Mis on APN ja kuidas seda oma Android-telefonis muuta?

Android pakub kasutajatele palju kohandamisvõimalusi, millest mõned on kasulikud kõigile, teised aga ainult energiatarbijatele. Üks neist madalama taseme seadetest on pöörduspunkti nimi - paremini tuntud kui APN.

APN on asi, mille pärast enamik kasutajaid ei pea muretsema. Hüppa SIM-kaart telefoni, võib-olla taaskäivitad selle ja see ühendub teie operaatori võrguga. Saate helistada, sõnumeid saata, sirgeid meeme sirvida ja muud olulist. Kuid kui te ikkagi segate kohandatud ROM-idega või kasutate MVNO-d, võite leida, et asjad ei tööta automaatselt.

Mis on pääsupunkti nimi (APN)?

APN on kogu teave, mida telefon kasutab teie operaatori võrguga ühenduse loomiseks. Selles on loetletud aadress, mida telefon kasutab võrguga ühenduse loomiseks, pordid, mida kasutatakse multimeediumsõnumiteenuse (MMS) sõnumite töötlemiseks, konkreetse APN-i poolt kasutatavate andmete tüüp ja muu teave, et veenduda, et teie telefon töötab õigesti.

Mõned seaded - nagu „APN-tüüp” - võivad olla valikulised ja teie telefon töötab endiselt ilma, et see oleks 100% õige. Teised nagu „MMSC” ja „APN” on palju olulisemad ning teie telefon ei tööta, kui neid pole õigesti sisestatud.

Õnneks on enamikul telefonidest sisseehitatud ühiste operaatorite APN, nii et peate vaid panema oma SIM-kaardi ja laskma telefonil oma võlu töötada. See laieneb ka mõnele ettemakstud operaatorile: kasutan Mint Mobile'i, mis töötab T-Mobile'i võrgus. Kui ma panen oma SIM-kaardi oma Google Pixel 2 XL-i või Samsung Galaxy S8-sse, siis see lihtsalt töötab. Telefonidel on juba APN ja see teab, millist laadida antud võrguga ühenduse loomiseks.

APN-i lisamine või muutmine

Kui peate APN-i seadeid muutma, on seda üsna lihtne teha. Alustamiseks avage telefonis rakendus Seaded. Menüü täpne silt varieerub, kuid puudutage seda, mis menüü teie võrguseadeid käsitseb. Pixel 2 XL-is, kus töötab Android 9.0, on see märgistatud kui „Võrk ja Internet”. Seejärel puudutage valikut „Mobiilsidevõrk”.

Puudutage valikut „Täpsem”. Kerige menüü lõppu ja valige seejärel „Pöörduspunktide nimed”.

Puudutage paremas ülanurgas kolme punktiga menüüd ja valige „Uus APN”.

Teie APN-i seaded võivad olla teie ettemakstud SIM-kaardiga pakendis või peate selle otsima. Sisestage üksikasjad täpselt nii, nagu need on loetletud, seejärel puudutage paremas ülanurgas kolme punktiga menüüd ja valige „Salvesta“.

Samuti peate võib-olla muutma olemasolevat APN-i. Nende muudatuste tegemiseks puudutage APN-i, mida soovite muuta. Puudutage iga kategooriat, seejärel värskendage vajadusel üksikasju. Puudutage kolme punktiga menüüd ja valige „Salvesta“, kui olete lõpetanud.

Eellaaditud APN-e ei saa tõenäoliselt muuta ja kui avate need üksikasjade nägemiseks, näete iga üksust hallina. Puudutades neid nende muutmiseks, ei tehta midagi, seega peate midagi muutma loomiseks täiesti uue APN-i.

Kui APN on määratud, ei pea te seda uuesti muutma, kui vahetate operaatorit ega lähtestate telefoni tehases. Helistage julgelt, sirvige veebi ja palju muud!