Kuidas taastada MacOS-i taastamine taastamisrežiimis ajamasina varundamisest

Kui installite uue kõvaketta või kui teie Mac on täiesti segamini, võite arvata, et on aeg MacOS-i uueks installimiseks. Kuid kui teil on Time Machinei varukoopia, pole see vajalik: saate oma Maci täielikult taastada ning kõik rakendused ja failid oleksid täpselt nii, nagu neist jätsite.

Oleme teile näidanud, kuidas varundada ja taastada MacOS-i Time Machineist, kuid täna sukeldume veidi rohkem ja näitame teile, kuidas taasterežiimist taastamine välja näeb. Sukeldume sisse!

Esimene samm: käivitage taasterežiim

Esimene asi, mida peate tegema, on juurdepääs taasterežiimile. Lülitage Mac välja ja hoidke seejärel klahve Command + R all, samal ajal Maci uuesti sisse lülitades.

SEOTUD:8 Maci süsteemi funktsiooni, millele saate juurde pääseda taasterežiimis

Pange tähele, et see töötab ainult siis, kui teil on taastesektsioon, mida teil uue kõvaketta puhul pole. Ärge muretsege: saate MacOS-i taastesse taaskäivitada ilma taastesektsioonita, kasutades mõnda muud kiirklahvi: Option + Command + R.

Mõlemal juhul peaksite lõpuks taaskäivitama taasterežiimi. Utiliitide ekraanil valige suvand „Taasta ajamasina varundamisest”.

Vajutage lehel Taasta ajamasinast nuppu "Jätka".

Teine etapp: valige kõvaketas

Järgmisena küsitakse teilt, milliselt ajamasina kettalt soovite taastuda.

Ühendage USB-draiv, kui te seda kasutate. Kui taastate võrgukettalt, peate võib-olla enne jätkamist looma ühenduse traadita võrguga. Juhtmega ühendus on palju kiirem, nii et kui see on võimalus, kasutage seda hoopis.

Pange tähele ka seda, et krüptitud Time Machine varundusest taastamine nõuab parooli.

Kolmas etapp: valige Varundamine

Kui olete draivi valinud, kust taastada, on aeg valida, millist varundust kasutada.

Kui varundate mitu Maci ühele draivile, peate oma arvuti valima rippmenüüst „Taasta alates”. Järgmisena valige, millisest kellaajast soovite taastada. Uue kõvaketta seadistamisel on kõige parem valida uusim, kuid krahhi taastumisel peaksite enne probleemide tekkimist valima varukoopia.

Tehke oma valikud ja klõpsake taastamise alustamiseks nuppu „Jätka“.

See võib võtta mõnda aega, eriti kui taastate võrgu varundamisest, kuid kui see on valmis, on teil kõik failid olemas.

Alternatiivne võimalus: installige värske ja seejärel taastage migreerimisabiga

Mõnel juhul ebaõnnestub ülaltoodud meetod, kuid ärge paanitsege: saate siiski oma failid taastada. Installige lihtsalt macOS nullist ja seejärel kasutage migreerimisabilist, et kõik failid Time Machinei varundusest üle kanda. Teie Mac pakub seda tööriista pärast installimise lõppu või saate selle pärast installimise lõppemist käsitsi käivitada.

SEOTUD:Kuidas faile ja rakendusi ühest Mac-ist teise üle viia