Kõik uus Windows 10 mai 2019 värskenduses, saadaval nüüd

Windows 10 uusim värskendus on 2019. aasta mai värskendus, mis on versioon 1903 ja mille arendamise käigus nimetati koodnimeks 19H1. Sellel on kerge teema, kiiruse täiustused ja palju poleerimist. Pole uusi hullumeelseid funktsioone nagu Minu inimesed või Ajaskaala. Ja see on nüüd väljas.

Varem nimetas Microsoft seda Windows 10 aprill 2019 värskendust, kuid see viibis. Stabiilne värskendus hakkas avaldama 21. mail 2019 ja sai kõigile kättesaadavaks alates 6. juunist 2019.

Kuidas saada 2019. aasta mai värskendus

Microsoft kasutab selle värskenduse jaoks pakendatud levitamisstrateegiat, nii et see ei ole kohe kõigile kättesaadav, kuid see peaks varsti saadaval olema. Siit saate teada, kuidas seda saada.

Avage Windows Update ja näete kas valikut „Funktsiooni Windows 10 versiooni 1903 funktsioonivärskendus” või peate klõpsama nupul Otsi värskendusi. Kui te valikut endiselt ei näe, klõpsake nuppu Otsi värskendusi ja taaskäivitage arvuti ning proovige seejärel uuesti.

Uuenda: Microsofti Mike Ybarra sõnul peaks nüüd kõigil olema võimalus Windowsi värskenduse kaudu uuendada Windows 10 versioonile 1903.

Isegi kui Windows Update teile värskendust veel ei paku, saate selle käsitsi installimiseks alla laadida Microsofti värskenduse assistendi tööriista. See annab teile värskenduse ka siis, kui Microsoft pole kindel, et see on teie arvutisse veel valmis.

Suured muudatused Windows Update'is

Microsoft teatas, et teeb suuri muudatusi Windows 10 värskendamise viisis. Teil on palju suurem kontroll selle üle, kuidas Windows 10 värskendusi installib - või mitte.

Täpsemalt, Windows 10 ei installi enam ilma teie loata automaatselt iga kuue kuu tagant suuri värskendusi, nagu 2019. aasta mai värskendus ja 2018. aasta oktoobri värskendus. Nüüd näete märguannet ja see on teie valik, kui soovite värskenduse installida.

Kas te ei soovi värskendust installida? See on tore. Võite jätkata oma praeguse Windows 10 versiooni kasutamist seni, kuni seda turvavärskendused toetavad - see on 18 kuud pärast väljaandmist. Kuid kord 18 kuu jooksul olete sunnitud värskendusi turvaparanduste saamiseks jätkama. See on palju parem kui kord kuue kuu jooksul ja see annab teile palju suurema kontrolli.

Lisaks sellele lubab Microsoft nüüd kodukasutajatel värskendused peatada, nii nagu professionaalsed kasutajad saavad, kuni 35 päeva. Peate pausi tegema seitsmepäevase perioodi jooksul, kuid võite peatada kuni viis korda. Ja pärast värskenduste otsimist Windows Update'is ei installi Windows neid automaatselt - teil on võimalus värskendused peatada, kui soovite.

SEOTUD:Microsoft loobub Windows 10 pidevatest sunnitud värskendustest

Kiiruse parandamine (tänu parematele spektriparandustele)

Spectre'i uudised raputasid tööstust 2018. aasta alguses. Spectre on protsessorite disainiviga ja see võimaldab programmidel oma piirangutest pääseda ja lugeda teiste programmide mäluruume. Microsoft lappis Windowsi, et aidata blokeerida Spectre rünnakuid, kuid saadud plaastrid vähendasid teie arvuti jõudlust mõnes stsenaariumis - eriti 2015. aasta ja varasemate arvutite puhul, millel puuduvad paranduse kiirendamiseks vajalikud protsessori funktsioonid.

Nüüd näib 2019. aasta aprilli värskenduse muudatus nende jõudluskaristuste praktilist kõrvaldamist ja arvuti varundamise kiirendamist. Täpsemalt lubab Microsoft "retpoline" ja "import optimeerimine". Kõik, mida peate teadma, on see, et arvuti peaks kiiremaks muutuma ja te ei pea sellele isegi mõtlema. Kuid siin on Microsofti üksikasjalik dokument, mis selgitab, kuidas need optimeerimised toimivad, kui üksikasjad teid huvitavad.

SEOTUD:Windows 10 järgmine värskendus muudab teie arvuti kiiremaks tänu parematele spektriparandustele

7 GB teie arvuti salvestusruumist on reserveeritud värskenduste jaoks

Windowsi värskenduste installimine võib ebaõnnestuda, kui teie arvutis pole piisavalt vaba kettaruumi. See võib olla probleem odavate seadmete puhul, millel on ainult väike osa sisseehitatud salvestusruumi.

Microsoft lahendab probleemi, korraldades umbes 7 GB teie arvuti salvestusruumi ja muutes selle reserveeritud salvestusruumiks. Seda ruumi kasutatakse Windowsi värskenduste jaoks, kuid programmid saavad siia salvestada ka ajutisi faile. Kui Windows vajab värskenduste jaoks ruumi, kustutab ta ajutised failid ja sooritab värskenduse. Nii et ruumi ei raisata täielikult, sest failid, mis oleksid teie arvutis tavaliselt ruumi kasutanud, istuvad lihtsalt reserveeritud salvestusruumis.

Kasutatava salvestusruumi täpne maht sõltub teie installitud valikulistest funktsioonidest ja keeltest, kuid see algab umbes 7 GB-st.

SEOTUD:Windows 10 reserveerib varsti 7 GB teie salvestusruumist värskenduste jaoks

Kerge töölaua teema

Windows 10-l on nüüd uus läikiv teema. Menüü Start, tegumiriba, märguanded, tegevuskeskuse küljeriba, printimisdialoog ja muud liideseelemendid võivad nüüd tumeda asemel olla heledad. Windows 10 viimasel värskendusel on isegi uus vaikepilt, mis sobib uue teemaga.

Tehniliselt on Windows 10-l nüüd kaks eraldi võimalust: Windowsi režiim ja rakenduse režiim. Vana vaiketeema, mis ühendas tumeda tegumiriba (tume Windowsi režiim) heledate rakendustega (hele rakenduse režiim), on endiselt võimalus. Võite valida nende kahe sätte mis tahes kombinatsiooni.

File Exploreri ikooni on muudetud, et sellel oleks mõned erksamad värvid ja see näeb nüüd uue heleda teema puhul parem välja.

SEOTUD:Windows 10 järgmine väljaanne sisaldab kerget teemat

Windowsi liivakast professionaalsetele kasutajatele

Windows 10-s on nüüd sisseehitatud Windows Sandbox. See on kõik, mida oleme alati soovinud: integreeritud, isoleeritud töölauakeskkond, kus saate tarkvara konteineris käitada, ilma et see mõjutaks teie hostisüsteemi. Liivakasti sulgemisel kustutatakse kogu liivakastis olev tarkvara ja failid. See kasutab riistvarapõhist virtualiseerimist, et hoida tarkvara piiratud konteineriga, täpselt nagu Microsofti Hyper-V. Liivakastile saadaolevat riistvara - näiteks GPU-d, võrguühendust või jagatud kaustu - ja muid seadeid saab kohandada konfigureerimisfailide kaudu.

Liivakast on saadaval ainult Windowsi väljaannetes Professional, Enterprise ja Education, nii et kodukasutajad peavad liivakasti installimiseks ja kasutamiseks kodust Pro versiooniuuenduse eest maksma.

SEOTUD:Kuidas kasutada Windows 10 uut liivakasti (rakenduste ohutuks testimiseks)

Start-menüü vähem segamini

Microsoft puhastab vaikimisi menüüd Start. Vaikimisi Start-menüü on nüüd vaid üks veerg ja on palju lihtsam. Jah, see pole täiuslik ja sellel on endiselt Candy Crush Saga - kuid vähemalt see mäng on maetud kausta "Play".

Te ei näe neid muudatusi olemasolevas arvutis. Kuid kui hakkate oma praeguses arvutis uut arvutit kasutama või uut kasutajakontot kasutama, näete puhtamat menüüd Start.

SEOTUD:Windows 10 järgmine värskendus muudab menüü Start vähem kohutavaks

Kui soovite, et menüü Start oleks puhtam, võite ka vaikerühmad kiiremini lahti haakida. Windows võimaldab teil nüüd paanide rühmad lahti tõmmata, klõpsates neil paremklõps ja valides suvandi „Vabasta rühm algusest peale”. Te ei pea enam plaate ükshaaval eemaldama.

SEOTUD:Windows 10 järgmine värskendus võimaldab teil Crapware'i paanid lahti ühendada 6 klõpsuga

Windows 10 võimaldab desinstallida rohkem sisseehitatud rakendusi

Kui soovite rohkem sisseehitatud rakendusi täielikult desinstallida, saate seda nüüd teha. Windows 10 laseb teil alati desinstallida mõned sisseehitatud rakendused, nagu Solitaire, My Office ja Skype, kuid nüüd saate desinstallida ka sisseehitatud rakendused, nagu 3D Viewer, Groove Music, Mail, Paint 3D ja palju muud.

See ei laiene kõigile rakendustele. Ikka pole näiteks võimalust brauserit Edge või poe rakendust eemaldada. Kuid saate enamiku rakendusi eemaldada.

SEOTUD:Windows 10 järgmine väljaanne võimaldab desinstallida rohkem sisseehitatud rakendusi

Cortana ja otsinguriba eraldavad

Windows 10-l on Cortanaga integreeritud otsinguriba, kuid need eralduvad. 2019. aasta aprilli värskenduses toimib otsinguriba tavalise otsingukastina ja Windowsi tegumiribal on eraldi Cortana ikoon. Võite jätta tegumiribale otsingukasti ja peita Cortana ikooni või peita otsingukasti ja lahkuda Cortanast. Muidugi võite varjata ka mõlemat.

Otsingu liidesel on uus alguskujundus ja sellel on pärast sellel klõpsamist valikud nagu „Kõik”, „Rakendused”, „Dokumendid”, „E-post” ja „Veeb”. See erineb eelmistest Windows 10 versioonidest, mis näitasid Cortanat alati, kui klõpsasite kastil ja ootasite, kuni sisestate nende valikute jaoks otsingu.

Kahjuks integreerib Windowsi tavaline otsinguriba veebiotsingu tulemused siiski Bingiga, nii et see ei otsi ainult teie arvutit. Samuti on rohkem võimalusi - võite otsinguribal tulemuste jaoks isegi SafeSearchi keelata ja Windows kuvab teile mingil põhjusel täiskasvanutele mõeldud sisu eelvaateid.

Kuid see viitab huvitavale edasiliikumisele ja Cortana asjakohasuse vähenemisele - nüüd võite jätta tegumiribale otsinguriba ja keelata Cortana ikooni, pannes Alexa oma kohale.

SEOTUD:Cortana lahkub Windows 10 otsinguribalt, kuid Bing jääb

Menüü Start otsib kõiki teie arvuti faile

Menüü Start otsingukast on aga palju kasulikum! Menüü Start failide otsimise funktsioon saab nüüd Windowsi otsinguindeksi abil faile otsida kõikjalt oma arvutis. Windows 10 eelmistes versioonides otsis see ainult selliseid teeke nagu dokumendid, allalaaditavad failid, muusika, pildid ja videod ning teie töölauda. Otsing on endiselt kiire tänu indeksile.

See on elegantne lahendus ja sellel on palju mõtet. Windowsi otsinguindeksor on olnud pikka aega olemas ja Windows 10 Start-menüü ignoreeris seda mingil põhjusel alati, kuid Microsoft on lõpuks valgust näinud. Rakenduses Seaded saate konfigureerida, milliseid asukohti indekseeritakse ja otsitakse.

Selle lubamiseks minge jaotisse Seaded> Otsi> Windowsi otsimine ja valige „Täiustatud (soovitatav)”, et panna indekseerija kogu arvutis otsima. "Klassikaline" indekseerimisrežiim, mis otsib lihtsalt teie teeke ja töölauda, ​​on endiselt saadaval valikuna. Samuti saate otsingu asukohti kohandada, et valida Windowsi indekseeritud täpsed kaustad.

Selles liideses on nüüd nii peamised rakendused kui ka hiljuti avatud failid. Otsingukasti avamisel näete hõlpsaks käivitamiseks paani ülaosas kõige populaarsemate rakenduste loendit.

SEOTUD:Windows 10 järgmine versioon parandab lõpuks Start-menüü failiotsingu

Paroolita sisselogimine

Microsoft jätkab "paroolideta maailma". Nüüd saate veebis luua Microsofti konto ilma paroolita. See konto on lingitud teie telefoninumbriga ja Microsoft saadab teile turvakoodi, kui proovite sisse logida.

Windows 10 uusimas versioonis saate nüüd nende paroolita kontodega Windows 10-sse sisse logida ja arvuti turvalisuse tagamiseks seadistada PIN-koodi või mõne muu Windows Hello sisselogimisfunktsiooni. Kontol pole parooli, mille peaksite kunagi sisestama.

Muidugi pole see kohustuslik. See on lihtsalt uus valikuline konto tüüp, mida te ei pea looma.

SEOTUD:Microsoft soovib tappa paroolid, alustades Windows 10-st

Süsteemse salve ikoon Windows Update'i jaoks

Windows Update'is on nüüd värskenduste jaoks teateikoon (süsteemses salves). Võite minna menüüsse Seaded> Värskendamine ja turvalisus> Windows Update> Täpsemad suvandid ja lubada selle lubamiseks suvand „Kuva teade, kui arvuti vajab värskendamise lõpetamiseks taaskäivitamist”.

Kui olete seda teinud, näete tegumiriba teavitusalal oranži täppiga Windowsi värskenduse ikooni, kui peate värskenduste saamiseks arvuti taaskäivitama. See on kenam viis nõutava taaskäivitamise kohta hoiatuse saamiseks kui täisekraaniga sõnum; see on kindel.

SEOTUD:Windows 10 süsteemialus saab värskenduste jaoks taaskäivitamise ikooni

Töölauarakendused virtuaalses reaalsuses

Microsofti platvorm „Windows Mixed Reality“ pakub virtuaalse reaalsuse keskkonda Mixed Reality peakomplektidele. Varem lasi see teil virtuaalses keskkonnas poest käitada universaalse Windowsi platvormi (UWP) rakendusi. Nüüd tähendab täiustus, et saate käivitada mis tahes klassikalise Windowsi töölauarakenduse - tuntud ka kui Win32 rakendus - ja kasutada seda virtuaalreaalsuse peakomplektis.

See pole tänapäeval eriti praktiline, kuid võib olla suurepärane omadus, kui saabuvad ülitäpse eraldusvõimega virtuaalreaalsuse peakomplektid.

Uus värskenduste nimetamisskeem (praegu)

Microsoft muudab pidevalt Windows 10 värskenduste nimetamisskeemi. Windows 10 oktoobri 2018. aasta värskendus sai arenduse käigus nimeks Redstone 5 ja neli eelmist olid ka erineva numbriga “Redstone” väljaanded. Asjade veelgi lihtsamaks muutmiseks nimetati 2019. aasta aprilli värskendus 19H1-ks, kuna see oli plaanis välja anda 2019. aasta esimesel poolel.

See kõlab lihtsalt, välja arvatud see, et Microsoft on juba uuest nimetamisskeemist loobunud ja kavatseb järgmisel korral nime muuta. Pärast 19H1 ilmuvad väljaanded kannavad väidetavalt koodnimesid "Vanadium" ja "Vibranium", kuna Windows 10 meeskond joondab oma nime Azure'i meeskonnaga.

SEOTUD:Valmistuge Windows 10 "vanaadium" ja "Vibranium" kasutamiseks

Konsoolis suumimine (ja veel)

Windows 10 konsool võimaldab nüüd suumida ja vähendada. Lihtsalt hoidke all klahvi Ctrl ja kerige hiire või puuteplaadiga. Vaikimisi kasutatava fondi Consolas korral on konsooli tekst kenasti skaalal ja ei tundu piksliteta, hoolimata sellest, kui palju suumite. Raami kuvasuhe jääb samaks, nii et ka tekst ei voola üle erinevatele ridadele.

Samuti on mõned uued katselised konsoolifunktsioonid, mida saate kohandada. Paremklõpsake mis tahes konsooliakna tiitliribal, valige käsk „Atribuudid” ja klõpsake nende leidmiseks vahekaardil „Terminal”. Näiteks saate konfigureerida tekstisisestuse kursori värvi ja kuju.

SEOTUD:Windows 10 järgmine värskendus toob konsooli "suumi" funktsiooni

Veel automaatset tõrkeotsingut

Windowsil on mõnda aega olnud tõrkeotsinguid, kuid peate teadma, millist tüüpi probleem teie arvutis on, ja seejärel navigeerima õige tõrkeotsingu juurde. Nüüd saate lihtsalt navigeerida jaotisse Seaded> Värskendamine ja turvalisus> Veaotsing. Näete soovitatud vealeidjate loendit, mis Windowsi arvates võib teie probleemi lahendada.

Tegelikult proovib Windows nüüd mõned probleemid taustal nüüd lahendada. Microsoft ütleb selle kohta järgmist:

Microsoft suudab teie Windowsi seadmes teatud kriitilised probleemid automaatselt lahendada, et see sujuks. Näiteks võime taastada kriitiliste teenuste vaikeseaded automaatselt, kohandada funktsioonide seadeid vastavalt teie riistvarakonfiguratsioonile või teha muid konkreetseid muudatusi, mis on Windowsi tavapäraseks toimimiseks vajalikud. Kriitiline tõrkeotsing toimub automaatselt ja seda ei saa välja lülitada.

Windows saab soovitatud tõrkeotsingut teha ka taustal. Selle juhtimiseks kontrollige jaotist Seaded> Privaatsus> Diagnostika ja tagasiside. Jaotises Soovitatav tõrkeotsing valige „Küsi enne probleemide lahendamist“, „Öelge mulle, kui probleemid lahendatakse“ või „Parandage probleemid minu jaoks küsimata. Vaikimisi on Windows 10 seadistatud küsima.

Märguanded on peidetud täisekraanirakendustesse

Windows 10 järgmine värskendus võib tänu Focus Assist'i täiustusele ka videoid vaadates või mõnda muud täisekraanirakendust kasutades märguandeid peita. Focus Assist suudab märguandeid peita juba täisekraaniga mängude ajal, kuid nüüd saab see töötada siis, kui kasutate mis tahes rakendust, olgu see siis videopleier, täisekraani arvutustabel või veebibrauser pärast F11 vajutamist.

SEOTUD:Windows 10 järgmine värskendus peidab märguandeid videote vaatamise ajal

Lihtne juurdepääs Linuxi failidele

Microsofti Windowsi Linuxi alamsüsteem Linuxile näib mõningaid muudatusi, kuid kõige põnevam on võimalus pääseda Linuxi failidele juurde File Explorerist või mõnest muust rakendusest. Võite lihtsalt tippida „explorer.exe”. Bashi kestasse ja File Explorer avaneb praeguse Linuxi kataloogiga.

Erinevalt vanematest viisidest oma Linuxi failidele juurdepääsemiseks pakub see täielikku lugemis- ja kirjutusjuurdepääsu, muretsemata millegi rikkumise pärast. Lihtsalt minge Exploreris järgmisele aadressile: \ wsl $ \ . Teisisõnu, Ubuntu jaoks minge\ wsl $ \ Ubuntu \.

Veelkord märkmiku täiustused

Jah, Microsoft töötab endiselt Notepadi kallal - isegi pärast kõiki parandusi 2018. aasta oktoobri värskenduses. Kui Notepad sulgub, kui Windows värskendusi taaskäivitab, avab Windows Notepadi uuesti ja taastab pärast taaskäivitamist salvestamata sisu.

Microsoft on teinud muudatusi ka Notepadi kodeeringute käsitlemisel. Olekuribal kuvatakse nüüd avatud dokumendi kodeering. Nüüd saab Notepad faile salvestada UTF-8 vormingus ilma baitide järjestusmärgita, mis on nüüd vaikimisi. See muudab Notepadi veebiga paremini ühilduvaks, kus vaikimisi on UTF-8, ja ühildub ka tagasi traditsioonilise ASCII-ga.

Kui praegust faili on muudetud ja seda pole salvestatud, on Notepadil tiitliribal tärn. Näiteks kui töötate failiga nimega Example.txt ja teete mõningaid muudatusi, on tiitliribal kuni faili salvestamiseni kiri “* Example.txt”.

Saadaval on ka uued otseteed. Uue Notepadi akna avamiseks vajutage Ctrl + Shift + N, dialoogi Salvesta nimega avamiseks Ctrl + Shift + S või praeguse Notepadi akna sulgemiseks Ctrl + W. Märkmik saab nüüd salvestada ka faile, mille tee on pikem kui 260 tähemärki, kui määrate oma süsteemis suurema MAX_PATH.

Samuti on olemas uus valik Spikker> Tagasiside saatmine, mis avab Tagasiside jaotuse Notepadi kategooriasse, et saaksite Microsoftile tagasisidet anda.

Mõnes mängus sinised ekraanid surmast

See värskendus sisaldab muudatust, mis põhjustab mõnede mängude petmise vastase tarkvara tõttu Windowsi krahhi siniste surmaekraanidega (BSOD). Enamik - kuid mitte kõik - mängud on probleemi lahendanud. Seda tunti kui "rohelist surmaekraani" või GSOD-i viga, kuna need veaekraanid on rohelised ja mitte sinised Windows 10 Insideri järkudes.

Kui käivitate mängu, mis pole veel lõplikus versioonis probleemi lahendanud, külmutab see teie süsteemi sinise ekraaniga. Pettusevastased programmid tegid tõenäoliselt Windowsi tuumaga kohutavaid asju ja see muudatus muudab tõenäoliselt Windows 10 stabiilsemaks ja turvalisemaks, kuid on kahju, et mõned mängijad komistavad sinistele surmaekraanidele.

Loodame, et kõik petuvastased tarkvaraarendajad puhastavad oma tegevuse ja teevad selle probleemi kiiresti paika. Microsofti öeldu põhjal on see probleem haruldane.

SEOTUD:Windows 10 „Stabiilne” 2019. aasta aprilli värskendus põhjustab mõnes mängus BSOD-sid

Rohkem parandusi ja muudatusi

Emoji 12 ametlik väljaandmine on tulemas 2019. aasta märtsis ja Microsoft on ettevalmistamisel Windows 10-sse lisanud uue emotikoni. Nagu alati, võite vajutada Windows +. (punkt), et avada emotikonipaneel kõikjal Windows 10-s. Need on saadaval ka puuteklaviatuuril.

Windows 10 toetab nüüd ka emoji valija kaomoji ka. Kaomoji on jaapanikeelne termin, mis tõlkes tähendab „näo tegelasi. Näiteks (╯ ° □ °) ╯︵ ┻━┻ on populaarne kaomoji.

Ja kui avate emotikonipaneeli, saate selle liikumiseks klõpsata või puudutada ja lohistada.

Ka Windows 10 mänguriba muutub võimsamaks. See muutub ribast täielikuks ülekatteks koos Spotify integreerimise, süsteemi ressursikasutuse graafikutega jõudlusvidina, ekraanipiltide ja videote sisseehitatud galerii, sõprade loendi ja häälvestluse Xboxi sotsiaalse vidina ning kohandatava kasutajaliidesega . Microsofti Xboxi ajaveebis on selle kohta palju rohkem teavet.

Ka salvestusseadete lehte on natuke ümber kujundatud. Oma ruumi kasutamise jaotuse nägemiseks minge jaotisse Seaded> Süsteem> Salvestusruum. Ruumi vabastamiseks toimingute leidmiseks võite klõpsata igal kategoorial.

Ekraan Seaded> Kellaaeg ja keel> Kuupäev ja kellaaeg saavad nupu „Sünkrooni kohe”, et sünkroonida oma kell kohe Interneti-aja serveriga. Samuti näitab see, millal kell viimati sünkrooniti, ja teie süsteemi praeguse Interneti-aja serveri aadress. See aitab, kui teie aeg on mingil põhjusel vale - näiteks kui Windows ei muuda teie kella õigesti DST-i jaoks.

Rakendus Seaded saab nüüd konfigureerida Etherneti ühenduste jaoks täpsemaid IP-seadeid. Näiteks saate konfigureerida staatilise IP-aadressi või määrata oma lemmik DNS-serveri. Varem oli selleks vaja kasutada juhtpaneeli. Nende seadete leidmiseks minge jaotisse Seaded> Võrk ja Internet> Ethernet, klõpsake oma Etherneti ühenduse nimel ja klõpsake IP-sätete all nuppu „Muuda“.

Windows Update'is on alates aastapäeva värskendusest olnud aktiivsed tunnid. Võite öelda Windowsile, kui kasutate oma arvutit, ja see ei taaskäivita teie arvutit nende tundide jooksul automaatselt.

2019. aasta aprilli värskenduses saate lubada uue sätte „Selle seadme aktiivsete tööaegade automaatne kohandamine aktiivsuse alusel” ja Windows määrab teie aktiivsed kellaajad automaatselt, nii et te ei pea nende peale mõtlema. See valik on saadaval jaotises Seaded> Värskendamine ja turvalisus> Windows Update> Muuda aktiivseid tunde.

Nüüd on uus gloobuskujuline ikoon, mis kuvatakse siis, kui teie arvutil pole Interneti-ühendust. See asendab eelmised üksikud ikoonid Etherneti, Wi-Fi ja mobiilsete andmesideühenduste jaoks.

Windowsil on nüüd ka mikrofoni olekuikoon. See ikoon kuvatakse teatises, kui mõni rakendus kasutab teie mikrofoni. Võite hiirega selle kohal näha, milline rakendus teie mikrofoni kasutab. Klõpsake seda, et avada menüü Seaded> Privaatsus> Mikrofon.

Rakendusel Windows Security - Windows 10 sisseehitatud viirusetõrje- ja turvarakendusel - on nüüd ümber kujundatud paan „Kaitseajalugu”. See näitab teile rohkem teavet tuvastatud ohtude ja saadaolevate toimingute kohta. Näiteks näitab see lisaks Windows Defenderi viirusetõrje tuvastatud ohtudele ka blokeeringuid, mille on algatanud kontrollitud kaustade juurdepääs.

Windows Security-l on nüüd ka uus valik “Tamper Protection”. Kui see on lubatud, kaitseb see säte olulisi turvaseadeid. Näiteks piirab see paljude Windows Security rakenduse juhitavate valikute muudatusi, kui te rakendust ei ava ja muudatusi ei tee. See takistab programme neid taustal muutmast. Selle sätte lubamiseks minge Windowsi turvalisus> Viiruste ja ohtude kaitse> Viiruse ja ohu kaitse seaded.

Vaikepaketi saate määrata tegumihalduris. See vahekaart avaneb iga kord, kui käivitate tegumihalduri. Selleks kasutage tegumihalduris vahekaarti Valikud> Määra vaikimisi.

Tegumihaldur kuvab nüüd teie süsteemis olevate protsesside kõrge DPI-teadlikkuse, nii et näete rohkem teavet selle kohta, millised rakendused töötavad kõrgete DPI-ekraanidega korralikult. Selle suvandi leidmiseks avage tegumihaldur, klõpsake vahekaarti Üksikasjad, paremklõpsake loendi ülaosas päiseid, klõpsake nuppu „Vali veerud”, märkige loendis ruut „DPI teadlikkus” ja klõpsake nuppu „OK”.

Microsoft lubab vaikimisi ka valiku „Fix Scaling for Apps“. See aitab häguseid rakendusi kõrge DPI-ekraaniga parandada. See lisati Windows 10-le tagasi 2018. aasta aprilli värskenduses, kuid Microsoft jättis selle vaikimisi keelatuks, et olla konservatiivne.

Sisselogimiskuval on nüüd akrüülitaust, mis sobib Microsofti uue sujuva disainisüsteemiga. Varem oli see rohkem hägune - see on erinev visuaalne efekt.

Rääkides sujuvast disainist, lisab Microsoft varje ka Microsoft Edge'i kontekstimenüüdesse ja muudesse opsüsteemi osadesse.

Ka menüü Start kujundust on natuke muudetud. Sellel on menüüdes rohkem sujuva kujunduse puudutusi ja ikoone. Näiteks menüüs Unerežiim, Seiskamise ja Taaskäivitamise suvanditel on nüüd ikoonid.

Windows Hello valikud jaotises Seaded> Kontod> Sisselogimissuvandid on ümber kujundatud. Kõik saadaolevad sisselogimisvalikud on nüüd ühes loendis ja iga valiku all on selgitus.

Samuti saate nüüd seadistada Windows Hello töötama füüsilise turvavõtmega (nt YubiKey) otse rakendusest Seaded.

Kiirete toimingute all olev heledusplaat Action Centeris on nüüd liugur, mis muudab ekraani heledustaseme kiire muutmise palju lihtsamaks. Nüüd saate paremklõpsata kiirete toimingute paanil ja valida käsu „Muuda kiirtoiminguid”, et paanid kiiresti külgribalt kiiresti muuta, avamata ka rakendust Seaded.

Puuteklaviatuur võimaldab nüüd sisestada rohkem sümboleid. Nende leidmiseks puudutage sümbolite ja numbrite nägemiseks vana nuppu “& 123” ning seejärel puudutage uut nuppu “Ω”. Need sümbolid on integreeritud ka emotikonide valijasse.

Sama puutetundlik klaviatuur aitab nüüd täpsemalt kirjutada, kohandades dünaamiliselt sihtmärke iga klahvi ümber. Seega, kui kirjutate kirja sageli valesti, koputades veidi vasakule või paremale, saab see teada. See juhtub nähtamatult kapoti all.

Windows võimaldab teil nüüd valida kursori värvi ja suuruse. Kursori saab muuta suuremaks ja muuta selle värvi, muutes selle hõlpsamini nähtavaks. Saadaolevate valikute nägemiseks minge jaotisse Seaded> Juurdepääsu lihtsus> Kursor ja kursor.

Windows 10 seadistamise ja täiendamise veateated muutuvad lõpuks kasulikumaks, pakkudes pigem spetsiifilist teavet probleemide ja lahenduste kohta kui krüptilisi veateateid nagu „Midagi juhtus” ja „Lisateabe saamiseks minge aadressile KB0000000”. Kui teie süsteemi rakendused või seaded põhjustavad probleeme, näete kirjeldavaid veateateid koos soovitatud toimingutega.

SEOTUD:Midagi juhtus: Windowsi seadistuse veateated on lõpuks kasulikud (võib-olla)

Veelgi enam muudatusi!

Nendes Windows 10 järkudes on alati palju uusi muudatusi. Isegi see pole täielik loetelu! Kuid siin on veel mõned:

 • Ekraani peegeldamine Android-telefonidele: Peegeldusfunktsioon, mille Microsoft lubas tagasi 2018. aasta oktoobris, jõuab nüüd rakendusse Teie telefon. Android-telefoni ekraani saate juhtmevabalt arvutiga peegeldada ja seda töölaual vaadata - vabandust, Apple'i piirangute tõttu pole ühtegi iPhone'i. Praegu on selleks vaja Samsung Galaxy telefoni konkreetset mudelit ja „Windows 10 PC koos Bluetooth-raadioga, mis toetab madala energiatarbega perifeerset rolli”, mis tähendab, et enamik inimesi ei saa seda endiselt kasutada.
 • Rakenduse värskendused: Mitmesuguseid Windowsi komplekti kuuluvaid rakendusi on värskendatud nagu tavaliselt. Näiteks rakendusel Snip & Sketch on ekraanipiltidega töötamiseks rohkem võimalusi, sealhulgas võimalus lisada neile piir ja printida. Nüüd võib taimeril võtta ka hilinenud ekraanipilte ja üksikute akende ekraanipilte. Sticky Notes 3.0 on saadaval ja see sünkroonib teie märkmed lõpuks arvutite vahel. Rakendusel Mail & Calendar on nüüd Microsoft To-Do avamiseks navigeerimisnupp. Office'i rakendus on ümber kujundatud, et see põhineks uuel Office.com-i kogemusel. See aitab teil oma arvutis Office'i rakendusi käivitada, neid mitte installida ja leida hiljuti kasutatud Office'i dokumente.
 • Cortana + Microsoft To Do: Cortana lisab nüüd teie meeldetuletused ja ülesanded loendis Microsoft To-Do. Niisiis, kui käskite Cortanal piima toidupoed loendisse lisada, näete, et piim ilmub Microsofti ülesannete rakenduse loendis „Toidukaubad”.
 • Järjepidev ekraani heledus: Ekraani heledus ei muutu automaatselt, kui ühendate selle laadijasse. Varem võisite oma ekraani heledust vähendada ja see võib pistikupessa heledamaks muutuda. Nüüd jääb see teie eelistatud heledus automaatselt meelde ka siis, kui ühendate selle sisse.
 • Laadige alla kaustade sortimine: Windows 10 kaust Allalaadimised sorteeritakse vaikimisi "kõige uuemate" järgi, mis asetab kõige viimati allalaaditud kaustad. See on alati olnud võimalus, kuid see ei olnud vaikimisi. Kui olete valinud vaikimisi sortimismeetodi, siis teie olemasolevat seadet ei muudeta.
 • Kettapuhastuse hoiatus: Kettapuhastuse tööriist kuvab nüüd hoiatuse, kui klõpsate suvandil „Allalaadimised”, hoiatades, et see on teie isiklik allalaadimiste kaust ja kõik selles olevad failid eemaldatakse.
 • Windows Update Rebootsi: Windows Update võib nüüd pärast värskenduste installimist arvuti taaskäivitada, selle asemel et oodata mugavamat aega. See on valikuline säte, mille saate soovi korral lubada, ja Windows Update on vaikimisi arvestavam.
 • Start-menüü usaldusväärsuse parandamine: Menüü Start muutub usaldusväärsemaks. Start oli varem osa ShellExperienceHost.exe protsessist, kuid on nüüd oma protsess: StartMenuExperienceHost.exe. Kui ShellExperienceHost.exe põhiprotsessis ilmneb probleem, peaks menüü Start olema endiselt reageeriv. See hõlbustab ka Microsofti probleemide silumist menüü Start abil.
 • Native RAW tugi: Microsoft lisab Windows 10-sse toe RAW-pildivormingule, mida professionaalsed fotograafid sageli kasutavad. Avage Microsofti pood ja installige selle kasutamiseks pakett "Toores pildilaiend". See lubab File Exploreris piltide pisipildid, eelvaated ja RAW-failide metaandmed. Pärast paketi installimist saate RAW-pilte vaadata ka sellistes rakendustes nagu fotod.
 • Fondihaldus seadetes: Fondihaldus on paranenud. Nüüd saate nende installimiseks lohistada fondifailid lehele Seaded> Fondid. Võite sellel lehel fondil klõpsata, et vaadata selle fondinägusid ja üksikasju, või desinstalli siin. (See installib fondi ühele kasutajale. Selle kogu süsteemi installimiseks paremklõpsake fondifailil tavaliselt ja valige käsk „Installi kõigile kasutajatele”.)
 • Lõikepuhvri ajaloo ümberkujundamine: Lõikepuhvri ajaloo vaataja, mis lisati 2018. aasta oktoobri värskendusse, on uue kompaktsema kujundusega. Selle avamiseks vajutage Windows + V.
 • Sujuv PIN-koodi lähtestamine: Kui logite Windows 10-sse sisse PIN-koodiga, võite klõpsata lingil „Ma unustasin oma PIN-koodi” ja näete otseülekandelt oma PIN-koodi lähtestamiseks uut ja lihtsustatud liidest.
 • Värvid tegumiriba hüppeloendites: Kui käskite Windowsil kuvada teie aktsendivärv tegumiribal menüüs Seaded> Isikupärastamine> Värvid, on hüpikloendid, mis kuvatakse pärast seda, kui paremklõpsate tegumiribal ikoonil, ka tema valitud värviga.
 • Kaustad oma protsessis: File Exploreri valik „Kausta akende käivitamine eraldi protsessis” näib nüüd vaikimisi lubatud. See valik on olnud mõnda aega olemas, kuid oli vaikimisi keelatud. Isegi kui kaust lakkab reageerimast, ei pea Windows taaskäivitama tegumiriba, töölauda, ​​menüüd Start ja muid avatud kaustu - ta lihtsalt taaskäivitab selle kausta akna. Tõenäoliselt kasutab see natuke lisamälu, kuid see muudab töölauakogemuse usaldusväärsemaks.
 • Windowsi alamsüsteem Linuxile: Windowsi alamsüsteem Linuxi käsurea tööriistale wsl pakub nüüd uusi võimalusi, sealhulgas --import ja --eksport tõrvaarhiivifailide abil Linuxi distributsioonide importimise ja eksportimise valikud. Microsoft konsolideerib ka asju - wsl käsk sisaldab nüüd valikuidwslconfig käsk ja Microsoft plaanib värskendada ainultwsl käsurea käsurea suvanditega tulevikus.
 • Punktidega algavad failinimed: Windows Explorer toetab nüüd punktidega algavaid failinimesid. Enne seda värskendust muudab File Explorer selle keeruliseks: te ei saa faili nimega luua .htaccess kuid saate luua ühe nimega .htaccess. mille lõpus on punkt. Kuid saate kopeerida a .htaccess fail Linuxi süsteemist ja kasutage seda tavaliselt. Selle uue Windowsi versiooni abil saate failile lihtsalt nime anda .htaccess või mõni muu nimi, mis algab tavalisel viisil punktiga.
 • FLS-i pesa limiidi suurenemine: Microsoft tõstis Windows 10 pesa FLS (Fiber Local Storage) pesa eraldamise limiiti. See on eriti kasulik muusikute jaoks, kes saavad oma DAW-desse (digitaalsed helitöökohad) laadida rohkem unikaalseid pistikprogramme. See aitab ka kõiki muid rakendusi, mis soovivad laadida sadu või tuhandeid unikaalseid DLL-faile.
 • Jutustaja täiustused: Jutustajal on funktsioon „Loe lausest“, mida saate juhendada lugema praegust, järgmist ja eelmist lauset. Jutustaja töötab paremini ka Google Chrome'iga - see on mõistlik, kuna Microsoft Edge põhineb ühel päeval Google Chrome'i aluseks oleva avatud lähtekoodiga tarkvaral Chromium. Jutustaja hoiatab nüüd isegi, kui suurtäheluku sisestamise klahv on sisse lülitatud. Sellel on ka uus „Jutustaja kodu” liides, mis kuvatakse alati, kui Jutustaja sisse lülitate.
 • Lähtestage see arvuti ümber: "Lähtesta see arvuti" liides, mis lähtestab teie arvuti algsesse olekusse, kujundati veidi ümber ja nõuab nüüd läbimiseks vähem klikke.
 • Siseringi sätete ümberkujundamine: Windowsi siseringi sätteid jaotises Seaded> Värskendamine ja turvalisus> Windows Insideri programm on samuti lihtsustatud ja lihtsustatud, kuid kõik samad valikud on endiselt olemas.
 • Teatiste piirkonnas jääb heli samaks: Varasemates Insideri versioonides 19H1 katsetas Microsoft heliikooni süsteemses salves rakenduse Seaded lehe Heli avamist. See muudatus on tühistatud ja helitugevuse ikooni kontekstimenüü suvand avab nüüd klassikalise töölaua helimikseri akna.
 • Minu inimesed: Microsoft võib mingil hetkel tappa Windows 10 funktsiooni „Minu inimesed”, kuid seda pole ametlikult kinnitatud. See on veel lõplikus koosseisus olemas, kuid järgmisel väljaandel võib see kirve saada.
 • Xbox One mängud Windows 10-s [eksperimentaalne]: Microsoft käivitas testigaLagunemisfaas, pakkudes seda insaideritele piiratud aja jooksul tasuta mängimiseks. Mäng näib olevat alla laaditud Microsofti Xboxi serveritest .XVC-failina, seega on võimalik, et Microsoft katsetab Xbox One'i mängude loomulikku käitamist Windows 10-s. Hoidke sellel tulevikus silma peal.

Muud uued funktsioonid hõlmavad täiendavate keelte tuge kogu operatsioonisüsteemis. Näiteks toetab SwiftKey kirjutusintellekt nüüd selliseid keeli nagu inglise (Kanada), prantsuse (Kanada), portugali (Portugal) ja hispaania (Ameerika Ühendriigid). Kui kirjutate vietnami keeles, toetab puutetundlik klaviatuur nüüd Vietnami teleksi- ja numbriklahvipõhiseid (VNI) klaviatuure. Windows sisaldab nüüd ka Ebrima fondi, mis toetab ADLaM-i dokumente ja veebilehti, mis on valdavalt Lääne-Aafrikas elavate fulanlaste keel. Puutetundlik klaviatuur toetab nüüd nii ADLaM-keelt kui ka Osage'i keelt, mida räägib Oklahoma Osage Nation.

Eemaldatud: sõbralikud kuupäevad

Kuni 1. maini kuvati Windows 10 versiooni 1903 arendusversioonides File Explorer'is sõbralikud kuupäevad. Seega näeksite kuupäevade asemel nagu „23.01.2019” kuupäevi „Eile”, „Teisipäev”, „11. jaanuar” ja „16. veebruar 2016”.

Need olid vaikimisi lubatud. Saate need keelata, kui paremklõpsate File Exploreri akna veergude ülaosas ja tühjendate valiku „Kasuta sõbralikke kuupäevi”. Kuid Microsoft eemaldas selle funktsiooni täielikult. See võib naasta Windows 10 tulevases värskenduses.

Eemaldatud: konto bänner seadetes

Arenduse järkudes näete rakenduse Seaded „avalehe” ülaosas oma Microsofti kontoga bännerit ja linke levinumatele ülesannetele, nagu telefon, Windows Update ja Microsoft Rewards mingil põhjusel. See funktsioon näib lõplikest järkudest eemaldatuna - kuid nagu alati, võib see ka tulevikus naasta.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found