Mis on parim viirusetõrje Windows 10 jaoks? (Kas Windows Defender on piisavalt hea?)

Windows 10 ei viitsi teil viirusetõrjet installida nagu Windows 7. Alates Windows 8-st sisaldab Windows nüüd sisseehitatud tasuta viirusetõrjet nimega Windows Defender. Kuid kas see on tõesti parim arvuti kaitsmiseks - või isegi piisavalt hea?

Windows Defender oli algselt tuntud kui Microsoft Security Essentials juba Windows 7 päevadel, kui seda pakuti eraldi allalaadimiseks, kuid nüüd on see sisseehitatud otse Windowsi ja see on vaikimisi lubatud. Paljusid inimesi on õpetatud uskuma, et peate alati installima kolmanda osapoole viirusetõrje, kuid see ei ole parim lahendus tänapäevastele turvaprobleemidele, nagu lunavara.

Mis on parim viirusetõrje? Palun ärge sundige mind seda kõike lugema

Soovitame teil kindlasti lugeda kogu artikkel, et saaksite täielikult aru, miks me soovitame Windows Defenderi kombinatsioonija Malwarebytes, kuid kuna me teame, et paljud inimesed lihtsalt kerivad alla ja sirvivad, on siin meie TL; DR soovitus, kuidas oma süsteemi turvalisena hoida:

  • Traditsioonilise viirusetõrje jaoks kasutage sisseehitatud Windows Defenderit - kurjategijad on tavaliste viiruste juurest edasi liikunud, keskendudes lunavara, nullpäevaste rünnakute ja veelgi hullema pahavara kasutamisele, millega traditsiooniline viirusetõrje lihtsalt ei saa hakkama. Windows Defender on sisse ehitatud, kiiresti leegitsev, ei tüüta teid ja puhastab vana kooli viiruseid.
  • Kasutage Malwarebytes'i pahavaratõrje ja kasutustõrje jaoks - kõik tänapäevased tohutud pahavara puhangud kasutavad teie arvuti ülevõtmiseks lunavara installimiseks teie brauseris nullpäevaseid vigu ja ainult Malwarebytes pakub selle ainulaadse kasutamisvastase süsteemiga selle eest tõeliselt suurepärast kaitset. Puudub pahavara ja see ei aeglusta teid.

Toimetaja märkus: See ei maini isegi asjaolu, et Malwarebytes, ettevõte, töötab tõeliselt suurepäraste inimestega, keda me tõesti austame. Iga kord, kui me nendega räägime, on nad põnevil Interneti puhastamise missioonist. Me ei anna sageli ametlikku How-To Geeki soovitust, kuid see on meie lemmik toode kaugelt ja midagi, mida me ise kasutame.

Üks-kaks lööki: viirusetõrje ja pahavaratõrje

Teie arvutis on vaja viirusetõrjetarkvara, hoolimata sellest, kui "hoolikalt" sirvite. Nutikusest ei piisa ohtude eest kaitsmiseks ja turvatarkvara võib aidata toimida teise kaitseliinina.

Kuid viirusetõrje ise ei ole enam piisav turvalisus. Soovitame teil kasutada head viirusetõrjeprogrammija hea pahavaratõrjeprogramm. Üheskoos kaitsevad nad teid enamike tänapäeval suurimate ohtude eest Internetis: viiruste, nuhkvara, lunavara ja isegi potentsiaalselt soovimatute programmide (PUP) - paljude teiste hulgas.

Milliseid peaksite siis kasutama ja kas peate nende eest raha maksma? Alustame selle kombinatsiooni esimese osaga: viirusetõrje.

Kas Windows Defender on piisavalt hea?

Windows 10 installimisel on teil viirusetõrjeprogramm juba käimas. Windows Defender on sisseehitatud Windows 10-sse ja skaneerib automaatselt teie avatud programmid, laadib Windows Update'ist alla uued definitsioonid ja pakub liidest, mida saate kasutada põhjalike skannimiste jaoks. Mis kõige parem, see ei aeglusta teie süsteemi ja enamasti jääb teie teelt kõrvale - mida me ei saa öelda enamiku teiste viirusetõrjeprogrammide kohta.

SEOTUD:Kas mul on tõesti vaja viirusetõrjet, kui sirvin hoolikalt ja kasutan tervet mõistust?

Lühikeseks ajaks jäi Microsofti viirusetõrje teistega võrreldes alla, kui tegemist oli viirusetõrjetarkvara võrdlustestidega. See oli piisavalt halb, et soovitasime midagi muud, kuid see on tagasi põrganud ja pakub nüüd väga head kaitset.

Nii et lühidalt, jah: Windows Defender on piisavalt hea (seni, kuni ühendate selle hea pahavaratõrjeprogrammiga, nagu me eespool mainisime - sellest lähemalt ühe minuti jooksul).

Kuid kas Windows Defender on parim viirusetõrje? Aga muud programmid?

Kui vaatate seda viirusetõrjevõrdlust, mille me eespool linkisime, märkate, et kuigi Windows Defender on hea, ei saavuta toorkaitse skooride poolest kõrgeimaid auaste. Miks mitte kasutada midagi muud?

Kõigepealt vaatame neid tulemusi. AV-TEST leidis, et see tabas 2017. aasta aprillis endiselt 99,9% laialt levinud ja levinud pahavarast ning 98,8% nullipäevastest rünnakutest. Aviral, mis on üks AV-TESTi kõige paremini hinnatud viirusetõrjeprogramme, on aprillis täpselt samad hinded - kuid viimastel kuudel pisut kõrgemad tulemused, seega on selle üldine hinnang (mingil põhjusel) palju kõrgem. Kuid Windows Defender pole kaugeltki nii halb kui AV-TESTi hinnang 4,5-le-6-st oleksite seda uskunud.

SEOTUD:Ettevaatust: tasuta viirusetõrje pole enam üldse tasuta

Pealegi on turvalisus midagi enamat kui toorkaitse hinded. Teistel viirusetõrjeprogrammidel võib igakuiste testide tegemine aeg-ajalt natuke parem olla, kuid neil on ka palju paisutusi, näiteks brauserilaiendid, mis muudavad teid tegelikult vähem turvaliseks, kohutavad ja ebavajalikud registripuhastusvahendid, hulgaliselt ohtlikke junkware ja isegi võime oma sirvimisharjumuste jälgimiseks, et nad saaksid raha teenida. Pealegi põhjustab see, kuidas nad teie brauserisse ja opsüsteemi ühendavad, sageli rohkem probleeme kui see lahendab. Midagi, mis kaitseb teid viiruste eest, kuid avab teid teistele rünnaku vektoritele, onmitte hea turvalisus.

Windows Defender ei tee ühtegi neist asjadest - see teeb üht asja hästi, tasuta ja teie teele vahele jäämata. Lisaks sisaldab Windows 10 juba mitmesuguseid muid Windows 8-s sisse viidud kaitsemeetmeid, näiteks SmartScreeni filter, mis peaks takistama pahavara allalaadimist ja käitamist, olenemata kasutatavast viirusetõrjest. Chrome ja Firefox sisaldavad sarnaselt Google'i turvalist sirvimist, mis blokeerib palju pahavara allalaadimisi.

Kui vihkate mingil põhjusel Windows Defenderit ja soovite kasutada mõnda muud viirusetõrjet, võite kasutada Avirat. Sellel on tasuta versioon, mis töötab üsna hästi, pro versioon koos mõne lisavõimalusega, see pakub suurepäraseid kaitsepunkte ja sellel on ainult aeg-ajalt hüpikreklaam ( teeb on hüpikreklaame, mis on tüütud). Suurim probleem on see, et peate kindlasti desinstallima brauseri laienduse, mida see teile proovib peale suruda, mistõttu on mittetehnilistele inimestele seda raske soovitada.

Viirusetõrjet pole piisavalt: kasutage ka Malwarebytes'i

Viirusetõrje on oluline, kuid tänapäeval on olulisem, et kasutaksite oma röövijate poolt kõige paremini suunatud veebibrauseri ja pistikprogrammide kaitsmiseks head kasutamisvastast programmi. Malwarebytes on programm, mida siin soovitame.

Erinevalt traditsioonilistest viirusetõrjeprogrammidest on Malwarebytes hea potentsiaalselt soovimatute programmide (PUP) ja muu rämpsposti leidmiseks. Alates versioonist 3.0 sisaldab see ka kasutamisvastast funktsiooni, mille eesmärk on blokeerida programmides levinud ekspluateerimised, isegi kui need on nullipäevased rünnakud, mida pole kunagi varem näinud - nagu need vastikud Flassi nullpäevased rünnakud. See sisaldab ka lunavastast tarkvara, et blokeerida väljapressimisrünnakuid nagu CryptoLocker. Malwarebytes'i uusim versioon ühendab need kolm tööriista üheks hõlpsasti kasutatavaks paketiks, mille hind on 40 dollarit aastas.

Malwarebytes väidab, et suudab teie traditsioonilise viirusetõrje täielikult asendada, kuid me ei nõustu sellega. See kasutab teie kaitsmiseks täiesti erinevaid strateegiaid: viirusetõrje blokeerib või karantiini paneb teie arvutisse sattuvad kahjulikud programmid, samas kui Malwarebytes üritab takistada kahjuliku tarkvara jõudmist teie arvutisse. Kuna see ei häiri traditsioonilisi viirusetõrjeprogramme, soovitame teil käivitada mõlemad programmid parima kaitse tagamiseks.

Uuenda: Alates Malwarebytes 4-st registreerib Malwarebytes Premium versioon end vaikimisi süsteemi turbeprogrammina. Teisisõnu, see haldab kogu teie pahavaratõrjet ja Windows Defender ei tööta taustal. Soovi korral saate ikkagi mõlemat korraga joosta. Nii tehke järgmist: avage Malwarebytes'is sätted, klõpsake vahekaarti "Turvalisus" ja keelake valik "Registreeri Malwarebytes alati Windowsi turvakeskuses". Kui see valik on keelatud, ei registreeri Malwarebytes ennast süsteemi turvarakenduseks ning nii Malwarebytes kui ka Windows Defender töötavad korraga.

Pange tähele, et saate mõned Malwarebytes'i funktsioonid tasuta, kuid hoiatustega. Näiteks otsib programmi Malwarebytes tasuta versioon ainult nõudmisel pahavara ja PUP-e - see ei skaneeri taustal nagu premium-versioon. Lisaks ei sisalda see premium-versiooni kasutamis- ega lunavaravastaseid funktsioone.

Kõiki kolme funktsiooni saate hankida ainult Malwarebytes'i täisversiooniga 40 dollarit, mida me soovitame. Kuid kui soovite loobuda lunavaravastase ja alati sisse lülitatud pahavara skannimisest, on Malwarebytes ja Anti-Exploit tasuta versioonid paremad kui mitte midagi, ja peaksite neid kindlasti kasutama.

Seal see teil on: hea viirusetõrjeprogrammi, Malwarebytes ja mõne terve mõistuse kombinatsiooniga olete üsna hästi kaitstud. Pidage meeles, et viirusetõrje on ainult üks tavalistest arvutiturbe tavadest, mida peaksite järgima. Hea digitaalne hügieen ei asenda viirusetõrjet, kuid on oluline, et teie viirusetõrje saaks oma tööd teha.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found