Sümboolsete linkide (teise nimega linkide) loomise täielik juhend Windowsis

Kõik Windows 10, 8, 7 ja Vista toetavad sümboolseid linke - neid nimetatakse ka sümbollinkideks -, mis osutavad teie süsteemi failile või kaustale. Saate need luua käsuviiba või kolmanda osapoole tööriista nimega Link Shelli laiendus.

Mis on sümboolsed lingid?

Sümboolsed lingid on põhimõtteliselt täiustatud otseteed. Looge sümboolne link üksikule failile või kaustale ja see link näib olevat sama mis fail või kaust Windowsiga - kuigi see on lihtsalt failile või kaustale osutav link.

Oletame näiteks, et teil on programm, mis vajab selle faile aadressil C: \ Program. Tahaksite selle kataloogi tõesti salvestada aadressile D: \ Stuff, kuid programm vajab et selle failid asuksid programmis C: \. Võite algse kataloogi teisaldada failist C: \ Programmi D: \ Stuffi ja seejärel luua sümboolse lingi C: \ Program'is, osutades D: \ Stuffile. Kui taaskäivitate programmi, proovib see oma kataloogi juurde pääseda aadressil C: \ Program. Windows suunab selle automaatselt kausta D: \ Stuff ja kõik töötab lihtsalt nii, nagu oleks see programmis C: \.

Seda trikki saab kasutada igasuguste asjade jaoks, sealhulgas mis tahes kausta sünkroonimiseks selliste programmidega nagu Dropbox, Google Drive ja OneDrive.

Sümboolseid linke on kahte tüüpi: kõva ja pehme. Pehmed sümboolsed lingid toimivad sarnaselt tavalisele otseteele. Kui avate kausta pehme lingi, suunatakse teid kausta, kuhu failid on salvestatud. Kuid kõva lingi kaudu tundub, et fail või kaust on sümboolse lingi asukohas ja teie rakendused ei tea sellest paremini. See muudab rasked sümboolsed lingid enamikus olukordades kasulikumaks.

Pange tähele, et Windows ei kasuta tegelikult mõisteid „kõva link” ja „pehme link”. Selle asemel kasutatakse mõisteid "kõva link" ja "sümboolne link". Windowsi dokumentatsioonis on “sümboolne link” sama mis “pehme link”. Siiski mklink käsuga saab luua nii kõvasid linke (Windowsis tuntud kui „kõvad lingid“) kui ka pehmeid linke (Windowsis tuntud kui „sümboolseid linke“).

Kuidas luua mklinkiga sümboolseid linke

Sümboolseid linke saate luua käsuviiba aknas administraatorina käsuga mklink. Selle avamiseks leidke menüüs Start käsk „Käsuviip”, paremklõpsake seda ja valige käsk Käivita administraatorina.

Windows 10 Creators Update'is saate kasutada tavalist käsuviiba akent, ilma et seda administraatorina käivitataks. Kuid selleks ilma administraatori käsuviiba aknata peate kõigepealt lubama arendajarežiimi menüüst Seaded> Värskendamine ja turvalisus> Arendajatele.

Ilma lisavõimalusteta mklink loob failile sümboolse lingi. Alljärgnev käsk loob sümboolse või "pehme" lingi aadressil Link osutades failile Siht :

mklinki lingi sihtmärk

Kasutage klahvi / D, kui soovite luua kataloogile viitava pehme lingi. nii:

mklink / D lingi sihtmärk

Kasutage / H, kui soovite luua failile osutava kõva lingi:

mklink / H lingi sihtmärk

Kasutage / J, et luua kataloogile osutav kõva link, mida nimetatakse ka kataloogi ristmikuks:

mklink / J Link Target

Nii et näiteks kui soovite luua kataloogis ristmiku (kõvaketta kausta) C: \ LinkToFolder, mis osutas C: \ Users \ Name \ OriginalFolder, käivitate järgmise käsu:

mklink / J C: \ LinkToFolder C: \ Users \ Name \ OriginalFolder

Peate panema jutumärgid tühikutega teede ümber. Näiteks kui kaustade nimed on hoopis C: \ Link to Folder ja C: \ Users \ Name \ Original Folder, kasutate selle asemel järgmist käsku:

mklink / J "C: \ Link kausta" "C: \ Users \ Name \ Original Folder"

Kui näete teadet „Teil pole selle toimingu sooritamiseks piisavalt õigusi.”, Peate enne käsu käivitamist käivitama administraatorina käsuviiba.

Kuidas luua sümboolseid linke graafilise tööriista abil

Kui soovite seda teha graafilise tööriista abil, laadige alla Link Shelli laiendus. Enne tööriista enda allalaadimist laadige kindlasti sobiv eeltingimusepakett - mõlemad on tööriista allalaadimise lehel lingitud.

Kui see on installitud, leidke fail või kaust, millele soovite lingi luua, paremklõpsake sellel ja valige menüüst „Valige lingi allikas”.

Seejärel saate paremklõpsata teises kaustas, osutada menüüle „Drop As” ja valida failile kõva lingi loomiseks „Hardlink”, kataloogi kõva lingi loomiseks „Junction” või „Symbolic Link”. faili või kataloogi pehme lingi loomiseks.

Kuidas kustutada sümboolseid linke

Sümboolsest lingist vabanemiseks võite selle lihtsalt kustutada nagu iga muu faili või kataloogi puhul. Lihtsalt eemaldage link ise, mitte fail või kataloog, millega see linkib.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found