Ärge jagage oma digitaalseid mänge oma sõbra Xboxiga

Võib-olla olete näinud nõuandeid Xbox One'i digitaalsete mängude jagamiseks oma sõpradega. Kuid Microsoft ei kavatse teil oma mängude kogu jagada, kui te pole seal. See teeb teid ohtu.

Xbox One'i lubaduste lühilugu

Kui Microsoft esimest korda Xbox One'ist teatas, tuli see lubadus järgmise põlvkonna funktsioonide jaoks ja see nõuab spetsiaalset Interneti-ühendust, mis võimaldaks konsoolil iga 24 tunni tagant koju helistada. Vastutasuks lubas Microsoft, et saate mängida mänge ilma plaati sisestamata (pärast esimest korda) ja jagada oma digitaalset mängude kogu sõpradega.

Ööpäevaringne sisseregistreerimine oli nende funktsioonide elluviimiseks vajalik pahe - eriti võime mängida plaadilt ostetud mänge plaati Xboxi panemata. Kui annaksite oma plaadi ära või müüksite seda, teaks Xbox lõpuks, et teil pole enam mängu, ja ei lase teil enam digitaalset koopiat mängida.

Kahjuks lõi Microsoft turunduse kokku ja ebaõnnestus tohutult kahjude kontrollimisel. Mängijad ei olnud nõutava Interneti-ühendusega rahul ja Microsoft ei saanud iseendaga hästi hakkama, kui need mängijad oma pahameelt valjult teatasid. Seevastu Sony pani teise ettevõtte valedest sammudest kasu saamiseks meistriklassi.

Lõpuks kapituleerus Microsoft ja tühistas Interneti-telefoni kodunõude täielikult. Kuid selle mööndusega eemaldati ka teised suured lubadused. Mängijad peaksid plaate sisestama ja nad ei saanud oma digitaalraamatukogusid jagada. Tegelikult töötab Xbox One mängude ostmise, müümise ja kasutamise osas nüüd täpselt nagu Xbox 360.

Ärge märkige oma sõbra Xboxi oma kodu Xboxiks

Kõige levinum nõu oma raamatukogu jagamiseks on üsna lihtne. Minge oma sõbra juurde, lisage oma Microsofti konto tema Xboxi ja märkige see Xbox oma kodu Xboxiks. Õigluse mõttes töötab see ja annab teie sõbrale püsiva juurdepääsu teie digitaalsele raamatukogule. Kuid negatiivsed küljed ja riskid kaaluvad üles kasu.

Siin on halvim osa: peate oma Microsofti konto lahkuma oma sõbra Xboxi sisselogituna. See tähendab, et neil on juurdepääs teie krediitkaardile ja nad saavad teie raha eest teie nimel mänge ja lisandeid osta. Ostuprobleemi leevendamiseks võite oma Xboxis automaatse sisselogimise keelata ja ostude sooritamiseks nõuda PIN-koodi. Kuid see pole ainus probleem.

Teie sõber ei pääse ainult teie mängudele juurde; nad saavad kontrollida kõiki teie kodu-Xboxi eeliseid. Kui teil on Xbox Live Gold, saate seda jagada kõigiga, kes teie kodu Xboxi sisse logivad. Kuid kuna teie sõbra Xbox on märgitud teie kodu Xboxiks, pole kõigil, kes teie majas Xboxi sisse logivad, Xbox Live Goldi. Kui teie juures elavad sõbrad ja perekond, peavad nad endale kulda ostma.

Selliseid digitaalseid mänge saate jagada ainult ühe Xboxiga. Nii et kuigi teie sõber pääseb oma Xboxi digitaalsele raamatukogule igal ajal juurde, peate oma Xboxi mängudele juurdepääsemiseks olema sisse logitud. Kõik sõbrad või pereliikmed, kes teie Xboxi sisse logivad, peavad kas teiena sisse logima või ostavad teile kuuluvate mängude oma koopia. Olete andnud digitaalse jagamise eelised põhimõtteliselt Xboxile, kes pole teie majas.

Võite arvata, et vahetate vajadusel oma kodu-Xboxi, kuid Microsoft lubab aastas ainult viis muudatust. See on rohkem kui piisav, et teid toetada, kui Xbox sureb ja saate asendaja, kuid mitte piisavalt, et saaksite sageli mängu vahetada.

Ärge andke oma Microsofti mandaate ära

Võite vaadata kõiki ülaltoodud hoiatusi ja otsustada, et teie sõpra saab usaldada, eriti automaatse sisselogimise ja ostude blokeerimise leevendamise tehnikaga. Kuid mõnel veebisaidil on veel üks nõuanne - ja see on palju hullem.

Need saidid juhivad tähelepanu sellele, et pelk Xboxi sisselogimine annab ajutiselt juurdepääsu teie digitaalsele teegile kõigile teistele, kes ka sisse logivad. Nii et siin on nende lahendus: andke sõbrale oma Microsofti konto mandaadid, sealhulgas parool. Võite hoida oma Xboxi oma kodu-Xboxi seadena ja teie sõber saab sisse logida alati, kui soovite oma raamatukogus mängu mängida.

Ärge kunagi tehke seda.

Microsofti kontod pole mõeldud ainult Xboxile. Teie täieliku volikirjaga on teie sõbral juurdepääs teie Microsofti e-posti aadressile, Onedrive'i pilvemällu, Skype'i kontole, mis tahes teie Microsofti kontoga lingitud Windows 10 seadmele ja makseteabele. Erinevalt ülaltoodud meetodist pole leevendust, mis takistaks teie sõbral teie kontoga Xboxi mängude, Microsoft Store'i arvutimängude või rakenduste ostmist.

Ja jällegi, isegi kui usaldate oma sõpra kahtlemata, on sellel meetodil märkimisväärne varjukülg. Microsoft lubab teil korraga sisse logida ainult ühte Xboxi. Kui olete oma Xboxis mängu keskel ja sõber logib teie kontoga oma Xboxi sisse, visatakse teid välja ja teie mäng lõpeb kohe. Parem loodan, et teil oli hiljuti automaatne salvestamine.

Mängu jagamine on mõeldud siis, kui olete koos oma sõpradega

Kui mõtlete, millal saate oma digitaalse mängude kogu sõpradega jagada, on vastus üsna lihtne. Saate jagada, kui olete oma sõpradega. Microsoft ei kavatsenud ülaltoodud funktsioone pidada püsivaks meetodiks mängude jagamiseks Xboxiga kellegi teise majas. Kodu Xboxi funktsiooni eesmärk on jagada oma mänge mugavalt oma maja enimkasutatavas Xboxi konsoolis. On põhjus, miks Microsoft nimetab seda "Home Xboxiks", mitte "Friend's Xboxiks".

Mängudega sõpradega jagamiseks peate lihtsalt nendega koos olema. Kui mängite mõlemad oma sõbra Xboxis, logige sisse oma Microsofti kontoga ja neil on juurdepääs teie digitaalsele teegile. Kui olete mängimise lõpetanud, logige välja ja teie mängud tulevad teiega kaasa. See on see, mida Microsoft kavatses ja mis tahes muu marsruudi proovimine toob kaasa probleeme kodus teie mängukogusse pääsemisel - või mis veelgi hullem - sõprus lõppes kaotatud rahaga. Ärge võtke seda riski - see pole lihtsalt seda väärt.