Kuidas peatada Maci meilirakendus gigabaitides ruumi raiskamises

Kas kasutate oma Macis Apple'i rakendust Mail? Siis kaotate gigabaiti ruumi, mida saaksite paremini ära kasutada! E-posti rakendus soovib vahemällu salvestada kõik üksikud e-kirjad ja manused, mille olete kunagi võrguühenduseta saanud.

Kui teil on palju e-kirju, võib see võtta kümneid gigabaite. Suure kõvakettaga Macis pole see suurem asi. Kuid 128 GB tahkis-draiviga MacBookis võib see olla märkimisväärne ruumi raiskamine.

Kontrollige, kui palju kosmoseposti kasutab

SEOTUD:10 viisi kettaruumi vabastamiseks Maci kõvakettal

Igal teie Maci kasutajakontol on kaustas Teek meilikataloog - see on ~ / Library / Mail või / Users / NAME / Library / Mail. Siia salvestab rakendus Mail oma andmed iga kasutaja kohta.

Avage Finder, klõpsake menüüd Go ja valige käsk Go to Folder. Tüüp ~ / Raamatukogu kasti ja vajutage sisestusklahvi. Leidke kaust Mail, paremklõpsake seda või klõpsake juhtklahvi ja valige Hangi teavet. Näete, kui palju ruumi kasutab rakendus Mail teie kasutajakonto jaoks.

1. võimalus: puhastage meilimanused CleanMyMaci abil

Suurim asi, mis teie postkastis tonni ruumi võtab, on kõik läbi tulnud manused, millest paljud pole eriti olulised.

E-kirja manuste kohalikust koopiast kustutamiseks serverisse jätmise ajal pole palju võimalusi, kuid õnneks on olemas mõni tarkvara, mis seda teeb. CleanMyMac 3-l on tööriist, mis vaatab teie e-posti läbi ja leiab suured manused ning eeldades, et kasutate IMAP-i (mis on vaikimisi), jätab see manused serverisse ja kustutab ainult kohaliku koopia.

Väärib märkimist, et CleanMyMac 3-l on palju muid tööriistu, mis aitavad teil Maci puhastada ja kettaruumi vabastada, nii et kui proovite välja mõelda, kuidas kettaruumi vabastada, võib see kindlasti teid aidata.

Peaksite lihtsalt läbi vaatama nupu "Vaadake üksikasjad üle" ja veenduma, et eemaldate ainult asju, mida te kohalikult ei vaja. Ja see pole halb mõte, kui teil on enne kõige kustutamist oma kõige olulisemast kraamist varukoopiad.

2. võimalus: vähendage Space Mail.appi kasutust

Kaust Mail kasvab nii suureks, kuna rakendus Mail laadib alla kõik üksikud meilid ja manused, et need teie Maci salvestada. See muudab need täielikult võrguühenduseta kättesaadavaks ja võimaldab Spotlightil neid hõlpsama otsingu jaoks indekseerida. Kui teil on aga Gmaili kontol või mujal gigabaiti e-kirju, ei pruugi te neid kõiki oma Maci tahta!

Kunagi oli võimalus e-posti vahemälu suurust reguleerida, muutes valiku „Säilita sõnumite koopiad võrguühenduseta vaatamiseks” valikuks „Ära hoia”. See valik eemaldati operatsioonisüsteemist OS X Mavericks, seega pole enam mingit võimalust öelda Mailile, et ta laadiks alla vähem kirju Maili enda seest.

Kuid võite ruumi kokku hoida, käskides Mailil manuseid automaatselt mitte alla laadida. Avage rakendus Mail, klõpsake menüüd Mail ja valige Preferences. Klõpsake ikooni Kontod ja valige konto, mille seadeid soovite muuta. Klõpsake vahekaarti Täpsemalt ja tühjendage märkeruut „Laadi kõik manused automaatselt alla“. Manuseid ei laadita automaatselt alla, vaid need salvestatakse võrgus enne nende kasutamist - see säästab ruumi.

Selle ebaõnnestumisel saate loota, et saate kontrollida e-posti allalaaditavate sõnumite hulka oma e-posti serveri seadete kaudu. Näiteks pakub Gmail seadet, mis võimaldab meilid peita rakenduse Mail ja muu e-posti kliendi kaudu, kes sellele IMAP-i kaudu juurde pääsevad.

Sellele seadele juurdepääsemiseks avage oma veebiliideses Gmail, klõpsake hammasratta menüüd, valige Seaded ja klõpsake vahekaarti Edastamine ja POP / IMAP - või klõpsake lihtsalt siin. Jaotises Kausta suuruse piirid saate valida suvandi „Piirata IMAP-kaustu nii, et see sisaldaks ainult nii palju kirju” paremal. See takistab rakendusel Mail kõiki teie e-kirju vaatamast ja allalaadimist.

Teistel e-posti teenustel võivad olla sarnased võimalused.

SEOTUD:E-posti põhitõed: POP3 on aegunud; Palun lülitage IMAP-i täna

Samuti võite teoreetiliselt peatada Maili IMAP-i kasutamise ja seadistada see POP3 ja SMTP kasutamiseks e-kirjade vastuvõtmiseks ja saatmiseks. Seejärel võite kirjad oma rakendusest Mail kustutada ja need kustutatakse teie arvutis, kuid mitte teie e-posti serveris. POP3 pole tõesti ideaalne tänapäevase e-posti süsteemi jaoks, kuid see annaks teile e-posti teel märguandeid ja võimaldaks teil sellest sõnumeid saata, jättes arhiivi ainult oma e-posti serverisse.

3. võimalus: koputage post ja kasutage midagi muud

Sellist ruumi raiskavat käitumist ei saa kuidagi keelata, seega võiksite lihtsalt loobuda rakenduse Mail kasutamisest. Seejärel saate need gigabaiti kohalikult vahemällu salvestatud andmed kustutada ja Mail ei ürita enam e-kirju alla laadida. Rakenduse Mail asemel võite kasutada oma e-posti teenuse veebi-baesd liidest - näiteks Gmaili veebis Gmaili kasutajatele. Samuti võiksite kolmanda osapoole e-posti klienti otsida Mac App Store'ist või mujalt. Teised e-posti kliendid peaksid pakkuma võimalust salvestada vähem e-kirju võrguühenduseta ja piirata meie vahemälu suurus hallatava suurusega.

Rakenduse Mail kasutamise lõpetamiseks keelake või kustutage kõigepealt oma e-posti kontod. Klõpsake menüüs Mail menüüs Mail ja valige Accounts. Tühjendage märge suvandist Mail nende kontode jaoks, millega te enam Maili kasutada ei soovi. Mail lõpetab nendelt kontodelt meilide allalaadimise.

Kuid sellest ei piisa! Keelake e-posti konto ja e-kirju ei kuvata enam rakenduses Mail, kuid need on endiselt teie võrguühenduseta vahemälus. Ruumi vabastamiseks võite kausta kustutada.

Avage Finder, klõpsake menüüd Go ja valige käsk Go to Folder. Pistik~ / Raamatukogu / Mail / V2 kasti ja vajutage sisestusklahvi. Paremklõpsake või klõpsake Control-klõpsake kaustal oma e-posti konto nimega ja valige Teisalda prügikasti. Seejärel saate kõigi nende gigabaitide vabastamiseks oma prügikasti tühjendada.

Kui teil on mitu vahemällu salvestatud e-posti kontot, mille soovite eemaldada, peaksite kustutama kõik vastavad kaustad. Kui teete seda, kaotate kõik oma e-posti võrguühenduseta koopiad, kuid tänapäevase e-teenuse kasutamisel need siiski teie e-posti serverisse salvestatakse.

Teistel inimestel on omad trikid. Mõned inimesed soovitavad luua eraldi e-posti konto, mida kasutate meilide arhiivimiseks. Edastage kõik oma e-kirjad sinna ja kustutage need siis Mailis hoitavalt "töötavalt" e-posti kontolt, et ruumi kokku hoida, kui te neid enam ei vaja. Kuid see on räpane lahenduse häkkimine ja see on vajalik ainult seetõttu, et Apple eemaldas Maili rakendusest kasuliku võimaluse. kui olete nii meeleheitel, võiksite selle asemel lihtsalt kasutada mõnda muud e-posti klienti.