Kuidas eemaldada vokaale muusikapaladelt Audacity abil

Kas teil on kunagi tekkinud äkiline, seletamatult vastupandamatu soov karaoke järele? Võib-olla teile meeldib loo muusika, kuid ei talu eeslauljat? Siit saate teada, kuidas mõne lihtsa sammuga eemaldada vokaal enamikust muusikapaladest.

Kuidas see töötab

Vokaalid paigutatakse tavaliselt keskkanalisse. Stereo paladel on kaks kanalit, kuid kõik instrumendid pole tasakaalus. Mõnikord lükatakse bass rohkem parema kanali poole, rütmikitarri võib leida rohkem vasakule jne. Tavaliselt asetatakse vokaal ummikusse, nii et saame stereoraja jagada ja ühe kanali ümber pöörata. See tühistab vokaali, kuid jätab ülejäänud taktitundesse. Primusel on sageli äärmiselt tasakaalustamata kanalid. Sellised palad töötavad tavaliselt hästi, kuna vokaal on kahe kanali vahel ühtlaselt tasakaalus ja see muudab nende täpse eemaldamise lihtsamaks. Paljude vokaalsete efektidega laulud võivad protsessi lõpuks segamini ajada ja kajaga laulud võivad kaja jätta vaatamata vokaali kadumisele.

Üldiselt töötab see protsess aga tõesti hästi, kui alustate hea kvaliteediga heliga. Üks helitöötluse tuntumaid kõnekäändeid on “prügi võrdub prügi välja”. Kui alustate CD-heliga ja töötate sealt edasi, on lõpptulemus puhtam ja selgem kui siis, kui alustate kokkusurutud mp3-ga. Punktis HTG Explains: Mis on nende kõigi helivormingute erinevused? Tutvusime erinevate kadudeta ja kadudega vormingutega, nii et parimate tulemuste saamiseks alustage kindlasti kadudeta helifailist. See ei tähenda, et mp3 ja muud sarnased ei tööta, lihtsalt kadudeta heli töötab palju paremini.

Keskkanali eemaldamine

Käivitage Audacity ja laadige valitud laul sisse. Kasutasin selle projekti jaoks väga erilist projekti ja see on pühendatud teile imelistele lugejatele.

Esimene asi, mida peame tegema, on jagada loo kaks kanalit kaheks eraldi palaks. Klõpsake loo pealkirja kõrval oleval väikesel mustal noolel ja minge jaotisse Split Stereo Track.

Järgmisena valige kanal (pole tähtis, milline) ja topeltklõpsake kogu pala valimiseks.

Valige Effect> Invert.

Kui tabate mängu, märkate, et laul kõlab veidi naljakalt. Inverteeritud kanal kõlab nii, nagu see tuleks kõlari ümbrusest, mitte otse. Viimane asi, mida peame efekti kindlustamiseks tegema, on muuta iga lugu monofoniliseks. Klõpsake iga loo pealkirjal nagu lugude jagamisel ja valige menüüst "mono".

See on kõik! Raja salvestamiseks võite minna menüüsse Fail> Ekspordi, et saaksite seda kasutada oma salajasete karaoke pidude jaoks. Kui plaanite salvestada mp3-vormingusse, lugege kindlasti meie juhendit MP3-toe lisamiseks Audacity'le.