Kuidas teha ekraanipilti peaaegu igas seadmes

Sa oled täiskasvanu. Oskate arvutit ja telefoni kasutada. Nii et kui on aeg mõnda osa ekraanist näidata, siis ärge proovige seda pildistada - see on laste värk ja see näeb nagunii rämpsu välja. Peaaegu igas kaasaegses operatsioonisüsteemis on ekraanil kuvatava salvestamiseks mingi meetod ja enamik neist muudab selle üsna lihtsaks. Hoidke seda lihtsat juhendit järjehoidjatena iga vajaliku meetodi jaoks.

Windows 7 ja 8

Vanemates Windowsi versioonides saate lihtsalt vajutada nuppu Prindi ekraan (mõnel klaviatuuril on märgitud ka „Print”, „PrtScn” või „PrtSc”). See ei salvesta tegelikult ekraani koopiat, see kopeerib ekraani Windowsi lõikelauale, mille saab seejärel kleepida (Ctrl + V) mis tahes pildiväljale või graafikiredaktorisse, nagu Paint, Paint.NET, Corel Draw või Photoshop.

Windows 8.1 ja 10

SEOTUD:Kuidas teha ekraanipilte Windows 10-s

Windows 8.1 olulise värskenduse ja selle järgimisega Windows 10-sse lisas Microsoft mõned kaasaegsemad tööriistad. Pildi lisamiseks redaktorisse saate endiselt kasutada nuppu Prindi ekraan, kuid kui soovite pildifaili lihtsalt kiiresti hankida, võite korraga vajutada Windowsi nuppu ja ekraani Prindi ekraan (Win + PrtScn). Pildid lähevad kausta „Screenshots” teie isikliku kasutaja kausta Pictures (c: / Users / Your username / Pictures / Screenshots).

Kas soovite midagi veelgi konkreetsemat? Ainult praeguse akna sisu kopeerimiseks vajutage klahvikombinatsiooni Alt + PrtScn. Seda tööriista ei saa kasutada täispildi salvestamiseks, kuid saate kleepida akna sisu redaktorisse.

Windows sisaldab ka täpsemate ekraanipiltide ja märkuste jaoks käiku Snipping Tool.

Microsofti pinna- ja muud Windowsi tahvelarvutid

Kummalisel kombel ei sisalda mõned Microsofti Surface'i tahvelarvutite klaviatuurid nuppu Prindi ekraan. Klaviatuurilt ekraanipildi tegemiseks vajutage korraga klahve Fn + Win + tühikuklahv.

Vanemad Surface ja Surface Pro tahvelarvutid saavad ekraanipildi teha ka siis, kui vajutate samaaegselt tahvelarvuti Windowsi nuppu (ekraani all) ja nuppu Down Volume. Uuemate Surface'i mudelite ja üldisemate Windows 10 tahvelarvutite jaoks vajutage korraga toitenuppu ja helitugevuse vähendamise nuppu.

macOS

SEOTUD:Kuidas teha Macis ekraanipilte

MacOS-is on ekraanipildi tegemiseks palju võimalusi. o tehke oma Maci ekraanilt ekraanipilt, vajutage klahvikombinatsiooni Shift + Command + 3. Pilt salvestatakse otse töölauale. Kujutise kopeerimiseks selle salvestamise asemel, et seda saaks Windowsi stiilis redaktorisse sisestada, vajutage klahve Command + Control + Shift + 3. Teie sõrmed hindavad treeningut.

Täpsemate ekraanipiltide saamiseks võite sisseehitatud valimistööriista avamiseks vajutada klahve Command + Tõst + 4. Klõpsake ja lohistage valijat töölaua piirkonnas, mille soovite hõivata, kaetud ala läbipaistva sinisega.

See valikuala on üllatavalt paindlik. Lohistades saate valiku vertikaalseks või horisontaalseks lukustamiseks hoida all klahvi Shift või valikuruudu keskelt välja joonistamiseks hoida all klahvi Option. Valitud kasti käsitsi teisaldamiseks vajutage tühikut ja tühjendamiseks Escape, et naasta tavalisele töölauale.

Chrome OS

SEOTUD:Kuidas Chromebookis ekraanipilti teha

Standardses Chromebookis pole nuppu Prindi ekraan. Ekraanipildi tegemiseks hoidke all klahvi Ctrl ja vajutage siis nuppu Lülita akent. See on kahe horisontaalse joonega kast paremal, täisekraani nupu ja heleduse vähendamise nupu vahel enamikus Chromebooki klaviatuuripaigutustes. Kogu töölaua pilt salvestatakse teie Chrombooki kausta Allalaadimine.

Kui kasutate mõnda muud tavalise klaviatuuriga Chrome OS-i seadet, saate sama teha klahvikombinatsiooniga Ctrl + F5.

Pärast ekraanipildi tegemist näete ekraani paremas alanurgas märguannet. Ekraanipildi kopeerimiseks võite siin vajutada kontekstinuppu ja kleepida see (Ctrl + V) pildiredaktorisse.

Chrome OS sisaldab ka osalist ekraanipildi tööriista. Hoidke all klahve Ctrl + Tõst + Lülitusaken (tavalisel klaviatuuril Ctrl + Tõstuklahv + F5), seejärel klõpsake ja lohistage valikutööriist üle ekraani joogi. Kui vabastate hiirenupu, salvestatakse see valik eraldi pildina kausta Allalaadimised.

iOS

SEOTUD:Kuidas teha ekraanipilti oma iPhone'is või iPadis

IPhone'is, iPadis ja iPod Touchis vajutage korraga toitenuppu ja nuppu Kodu. Teie ekraani sisu salvestatakse kausta Camera Roll. Päris lihtne, mis?

Android

SEOTUD:Kuidas teha ekraanipilte Android-telefonis või -tahvelarvutis

Alates Android 4.0-st on Android-telefonide ja -tahvelarvutite ekraanipildi universaalne käsk Power + helitugevuse vähendamine. Peaaegu iga tootja jaoks salvestab see kogu ekraani ekraanipildi kas peamisesse fotokausta või / Pildid / Ekraanipildid kasutaja salvestusruumi.

… Välja arvatud Samsung. Mingil põhjusel nõuab Samsung ekraanipiltide jaoks sama käsu kasutamist kui iPhone, Power + Home. See kehtib sadade Samsungi telefoni- ja tahvelarvutimudelite kohta ...välja arvatudmõned viimastest. Kuna uusimatel Samsungi lipulaevatelefonidel, nagu Galaxy S8, S8 + ja Galaxy Note 8, pole füüsilist kodunuppu, on need tagasi Androidi tavalisele käsule Power + Volume Down.

Kui te pole kindel oma tootja eelistustes, proovige nii Power + helitugevuse vähendamine kui ka Power + Home. 99% ajast käivitab üks neist ekraanipildi käsu.

Pildi allikas: Das-klaviatuur