Mis on AVI-fail (ja kuidas seda avada)?

.Avi faililaiendiga fail on Audio Video Interleave fail. AVI on tavaliselt kasutatav videovorming, mis sisaldab nii heli kui ka videot.

Mis on AVI-fail?

Esmakordselt 1992. aastal Microsofti poolt välja töötatud AVI on Windowsi masinate standardne videovorming. Fail salvestatakse multimeediummahuti vormingus, mis salvestab heli ja videot mitmesuguste koodekite abil, näiteks DivX ja XviD.

AVI-fail kasutab failide salvestamiseks vähem tihendamist ja võtab rohkem ruumi kui paljud teised videovormingud - näiteks MPEG ja MOV. AVI-faile saab luua ka ilma tihendust kasutamata. See muudab failid kadudeta, mille tulemuseks on tohutult suurem failimaht - umbes 2–3 GB video minutis. Kadudeta fail ei kaota aja jooksul kvaliteeti, olenemata sellest, mitu korda faili avate või salvestate. Lisaks võimaldab see taasesitust kodekeid kasutamata.

Kuidas AVI-faili avada?

AVI on Microsofti loodud patenteeritud failivorming, nii et kui kavatsete selle avada väljaspool Windowsi, vajate taasesituse haldamiseks kolmanda osapoole rakendust.

Kui kasutate Windowsi, peate faili Windows Media Playeris avamiseks topeltklõpsama.

Kui mingil põhjusel see ei toimi, saate failil paremklõpsata, osutada menüüle „Ava koos” ja seejärel klõpsata nuppu „Windows Media Player” või mis tahes muu eelistatud toetatud rakenduse.

Kui kasutate macOS-i või Linuxi, pole asjad nii lihtsad, kuna nendel platvormidel pole sisseehitatud AVI-toega rakendusi. Selle asemel peate alla laadima kolmanda osapoole rakenduse. Soovitame soojalt VLC Playerit. See on kiire, avatud lähtekoodiga ja tasuta ning saate seda kasutada Windowsis, MacOS-is, Linuxis, Androidis ja iOS-is.

VLC toetab ka peaaegu kõiki sealseid failivorminguid ja on väga võimekas mängija. Isegi Windowsi kasutajad võivad eelistada seda vähem võimekale rakendusele nagu Windows Media Player.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found