Pisipiltidega seotud probleemide lahendamine Windows 10-s

Windows 10-s on mõnikord pisipiltide ikoonide taga valge või must äär, need tunduvad tühjad või kuvatakse lihtsalt valesti. Sageli saate probleemi kiiresti lahendada, kustutades Windowsi pisipiltide vahemälu. Nii toimige järgmiselt.

Mis on pisipildid üldse?

Vaikimisi loob Windows 10 dokumentide jaoks üldiste ikoonide kasutamise asemel pisipilte kujutiste või dokumentide sisust väikseid pilte. Need pisikesed pildid on salvestatud spetsiaalsesse andmebaasifaili, mida nimetatakse pisipiltide vahemäluks. Tänu sellele failile ei pea Windows iga kausta avamisel pisipilte uuesti looma.

Kui näete räpaseid või valesid pisipilte, on tõenäoliselt nende failide vahemälus salvestatud pisipildid rikutud või puuduvad. Selle põhjuseks võib olla Windowsi viga või vahelduv riistvaraprobleem.

Sellisel juhul on parim viivitamatu tegevus pisipiltide vahemälu kustutamine - mis ei kahjusta teie isiklikke andmeid - ja lubage Windowsil järgmisel korral masina taaskäivitamisel vigased pisipildid nullist uuesti luua. Siit saate teada, kuidas seda teha.

Pisipiltide vahemälu tühjendamine Windows 10-s

Esmalt avage menüü „Start” ja tippige „Disk Cleanup”. Klõpsake kuvataval rakendusel „Disk Cleanup”.

Leidke aknas Kettapuhastus loend „Kustutatavad failid”. See loend sisaldab erinevat tüüpi salvestatud andmeid, mida Windows saab ruumi puhastamiseks turvaliselt kustutada.

Kui te ei soovi midagi muud kui pisipildid kustutada, tühjendage üksuste märkeruudud (nt loendi ülaosas olevad jaotised „Allalaaditud programmifailid” ja „Ajutised Interneti-failid”).

Kerige loendis „Kustutatavad failid” alla ja märkige ruut „Pisipildid” kõrval. (See võib olla juba vaikimisi kontrollitud. Sel juhul jätke see nii, nagu see on.) Kõigi valitud andmete oma süsteemist eemaldamiseks klõpsake nuppu “OK”.

Hüpikaknas küsitakse: "Kas soovite kindlasti need failid jäädavalt kustutada?" Klõpsake nuppu „Kustuta failid”.

Ilmub veel üks hüpikaken, mis näitab teile Windowsi pisipiltide kustutamise edenemist.

Pärast pisipiltide vahemälufailide kustutamist taaskäivitage arvuti.

Nüüd avage File Explorer või vaadake töölauda, ​​kas see on teie probleemi lahendanud. Loodetavasti on pisipildid uuesti loodud ja need on nüüd õiged. Kui ei, siis võib failis endas olla probleem. Avage fail seotud programmis ja vaadake, kas see vastab tegelikult loodud Windowsi ilmselt vigasele pisipildile. Kui need sobivad, siis olete oma probleemi leidnud.

Kuidas pisipilte täielikult keelata

Teise võimalusena, kui leiate, et Windows 10 pisipildid ei tööta kunagi korralikult või on muutunud häirivaks, saate need täielikult välja lülitada. Nii toimige järgmiselt.

Avage menüü Start ja tippige File Explorer Options. Klõpsake esimest tulemust. (Neid valikuid saate käivitada ka File Exploreris, klõpsates menüüribal View> Options.)

Klõpsake File Exploreri suvandite aknas vahekaarti „View”. Pange loendis „Täpsemad seaded” linnukese valiku „Kuva ikoonid, mitte kunagi pisipilte” kõrvale. Seejärel klõpsake nuppu „OK”.

Pärast seda kuvab Windows pisipiltide asemel dokumentide jaoks ainult standardsed ikoonid. Istuge ja nautige oma sujuvat arvutikogemust.