Kuidas Windowsi parooli eemaldada

Kõigile ei meeldi, kui peavad parooli sisestama iga kord, kui on vaja oma arvutisse sisse logida. Windows võimaldab teil paroolist liigse vaevata lahti saada. Nii toimige järgmiselt.

Miks te seda ilmselt tegema ei peaks

Enne käesolevas artiklis käsitletud tehnikate kasutamist peaksite teadma mitut hoiatust.

  • Paroolieemalduse triki toimimiseks peate kasutama kohalikku kontot. Kui kasutate Microsofti kontot, ei saa parooli eemaldada. Kui kasutate Microsofti kontot ja soovite siiski seda teha, peate oma konto ennistama kohaliku.
  • Parooli arvutist eemaldamine võib olla turvarisk. Igaüks pääseb sellele juurde, lihtsalt kõndides selle juurde. Inimestel peab selleks siiski olema füüsiline juurdepääs. Kui teil pole kohalikul kontol parooli, ei muutu teid kaugsissetungimise suhtes haavatavamaks.
  • Kui teete administraatorikontol parooli, võivad teie arvutis töötavad pahatahtlikud rakendused teoreetiliselt saada kõrgema juurdepääsu Windowsile.
  • Kui teie Windowsi arvutis on ainult üks konto, on parem mõte seadistada Windows parooli eemaldamise asemel teid automaatselt sisse logima, kuid isegi sellel on probleeme. Näitame teile, kuidas seda hiljem teha, selles artiklis ja märgime ka sellega kaasnevaid konkreetseid turvariske.

Jah, see on palju olulisi hoiatusi. Tõde on see, et me üldiselt soovitame vastu neid tehnikaid kasutades, ehkki teatud tingimustel võib neil olla mõtet. Lõpuks kirjutame neist, sest oleme näinud teistel saitidel jagatud nõuandeid, märkimata olulisi sellega kaasnevaid riske.

Kuidas eemaldada kohaliku kasutajakonto Windowsi parool

Avage rakendus Seaded, klõpsates menüüd Start ja seejärel hammasratta Seaded.

Järgmisena klõpsake valikul „Kontod”.

Valige vasakul küljel olevate seadete loendist „Sisselogimisvalikud“ ja seejärel klõpsake paremal asuva jaotise „Parool“ all nuppu „Muuda“.

Parooli muutmiseks peate turvalisuse huvides kõigepealt oma praeguse parooli kinnitama. Kui olete selle teinud, klõpsake nuppu „Järgmine“.

Kuna me ei soovi järgmise jaotise jaoks sisselogimiseks parooli kasutada, jätke kõik väljad tühjaks ja klõpsake nuppu „Järgmine”. Parooli sisestamata ja tühjaks jättes asendab Windows teie praeguse parema tühjaga.

Lõpuks klõpsake nuppu „Lõpeta”.

Teise võimalusena, kui tunnete end käsureal mugavamalt, käivitage kõrgendatud käsuviip ja sisestage järgmine käsk, asendades sellekasutajanimi koos kasutajakonto nimega (kindlasti lisage käsk jutumärgid):

netikasutaja "kasutajanimi" ""

Järgmine kord, kui logite sisse, peate lihtsalt muudetud konto juures klõpsama nuppu Logi sisse.

Kuidas automaatselt Windowsi sisse logida

Kui arvutis on ainult üks kasutajakonto, on parem valik automaatne sisselogimine.

Pange tähele, et ka selle meetodiga kaasneb turvarisk. Kõigepealt kehtib sama asi, mida me juba mainisime: Igaüks võib teie arvuti juurde minna ja ennast sisse logida. Veelgi enam, kui lubate selle, salvestab Windows teie konto parooli arvutisse, kus kõik, kellel on administraatori juurdepääs, leiavad selle. Jällegi pole see liiga suur probleem, kui teie arvuti on turvalises kohas, kuhu pääsevad ainult inimesed, keda usaldate (näiteks võib-olla teie kodus), kuid see pole hea idee sülearvutis, mida te kaasas kannate, ja see on kindlasti pole hea mõte, kui kasutate Microsofti kontot mitte kohalikku. Meil on täielik artikkel, milles on üksikasjalikult kirjeldatud automaatse sisselogimise seadmisega seotud riske, mida võiksite enne selle lubamist lugeda.

SEOTUD:Miks te ei peaks oma Windowsi arvutisse automaatselt sisse logima

Kui soovite, et Windows logiks teid automaatselt sisse, on seda lihtne seadistada.

Käivitage käsknetplwiz menüüst Start või käsuviibalt. Tühjendage avanevas aknas Kasutajakontod märkeruut „Kasutajad peavad selle arvuti kasutamiseks sisestama kasutajanime ja parooli” ja seejärel klõpsake nuppu „OK”.

Üks viimane võimalus tuleb välja lülitada, et veenduda, et te ei peaks enam kunagi sisselogimiseks parooli kasutama. Rakenduses Seaded minge jaotisse Seaded> Kontod> Sisselogimisvalikud ja valige jaotises „Nõua sisselogimist“ rippmenüüst „Mitte kunagi“.

SEOTUD:Miks te ei peaks oma Windowsi arvutisse automaatselt sisse logima

Nüüd, kui olete arvutist eemal olnud ja selle varundanud, ei pea te oma kontole sisselogimiseks sisestama parooli.

SEOTUD:Kuidas muuta oma Windows 10, 8 või 7 arvuti automaatselt sisselogimiseks


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found