Kuidas värskendada oma graafika draivereid mängude maksimaalse jõudluse saavutamiseks

Graafikadraiver on tarkvara, mis võimaldab operatsioonisüsteemil ja programmidel kasutada arvuti graafikariistvara. Kui mängite arvutimänge, peaksite riistvara parima jõudluse saavutamiseks oma arvuti graafikadraivereid värskendama.

SEOTUD:Millal peate draivereid värskendama?

Oleme varem soovitanud teil draivereid sundimatult mitte värskendada ja me jääme selle juurde. Enamik riistvara draivereid, mis on teie arvutiga kaasas või Windows Update'i kaudu, on korras. Teeme siiski erandi teie NVIDIA, AMD või isegi Inteli graafikariistvara graafika draiverite kohta. Need, soovitame teil end kursis hoida, eriti kui olete mängur.

Miks peaksite oma graafikadraivereid värskendama

Arvuti emaplaadi, helikaardi ja võrgudraiverite värskendused ei paranda üldjuhul kiirust. Nad parandavad sageli haruldasi vigu, kuid ausalt öeldes tutvustavad nad sama sageli uusi vigu. Niisiis, kui asjad töötavad hästi, ei tasu seda tavaliselt häirida.

Kuid see ei kehti teie graafikakaardi, mida nimetatakse ka GPU või videokaardiks, uuendatud draiverite puhul. Mõlemad NVIDIA ja AMD väljastavad sageli uusi graafikadraivereid, mis tavaliselt parandavad oluliselt jõudlust, eriti uuemate mängude puhul. Kuna Inteli jaoks on integreeritud graafika jõudlus tõsisem, on nad hakanud avaldama ka sagedasemaid videodraiveri värskendusi.

Siin on väike osa muudatustest NVIDIA uusimas graafikadraiveri paketis (387. versioon), mis ilmus 20. detsembril 2017:

Ja see hõlmab ainult konkreetseid mänge, mille optimeerimist on täiustatud. Samuti on lisatud arvukalt veaparandusi ja uusi funktsioone.

Uuendatud graafikadraiverite selline jõudluse kasv pole haruldane. Ehkki uuemad mängud saavad suurema osa tähelepanust, näevad isegi mõned vanemad mängud uuendatud draiverite abil jõudlust märkimisväärselt.

Muidugi, kui te kunagi arvutis arvutimänge ei mängi ja 3D-graafika jõudlus ei huvita, ei pea te graafikadraivereid tegelikult üldse värskendama.

Teie graafikakaardi tuvastamine

Arvuti graafikariistvara tuvastamiseks on mitmeid viise, sealhulgas sisseehitatud ja kolmanda osapoole süsteemiteabe utiliidid. Lihtsaim viis on tõenäoliselt lihtsalt vajutada nuppu Start, sisestada otsingukasti „Süsteemiteave“ ja seejärel vajutada sisestusklahvi.

Avage aknas „Süsteemiteave“ vasakul küljel kategooria „Kuva“. Paremal otsige oma graafikadapteri mudelit kirjetest „Adapteri tüüp” või „Adapteri kirjeldus”.

Kui näete sülearvutis nii Inteli kui ka NVIDIA riistvara, kasutab teie sülearvuti tõenäoliselt vahetustehnoloogiat, et intelligentselt vahetada oma parema aku jaoks mõeldud Inteli graafika ja mängude jaoks parema NVIDIA graafika vahel. Sellisel juhul soovite oma mängujõudluse parandamiseks värskendada oma NVIDIA draivereid.

Uusimate värskenduste hankimine

Mõne tüüpi sülearvutitesse integreeritud graafika riistvara (tuntud ka kui sülearvuti GPU) puhul ei pruugi draivereid otse graafikaadapteri tootjalt hankida. Võib-olla peate hankima värskendatud draiverid sülearvuti tootjalt ja nad ei pruugi regulaarselt värskendusi välja anda.

Uuendatud graafikadraivereid saate siiski hankida oma graafikariistvara tootja veebisaidilt:

  • Laadige alla NVIDIA graafika draiverid
  • Laadige alla AMD graafika draiverid
  • Laadige alla Inteli graafika draiverid

Peate valima arvuti graafikakaardi täpse mudeli, mis kuvatakse aknas Seadmehaldur.

Kõigi kolme suurema tootja puhul saate veebisaidile sisestada oma adapteri üksikasjad ja õiged draiverid otse alla laadida.

Teil on ka võimalus lasta saidil teie süsteemi skannida, et automaatselt kindlaks teha, milliseid draivereid vajate. Pange tähele, et mõnikord palutakse teil installida utiliit, mis skannib.

SEOTUD:Kuidas arvutimängude graafikaseadeid ilma pingutuseta seada

NVIDIA-adapteri kasutamisel on teil ka kolmas võimalus - utiliit nimega NVIDIA GeForce Experience, mis töötab teie arvuti taustal. Võite valida, kas utiliit laadib need alla ja installib automaatselt või annab lihtsalt teada, kui need on valmis. GeForce Experience aitab teil optimeerida ka mängude seadeid enamiku arvutimängude jaoks, see on funktsioon, mida mõned armastavad ja mõned vihkavad, kuid see on täiesti valikuline.

Märge: Varem pakkus AMD väga sarnast utiliiti nimega AMD Gaming Evolved, mis pakkus draiverivärskendusi ja mängude optimeerimist. AMD lõpetas selle toote kasutamise ja sellest ajast alates on Raptri taga olnud inimesed seda kasutusele võtnud. Utiliit kiidab endiselt neid kahte funktsiooni, kuid sisaldab ka mõnda peamise tööriista Raptr kogukondlikke aspekte. Tundub, et see töötab endiselt hästi. Pange tähele, et kuigi tööriist on koos AMD-ga kaubamärgil, pole nad seda enam välja töötanud.

Kui teil on vanem graafikariistvara, pidage meeles, et seda ei toetata igavesti. Tootjad viivad vanema riistvara lõpuks stabiilsele draiveriversioonile, mille optimeerimine ja värskendamine lõpetatakse. Kui teie graafikariistvara on viis aastat vana, pole suure tõenäosusega selle jaoks optimeeritud draivereid enam välja antud. Kui kaua riistvara toetatakse, otsustab selle tootja.

Pildikrediit: Carles Reig Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found