Kuidas hiire parema nupuga klõpsata mis tahes Macil, kasutades juhtpaneeli, hiirt või klaviatuuri

Kui liigute Windowsist Maci, võite mõelda, kuidas Macis paremklõpsata. Windowsi masinatega on tavaliselt hiirel iseloomulikud nupud. Macis on asjad natuke varjatumad.

Kuidas hiire parema nupuga klaviatuuril klõpsata

Macbooki puuteplaat (või Magic Trackpad) on üks tükk harjatud alumiiniumi. Uuemate MacBookide komplektis on Force Trackpad, mis jäljendab klikki ja annab haptilist tagasisidet (eelmised põlvkonnad tegelikult klõpsaksid).

Ükskõik, millist puuteplaati te kasutate, on MacBookil paremklõpsamine lihtne. Koputage või klõpsake (vajutage alla) kahe sõrmega.

Kui kahe sõrmega koputamine ei tööta teie jaoks või soovite toimingut muuta, saate seda teha jaotises Süsteemieelistused.

Klõpsake menüüribal nuppu „Apple“ ja valige seejärel suvand „System Preferences“.

Valige nupp „Puuteplaat”.

Klõpsake jaotises „Osuta ja klõpsake” valiku „Sekundaarne klõps” all oleval rippmenüül. Soovi korral saate lülituda valikule „Kliki paremas alanurgas” või „Klõpsake vasakus alanurgas”.

Siin olles saate jaotist uurida ka puuteplaadi liigutuste kohandamiseks.

SEOTUD:Paremklõps kahe sõrme ja muude OS X-i puuteplaadi žestidega

Kuidas hiire paremklõpsata

Kui kasutate Apple'i Magic Mouse'i hiirt, saate tühikute vahetamiseks ja kerimiseks kasutada samu liigutusi nagu puuteplaat.

Võluhiirel pole eraldi paremklõpsamise nuppu. Selle asemel on kogu hiire ülemine osa klõpsatav. Kui klõpsate hiire vasakul küljel, registreeritakse see vasakklõpsuna. Samamoodi klõpsake hiire parema nupu klõpsamiseks lihtsalt Magic Mouse'i paremas ülanurgas.

Sama kehtib kõigi teie kasutatavate kolmanda osapoole hiirte kohta. Kui see on teie Maciga ühendatud Bluetoothi ​​või traadiga ühenduse abil, paremklõpsamiseks klõpsake lihtsalt paremal küljel oleval nupul.

Kuidas paremklõpsata klaviatuuri abil

Kui hiire või puuteplaadi paremklõpsamise nupp on katki, saate selle asemel kasutada klaviatuuri.

Paremklõpsuna registreerimiseks vajutage lihtsalt hiire vasakut nuppu ja hoidke seda all (ei tohi segi ajada käsuklahviga).

Heitke pilk meie juhendile Windowsilt Macile üleminekuks, et oma uue masinaga kodusem olla.

SEOTUD:Kuidas Windowsi arvutilt Macile üle minna