Kuidas vaadata ja kinnitada seda, mis kuvatakse teie Facebooki ajaskaalal

Kui soovite oma Facebooki ajaskaalal kuvatu üle rangemat kontrolli hoida (ja seega kõigile, kellega olete Facebooki sõbrad), on otse Facebooki sisse ehitatud lihtne, kuid alakasutatud mehhanism, mis annab teile heakskiiduõigused kõigele, mida inimesed märgistavad sa sisse.

Miks sa seda teha tahaksid

Olgem ausad, me oleme kõik jõudnudvähemalt üks järgmistest inimestest meie Facebooki sõprade tallis: inimene, kes märgib kõiki oma [poliitiliste / sündmuste / mitmetasandilise turunduse] postitustes, inimene, kellele meeldib postitada juhuslikku (ja sageli sobimatut) sisu ning märgistada kõik, keda arvab võib see olla naljakas, inimene, kes teeb igal üritusel miljon fotot ja sildistab kõik inimesed, kes kõigil neist on, või mõni muu arv inimesi, kes kuritarvitavad Facebooki sõbra sildistamise funktsiooni.

Kui teil on kõrini sõprade sildistamisest kuulutustes "Super Awesome Rap Slam Battle !!!" nad on järgmisel nädalavahetusel või te tõesti ei taha, et teie fotod eelmisel nädalavahetusel peolt peetavatelt fotodelt teie nõusolekuta teie Facebooki voogu automaatselt üle ujutaksid, siisabsoluutselt peate kasutama funktsiooni „Ajaskaala ülevaade”. Lühidalt öeldes paneb ajaskaala ülevaade postituste, kommentaaride ja fotode jaoks kõik üksused, kuhu olete märgitud, enne kui see avaldatakse teie Facebooki ajaskaalal (ja on nähtav ka teie sõpradele / perele / töökaaslastele).

SEOTUD:Kuidas blokeerida inimesi postitamast oma Facebooki ajaskaalale, ilma et nad neid sõbrustaks

Enne funktsiooni sisselülitamist tasub ajaskaala ülevaatamise funktsioonis esile tõsta vähe asju, et segadust ei tekiks. Esiteks, ajaskaala ülevaatefunktsioon ei luba sul Facebookis tegelikult tsenseerida sisu, mis sulle ei meeldi, see võimaldab sul lihtsalt hoida asjad, mis sulle ei meeldi, isiklikust ajaskaalast välja, nii et see pole seal nähtav (ega lükatud) välja oma Facebooki sõpradele). Ajakava ülevaatuse kaudu postituse eitamine ei kustuta seda, vaid hoiab selle lihtsalt ajaskaalalt eemal.

Samuti ei takista see sildistaja sõpru postitusi nägemast - nii et kui teil on ühiseid sõpru, näevad nad neid postitusi ükskõik millest. See võib takistada ainult seda, et postitusi ei kuvata teie profiililehel ega näidata nende sõprade voogudes, kellel pole sildistajaga ühist ühist.

Samamoodi ei takista see inimesi postitamast teie Facebooki seinale vastavalt teie seinale konfigureeritud sätetele. Ajaskaala ülevaatuse funktsioon on mõeldud postituste filtreerimiseks, milles olete märgitud, mitte aga postituste filtreerimiseks, mille sõbrad jätavad otse teie ajaskaalale. Kui soovite kohandada, kes saavad teie Facebooki seinale postitada, vaadake palun meie õpetust siin.

Lõpuks on see kõik või mitte midagi. Siiani pole ajaskaala ülevaates funktsiooni usaldusväärsete sõprade vms määramiseks. See tähendab, et kui teie abikaasa märgistab teid tonnides perepilte, ei saa kuidagi öelda „Kinnita kasutajalt XYZ kõik, ma usaldan neid” ja kõik need postitused jäetakse käsitsi kinnitama, enne kui need teie ajaskaalal ilmuvad.

Kui need hoiatused kõrvale jätta, on see äärmiselt mugav viis takistada oma sõpru nägemast onu hullumeelseid poliitilisi röökimisi (mida ta nõuab teid sildistades) või kõiki teie pereliikmeid nägemast mitmetasandilist turunduslikku prügi, kuhu teie töökaaslane alati kõiki sildistab. .

Kuidas ajaskaala ülevaade sisse lülitada

Ajaskaala ülevaatuse sisselülitamine ja kasutamine on üsna sirgjooneline asi. Kuigi saate seadet vahetada nii veebisaidil kui ka Facebooki mobiilirakenduses (näitame teile, kuidas mõlemat teha), on see veidi kiirem, kui teete seda veebisaidil.

Ajaskaala ülevaatuse lubamine veebisaidil

Ajaskaala ülevaatuse lubamiseks Facebooki veebisaidi kaudu logige sisse oma kontole ja klõpsake sinise navigeerimisriba paremas ülanurgas oleval väikesel menüükolmnurgal, seejärel valige allpool olev „Seaded“.

Valige vasakpoolsest navigeerimispaanist „Ajaskaala ja sildistamine”.

Menüüs „Ajaskaala ja sildistamine” otsige kirje „Vaadake üle postitused, kuhu sõbrad teid märgistavad, enne kui need teie ajaskaalale ilmuvad?”; vaikimisi on see seade välja lülitatud. Selle muutmiseks puudutage nuppu „Muuda“.

Klõpsake nüüd avatud menüüs rippmenüüd ja lülitage valik “Keelatud” väärtusele “Lubatud”.

Muudatused jõustuvad kohe, kinnitamiseks ega salvestamise nuppu pole vaja vajutada.

Ajaskaala ülevaate lubamine mobiilirakenduses

Kui loete seda õpetust oma telefonis ja soovite seadete muutmiseks kohe edasi minna, saate seda teha Facebooki mobiilirakendusest. Kuigi rakenduse paigutustel on erinevatel mobiilplatvormidel vähe erinevusi, peaksite nende iOS-i ekraanipiltide abil hõlpsasti jälgima.

Puudutage navigeerimisribal menüünuppu „Veel“ ja valige tulemuseks olevast menüüst „Seaded“, nagu allpool näha.

Valige hüpikmenüüst „Konto seaded”.

Valige menüüst „Seaded” „Ajaskaala ja sildistamine”.

Täpselt nagu veebisaidil, valige „Vaadake postitused, mille sõbrad teid märgistavad, enne kui need teie ajaskaalal ilmuvad?”

Lülitage valik „Ajaskaala ülevaade” sisse.

Jällegi, nagu veebisaidi vahetamine, pole kinnitust ja muudatus jõustub kohe.

Kuidas ajaskaala ülevaadet kasutada

Nüüd, kui olete ajaskaala ülevaatamise funktsiooni sisse lülitanud, heidame pilgu sellele, kuidas see tegevuses välja näeb. Demonstreerimiseks palusime sõbra, et ta postitaks Minionsi meemi ja sildistaks meid. Liigsel skaalal asju, mida me eelistaksime, et meid ei sildistataks, paneme Minionsi meemid kindlalt peokutsetele, kus müüakse ülehinnatud küünlaid, ja postitustele, mis kaasavad märgistatud kasutajaid riikidevahelistesse salakaubaveooperatsioonidesse.

Kui keegi teid märgistab, saate sellise märguande.

Teatis näeb alati välja umbes selline: “[kasutaja] märkis teid postituses. Selle lisamiseks oma ajaskaalale minge postituse pisipildiga lehele Ajaskaala ülevaade. Postituse juurde liikumiseks klõpsake rasvases kirjas „Ajaskaala ülevaade” või pisipildil.

Seal saate valida kas „Lisa ajaskaalale“ või „Peida“.

Üksuste lisamisel või peitmisel näete iga üksuse kohta lühendatud kirjeid, mis kajastavad postituse ilmumist Facebookis.

Pidage meeles, et postituse lisamine ajaskaalale lisab selle teie sõprade uudistevoogu, asetab selle teie seinale ja muul viisil integreerib selle teie Facebooki jalajäljesse. Postituse peitmine ajaskaalal peatab nende toimumiste toimumise, kuid see ei kustuta postitust ega eemalda silti. Kui soovite, võite postitust külastada ja valida käsitsi „eemalda silt”, et eemaldada link oma Facebooki kontolt täielikult postitusest või kui postitus on rohkem kui tüütus ja tegelikult Facebooki reeglite rikkumine või ebaseaduslik, võite klõpsata nuppu aruanne.

Kuigi ajaskaala ülevaade pole täiuslik, on see üsna hea viis tabada paljusid rumalaid postitusi, millele teid võib märgistada, ja vältida selle käigus oma ajaskaala segamist (ja sõprade tüütamist) garaažipostitustega.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found