Kuidas omandada Windowsis failide ja kaustade omandiõigus

Kui teil on kunagi Windowsi failile või kaustale juurdepääs keelatud, peate tõenäoliselt selle oma kasutajakontoga omandama. Nii toimige järgmiselt.

  1. Paremklõpsake objektil ja valige „Properties“.
  2. Klõpsake akna Atribuudid vahekaardil „Turvalisus” nuppu „Täpsem”.
  3. Klõpsake loetletud omaniku kõrval lingil „Muuda”.
  4. Sisestage väljale „Sisestage objekti nimi” oma kasutajakonto nimi ja seejärel klõpsake nuppu „Kontrolli nimesid”.
  5. Kui nimi on kinnitatud, klõpsake nuppu „OK”.
  6. Atribuutide akendest väljumiseks klõpsake veel kaks korda nuppu "OK".

Windowsis on faili või kausta omandiõigusega kasutajal kaudsed õigused selle objekti õigusi muuta. Samuti on sellel kasutajal alati lubatud failile või kaustale juurde pääseda, isegi kui muud õigused näivad selle juurdepääsuga vastuolus olevat. Kui loote faili või kausta, saab kasutajakonto, mille kaudu olete sisse logitud, automaatselt omandiõiguse.

Kuid võite aeg-ajalt sattuda olukorda, kus peate faili või kausta omandusse võtma. Võib-olla on teil faile või kaustu, mille on loonud pärast seda kustutatud kasutajakonto. Võib-olla on teil kõvaketas mõnest teisest arvutist, millega töötate. Või võib-olla vajate lihtsalt juurdepääsu konkreetsele süsteemifailile - näiteks notepad.exe -, et saaksite häkki rakendada. Mis iganes teie põhjus on, siin on ametlik viis faili või kausta omandiõiguse omandamiseks. Ja kui olete õppinud, kuidas seda teha, miks mitte seda veelgi lihtsustada ja lisada käsk „Võtta omandiõigus” otse oma kontekstimenüüsse?

SEOTUD:Kuidas asendada Notepad mõne muu tekstiredaktoriga Windowsis

Kõigepealt veenduge, et oleksite sisse logitud kontoga, millel on administraatoriõigused. Vaikimisi võib Windowsi faili või kausta omandada iga halduskonto.

Paremklõpsake faili või kausta ja valige kontekstimenüüst „Atribuudid“.

Avage aknas Atribuudid vahekaart „Turvalisus“ ja klõpsake nuppu „Täpsem“.

Klõpsake operatsioonisüsteemis Windows 8 või 10 aknas „Täpsemad turvaseaded“ loetletud omaniku kõrval olevat linki „Muuda“.

Windows 7-s on aknal „Täpsemad turvaseaded” eraldi vahekaart „Omanik”, kus saate need muudatused teha. Klõpsake sellel vahekaardil nuppu „Muuda“ ja seejärel klõpsake järgmisel lehel nuppu „Muud kasutajad või rühmad“.

Sellest hetkest alates kehtivad ülejäänud selles artiklis toodud juhised olenemata sellest, kas kasutate operatsioonisüsteemi Windows 7, 8 või 10.

Tippige aknas „Valige kasutaja või rühm“ väljale „Sisestage objekti nimi“ ja seejärel klõpsake nuppu „Kontrolli nimesid“. Kui sisestasite kehtiva nime, peaks nimi muutuma, et näidata täielikku kasutajanime rada koos arvuti nimega enne seda. Seejärel saate klõpsata nupul „OK”.

SEOTUD:Kõik funktsioonid, mis nõuavad Windows 10-s Microsofti kontot

MÄRKUS. Kui kasutate Microsofti kontot (mitte kohalikku kontot), on teie ametlik kasutajanimi ainult esimesed 5 tähte kogu e-posti aadressist, mida kasutasite konto seadistamiseks. Ilmselt olete märganud ka seda, et neid viit tähte kasutati ka teie kasutaja kausta nimetamiseks.

Aknas „Täpsemad turvaseaded” näete, et teie kasutajakonto on nüüd objekti omanikuna loetletud. Kui see on kaust, näete omaniku all ka valikut nimega „Asenda omanik allhankijatel ja objektidel”. Veenduge, et see oleks valitud, ja klõpsake siis nuppu „OK”.

Ja klõpsake faili atribuutide akna vahekaardil „Turvalisus” nuppu „OK”.

Nüüd peaks teil olema oma faili või kausta täielik omandiõigus ja juurdepääs sellele.