulises Flashi sisus protsessori aja kasutamist.

Otsige pahavara ja reklaamvara

SEOTUD:Mis on parim viirusetõrje Windows 10 jaoks? (Kas Windows Defender on piisavalt hea?)

Samuti on tõenäoline, et teie arvuti on aeglane, kuna pahatahtlik tarkvara aeglustab seda ja töötab taustal. See ei pruugi olla tavaline pahavara - see võib olla tarkvara, mis häirib teie veebi sirvimist selle jälgimiseks ja näiteks täiendavate reklaamide lisamiseks.

Eriti turvaliseks saamiseks kontrollige oma arvutit viirusetõrjeprogrammiga. Samuti peaksite seda skannima Malwarebytesiga, mis haarab palju potentsiaalselt soovimatuid programme (PUP), mida enamik viirusetõrjeprogramme kipuvad eirama. Need programmid üritavad muu tarkvara installimisel teie arvutisse hiilida ja te ei soovi neid kindlasti.

Kettaruumi vabastamine

SEOTUD:7 viisi kõvakettaruumi vabastamiseks Windowsis

Kui kõvaketas on peaaegu täielikult täis, võib arvuti töötada märkimisväärselt aeglasemalt. Tahate jätta arvutile ruumi kõvakettale töötamiseks. Ruumi vabastamiseks järgige meie Windowsi arvutis ruumi vabastamise juhendit. Teil pole vaja kolmandate osapoolte tarkvara - Windowsi kaasatud tööriista Disk Cleanup käivitamine võib üsna palju aidata.

Defragmentige kõvaketas

SEOTUD:Kas ma pean tõesti oma arvutit defragreerima?

Kõvaketta defragmentimine ei tohiks Windowsi kaasaegsetes versioonides tegelikult vajalik olla. See killustab mehaanilised kõvakettad automaatselt taustal. Tahkis-draivid ei vaja tegelikult traditsioonilist killustamist, kuigi Windowsi tänapäevased versioonid neid "optimeerivad" - ja see on tore.

Sa ei peaks enamuse ajast muretsema defragmentimise pärast. Kui teil on siiski mehaaniline kõvaketas ja olete lihtsalt draivile pannud palju faile - näiteks kopeerinud tohutu andmebaasi või gigabaiti arvutimängufaile -, võidakse need failid defragmentida, kuna Windows pole veel ringi liikunud nende veel killustamiseks. Selles olukorras võiksite avada ketta defragmenteerimise tööriista ja skannida, et näha, kas peate käivitama käsitsi defragmentimise programmi.

Desinstallige programmid, mida te ei kasuta

Avage juhtpaneel, leidke installitud programmide loend ja desinstallige arvutist programmid, mida te ei kasuta ega vaja. See võib aidata teie arvutit kiirendada, kuna need programmid võivad sisaldada taustaprotsesse, automaatse käivitamise kirjeid, süsteemiteenuseid, kontekstimenüü kirjeid ja muid asju, mis võivad teie arvutit aeglustada. See säästab ka ruumi kõvakettal ja parandab süsteemi turvalisust - näiteks ei tohiks kindlasti Java-d installida, kui te seda ei kasuta.

Lähtestage arvuti / installige Windows uuesti

SEOTUD:Kõik, mida peate teadma selle arvuti lähtestamise kohta Windows 8 ja 10

Kui muud siinsed näpunäited ei lahendanud teie probleemi, on Windowsi probleemide lahendamiseks üks ajatu lahendus - muidugi peale arvuti taaskäivitamise - värske Windowsi installimine.

Tänapäevastes Windowsi versioonides - st Windows 8, 8.1 ja 10 - on Windowsi värske installi saamine lihtsam kui kunagi varem. Te ei pea hankima Windowsi installikandjat ja Windowsi uuesti installima. Selle asemel saate uue, värske Windowsi süsteemi saamiseks lihtsalt kasutada Windowsi sisseehitatud funktsiooni „Lähtesta arvuti“. See sarnaneb Windowsi uuesti installimisega ja pühib teie installitud programmid ja süsteemi seaded, säilitades samal ajal teie failid.

Kui teie arvuti kasutab endiselt mehaanilist kõvaketast, pakub tahke draivile üleminek - või lihtsalt selle tagamine, et järgmisel arvutil on SSD - ka dramaatilist jõudluse paranemist. Ajastul, kus enamik inimesi ei märka kiiremaid protsessoreid ja graafikaprotsessoreid, pakub tahkis-salvestusruum enamikule inimestele süsteemi üldist jõudlust kõige suurema tõuke.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found