Mis on 7Z-fail (ja kuidas seda avada)?

Olete peaaegu kindlasti kohanud arhiveeritud faile mingil hetkel - ZIP, RAR ja nii edasi. Need näevad välja nagu üks fail, kuid toimivad palju rohkem nagu pakett, lastes inimestel mitu faili ja kausta ühte pakki koondada ja kokku suruda. 7Z-failid töötavad samamoodi ja on eriti populaarsed 7-Zip tihendustööriista jaoks.

Mis on 7Z-fail?

7Z on faililaiend, mida kasutatakse tasuta avatud lähtekoodiga failide tihendamise tööriista 7-Zip abil loodud arhiveeritud faili jaoks. 7Z sarnaneb teiste arhiveeritud vormingutega, näiteks ZIP, RAR ja ISO, kuid kasutab AES-256 krüptimisega kõrgemat tihendusastet.

SEOTUD:Kuidas kaitsta parooliga faile ja kaustu krüptimisega

7Z-failid hõlbustavad failide Internetist saatmist ja allalaadimist ning vabastavad arhiivimisel kasutatava kõrge tihendusmääraga kõvakettal ruumi. Nad toetavad ka naeruväärseid failisuurusi - teoreetiliselt kuni 16 miljardit GB!

7-Zip on seal üks populaarsemaid tihendustööriistu, kuid enamik inimesi kasutab seda ZIP-failide avamiseks või loomiseks, mitte enam omandatud 7Z-failide kasutamiseks. Selle peamine põhjus on ühilduvus. Päris igas süsteemis on võimalus ZIP-faile avada ja 7Z-failide kasutamine tähendab, et inimesed peavad tegelikult installima 7-Zipi või mõne muu kolmanda osapoole rakenduse, mis neid failidega töötamiseks toetab.

Siiski on see kindel tihendusformaat.

SEOTUD:Mis on faililaiend?

Kuidas avada 7Z-faili?

Kuigi enamikul operatsioonisüsteemidel on ZIP-failidega töötamiseks sisseehitatud viis (ja mõned muud tihendusformaadid, näiteks ISO), pole neil 7Z-failide jaoks sisseehitatud valikut.

Kui kasutate Windowsi, on parim viis selle avamiseks kasutada tasuta avatud lähtekoodiga 7-Zip-tööriista. See on juhtumisi ka meie lemmik tihendustööriist Windowsis, isegi kui kasutate seda lihtsalt ZIP-, ISO-, RAR- või muude tihendusformaatide jaoks.

MacOS-is on The Unarchiver suurepärane tööriist (ka tasuta), mis haldab palju tihendusformaate, sealhulgas 7Z.

SEOTUD:7z ja muude arhiivifailide avamine OS X-is

Linuxist leiate 7-Zip-i allalaadimise pealehe alt mitmesugused 7-Zip-paketid erinevate distrode jaoks.

Ja kui need tööriistad teile ei sobi, on palju muid kolmanda osapoole rakendusi, mis saavad 7Z-failidega hakkama nii macOS-i kui ka Windowsi jaoks.

7Z-faili avamine Windowsis 7-Zipi abil

Vaatame siin 7Z-failide avamist Windowsis, kuid kui kasutate macOS-i, saate tutvuda meie täieliku juhendiga 7Z-failide ja muude arhiivifailide avamiseks MacOS-is.

Faili avamine 7-Zip abil on äärmiselt lihtne ja selle saab lõpule viia juba kahe sammuga.

Pärast 7-Zipi allalaadimist ja installimist navigeerige failini, mille soovite avada. Paremklõpsake failil, osutage alammenüüle „7-Zip” ja seejärel klõpsake käsku „Ava arhiiv”.

See avab 7-zip-faili ja kuvab arhiivi sisu. Siit saate ekstraheerida sisu oma kõvaketta teise asukohta, kasutades ülaosas asuvat nuppu „Extract”. Või kui arhiivist on vaja ainult mõnda faili, saate need lihtsalt File Exploreri aknasse lohistada.

Valige failide jaoks uus asukoht ja klõpsake nuppu "OK".

7Z-failide eraldamine veebirakenduse abil

Kui teil on väljavõtmiseks ainult paar arhiivi, ei pruugi tarkvara allalaadimine teile sobida. Õnneks on olemas hea veebiteenus, mida saate kasutada. Nad ei salvesta ühtegi teie faili ja kustutavad need mõne minuti jooksul pärast nende ekstraktimist.

Minge B1 tasuta arhiivija juurde ja klõpsake avalehel suurel nupul "Vajuta siia".

Navigeerige hüpikaknas oma arvuti 7Z-failini ja klõpsake nuppu „Ava“.

Sait alustab kaevandamist.

Kui ekstraktimine on lõpule jõudnud, näete kõigi 7Z-failis olevate failide ja kaustade loendit. Parempoolsete ikoonide abil saate kõik failid oma arvutisse alla laadida ja veebisaidilt pilte vaadata.

Ükskõik, millist operatsioonisüsteemi kasutate, on 7Z-faile võimalik välja pakkida paljude kolmandate osapoolte tarkvaravalikute või veebirakenduste abil.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found