Windows Defenderi desinstallimine, keelamine ja eemaldamine

Kui teil on juba täielik pahavaratõrje komplekt, ei pruugi te isegi aru saada, et Windows Defender on juba Windowsi installitud ja raiskab tõenäoliselt väärtuslikke ressursse. Siit saate teada, kuidas sellest lahti saada.

Lihtsalt selguse huvides ei ütle me, et me vihkaksime Windows Defenderit. Mõni nuhkvarakaitse on parem kui mitte ükski ning see on sisse ehitatud ja tasuta! Kuid ... kui kasutate juba midagi sellist, mis pakub suurepärast pahavaratõrjet, ei pea korraga töötama rohkem kui üks rakendus.

  1. Windows 10-s valige Seaded> Värskendamine ja turvalisus> Windows Defender ja lülitage valik „Reaalajas kaitse” välja.
  2. Windows 7 ja 8 puhul avage Windows Defender, minge suvanditesse Options> Administrator ja lülitage valik „Use this program” välja.

Windows Defender on mõistlikult kindel viirusetõrjerakendus, mis on sisseehitatud Windows 7, 8 ja 10 sisseehitatud. See ei pruugi olla parim peatatud ohtude arvu poolest parim viirusetõrjerakendus, kuid vaieldamatult on Defenderil sellisena turvalisuse eelis tihedalt Windowsi integreeritud ja teiste oluliste rakenduste korral hästi käitunud.

See tähendab, et see, mida te kasutate, on teie otsustada. Enamik teisi viirusetõrjerakendusi oskavad Defenderi nende installimisel välja lülitada ja desinstallimisel uuesti sisse lülitada. Siiski pole kunagi valus selles veenduda. Rohkem kui ühe reaalajas kaitserakenduse käitamine võib põhjustada konflikte ja raisata süsteemi ressursse.

Maksimaalse kaitse saavutamiseks käivitage Malwarebytes koos oma viirusetõrjega

Enne kui asute Windows Defenderi lõplikult välja lülitama, tasub märkida, et tänapäeval on tõeliselt aktiivsed ohud nuhkvarast, reklaamvara, crapware'ist ja kõige hullemast: lunavara. Seal tuleb Malwarebytes sisse.

Malwarebytes mitte ainult ei kaitse teie arvutit pahavara eest, vaid teeb nakatunud arvuti puhastamisel paremini tööd kui miski muu turul olev.

Ja et kaitsta teie brauserit nullpäevaste ekspluateerimiste eest, sisaldab Malwarebytes ka Anti-Exploit ja Anti-Ransomware funktsioone, mis võivad peatada sõidurünnakud külmalt. Ja mis kõige parem, saate Malwarebytes'i käitada koos olemasoleva viirusetõrjega, et end täielikult kaitsta.

Kuidas Windows Defender Windows 10-s keelata

Alustades 2016. aasta suvel Windows 10 aastapäeva värskendusega, saab Windows Defender tegelikult töötada koos teise viirusetõrjerakendusega. Teise rakenduse installimisel pole Windows Defender ise keelatud - ainult selle reaalajas kaitsekomponent on. See tähendab, et teie kolmanda osapoole rakendus haldab reaalajas kaitset, kuid saate siiski Defenderiga käsitsi skannida, kui soovite.

SEOTUD:Kuidas sisseehitatud Windows Defenderi viirusetõrjet Windows 10-s kasutada

Kui soovite veenduda, et Windows Defenderi reaalajas kaitse on keelatud - või on see pärast kolmanda osapoole viirusetõrjerakenduse desinstallimist uuesti lubatud -, klõpsake nuppu Start, tippige käsk „defender” ja valige seejärel „Windows Defender”.

Klõpsake peaaknas „Windows Defender” akna paremas ülanurgas nuppu „Seaded”.

Teile kuvatakse aken „Seaded”. Pange tähele, et siit leiate ka menüüst Seaded> Värskendamine ja turvalisus> Windows Defender. Lihtsalt veenduge, et lüliti „Reaalajas kaitse” oleks seatud soovitud viisil.

Windows 10 reaalajas kaitsmise osas peaksite teadma veel ühte asja. Kui keelate selle ja teil pole ühtegi muud viirusetõrjerakendust installitud, lülitab Defender Windowsi taaskäivitamisel reaalajas kaitse automaatselt uuesti sisse. Seda küll mitte juhtub, kui kasutate kolmanda osapoole viirusetõrjerakendust. Sellel pole reaalset lahendust, kuid kui soovite mingil põhjusel reaalajas kaitset välja lülitada, on meil teie jaoks siiski mingi lahendus. Saate lihtsalt välistada kogu oma draivi skannimise.

Avage jaotis Seaded> Värskendamine ja turvalisus> Windows Defender ja klõpsake linki „Lisa välistamine”. Puudutage nuppu "Kausta välistamine" ja valige oma C: \ drive.

Ja kui teil on arvutis täiendavaid draive, saate ka need välja jätta.

Pange tähele, et seda me tegelikult ei soovita. Nende draivide väljajätmine on põhimõtteliselt nagu viirusetõrje väljalülitamine. Kuid see on olemas, kui seda vajate.

Keelake Windows Defender operatsioonisüsteemis Windows 7 või 8

Windows 7 ja 8 puhul peate mõne muu viirusetõrjerakenduse käivitamiseks Windows Defenderi täielikult keelama. Te ei saa reaalajas kaitset lihtsalt keelata nii, nagu saate Windows 10-s. Jällegi peaks Defenderi automaatselt keelama, kui installite kolmanda osapoole rakenduse, ja peaksite selle uuesti lubama, kui selle rakenduse hiljem desinstallite. Kuid selles pole valus veenduda.

Avage Windows Defender, vajutades nuppu Start, tippides „defender” ja klõpsates seejärel nuppu „Windows Defender”.

Valige menüüs leht Tööriistad ja seejärel klõpsake linki „Valikud”.

Lülitage vasakpoolsel paanil vahekaardile „Administrator” ja seejärel märkige ruut „Kasuta seda programmi”, kui soovite. Kui olete lõpetanud, klõpsake nuppu „Salvesta“.

Seejärel kinnitab Windows Defender, et olete selle välja lülitanud. Vinge!

Windows Defenderi teenuse peatamine või Defenderi desinstallimine

Seal on näpunäiteid, kuidas peatada Windows Defenderi teenuse käivitamine automaatselt, kui arvuti käivitate, ja isegi keeruline protsess Windows Defenderi täielikuks desinstallimiseks. Me ei soovita neid. Siin on põhjus.

Esiteks, kui keelate Defenderi või kui see keelatakse automaatselt, kui installite kolmanda osapoole rakenduse, kasutab see tegelikult väga vähe süsteemiressursse. Teenuse peatamiseks pole tegelikult mõtet. See kehtib eriti Windows 10 puhul, kus saate reaalajas kaitse keelata, kuid teil on siiski täiendav turvalisus Defenderi käsitsi skannimiseks tavalise viirusetõrjerakenduse varundamiseks.

SEOTUD:7 viisi kõvakettaruumi vabastamiseks Windowsis

Teiseks, kui peatate teenuse või läbite selle desinstallimisprotsessi, taastab iga Windowsi värskendus tõenäoliselt Windows Defenderi ja tühistab kõik selle toimingud. Lisaks võtab Defender kettaruumi väga vähe ja Windowsi kettaruumi vabastamiseks on paremaid viise.

Veenduge, et kasutate endiselt viirusetõrjet (ja pahavaratõrjet)

SEOTUD:Kas mul on tõesti vaja viirusetõrjet, kui sirvin hoolikalt ja kasutan tervet mõistust?

Kuigi Windows Defenderi lubamine ja keelamine on mugav, veenduge siiski, et teil on endiselt hea viirusetõrjerakendus. Paljud inimesed ütlevad teile, et võite olla viirusetõrjeta, kui olete ettevaatlik, ja see pole lihtsalt tõsi. Kui vihkate tõepoolest viirusetõrjet, on Windows Defender kõige vähem pealetükkivam programm, mida saate kasutada - seega peaksite selle ilmselt sisse jätma.

Tegelikult soovitame kõigil lisaks viirusetõrjele kasutada ka head pahavaratõrje- ja kasutamisvastast rakendust nagu MalwareBytes - see aitab kaitsta teid viirusetõrjerakenduste poolt katmata ärakasutamise ja haavatavuste eest, mis on väidetavalt levinumad täna veebis.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found